New Orleans RTA, Allison eGen Flex® Donanımlı Yeni Flyer Elektrikli Hibrit Otobüsleri Tercih Etti

New Orleans Bölgesel Toplu Taşıma Müdürlüğü (RTA), Kuzey Amerika'nın lider otobüs üreticisi New Flyer’ın Allison Transmission iş birliği ile sunduğu Allison donanımlı elektrikli hibrit otobüsleri tercih etti. Allison eGen Flex® elektrikli hibrit tahrik sistemiyle donatılan New Flyer otobüsleri, New Orleans şehri için daha sürdürülebilir bir ulaşım çözümü sağlayacak.

banner114
New Orleans RTA, Allison eGen Flex® Donanımlı Yeni Flyer Elektrikli Hibrit Otobüsleri Tercih Etti

New Orleans Bölgesel Toplu Taşıma Müdürlüğü Başkanı Lona Edwards Hankins, "Allison'ın elektrikli hibrit sistemiyle donatılan otobüsleri kullanmak, RTA'nın New Orleans sakinlerine ve ziyaretçilerine güvenli, güvenilir, verimli toplu taşıma hizmetleri sağlama misyonunu doğrudan destekliyor. Bölgemizde acil durumlara hazırlık, kritik önem taşıyor. Doğal bir felaketle karşı karşıya kaldığımızda, eGen Flex'in şarj edilebilir enerji depolama yetenekleri, RTA otobüslerinin yakıt veya şarj istasyonunda sık sık durmasına gerek kalmadan çalışmasına olanak tanıyacak" şeklinde açıkladı.

eGen Flex, motor kapalı modunda bir otobüsün tipik güzergahının %50'sine kadar çalışma kapasitesine sahip. Sistemin elektrik modu, coğrafi sınırlama teknolojisi aracılığıyla etkinleştirilerek yolcu indirme bindirme sırasında, önceden tanımlanmış yoğun yaya alanlarında ve sıfır emisyon bölgelerinde çalışırken motor emisyonlarının ve gürültü kirliliğininin ortadan kaldırılmasını sağlıyor. Ayrıca elektrikli hibrit çözüm, otobüslerin klima ve ısıtma gibi aksesuarlarının temiz ve sessiz elektrik gücüyle optimum verimlilikle çalıştırılmasına olanak tanıyor.

Allison Transmission Kuzey Amerika Satış, Global Bayi ve Satış Sonrası Sorumlu Başkan Yardımcısı Rohan Barua, açıklamasında; “Allison, karbon ayak izlerini ve fosil yakıtlara bağımlılıkları azaltmaya yardımcı olacak teknolojileri değerlendirirken OEM'ler ve toplu taşıma filolarıyla yakın iş birliği içinde çalışıyor. eGen Flex, ticari araç endüstrisi tam elektrik teknolojisini değerlendirmeye devam ederken emisyonları azaltmak ve sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmak için günümüzde uygulanabilecek bir çözüm sunuyor" diye belirtti

Yorumlar (0)
banner117
15
açık
banner159
banner153