banner139
banner69

CEVA’nın Gebze Tesisleri’ne Sıfır Atık Projesi kapsamında Teşekkür Belgesi

banner113

CEVA Lojistik’e, Gebze’de bulunan tesislerinin Sıfır Atık Projesi kapsamında geri dönüşüme sağladığı katkılar nedeniyle Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz tarafından teşekkür belgesi verildi.

banner114
LOJİSTİK 09.03.2022, 09:28 Erkan YILMAZ
CEVA’nın Gebze Tesisleri’ne Sıfır Atık Projesi kapsamında Teşekkür Belgesi
banner101

Atık yönetimi, israfın önlenmesi ve kaynakların verimli kullanımı konusundaki uygulamalarıyla çevre bilincinin güçlendirilmesi amacıylaCEVA, 2005 yılından bu yana geri dönüşüm, atıkların kaynağında ayrıştırılması, sıfır atık konularında farkındalığın artırılması çalışmaları yapıyor. Genel Merkez ve depolar olmak üzere toplam 7.000 kişinin görev yaptığı CEVA, atıkların çevreye olan etkisini sadece sıfıra indirmeye değil, aynı zamanda bunu çalışanların ailelerine ve hatta toplumun tüm bireylerine yaymaya da odaklanıyor.

CEVA Lojistik Türkiye Genel Müdürü Fuat Adoran, CEVA’nın gelecek nesillere sürdürülebilir bir dünya bırakmak adına bütün iş süreçlerini bu bilinçle yürüttüğünü belirterek, şunları kaydetti: “Gerek tesislerimizde gerekse Genel Müdürlük binamızda “Sıfır Atık” sloganıyla geçtiğimiz yıl 673.941 ton kağıt ve 9.455 ton plastik başta olmak üzere cam, metal, bitkisel yağ, madeni yağ ve organik olarak 683.396ton atık topladık. Geri dönüşüm ile 9.628 ağaç kurtarılmış oldu. Ekolojik dengenin korunması için tüm canlılara ve doğaya karşı olan sorumluluğumuzla kaynakların verimli kullanılması ve oluşan atıkların toplanarak geri dönüşüme kazandırılması yönündeki çalışmalarımızı geliştirmeyi ve bu bilinci yaymayı sürdüreceğiz.”

Yorumlar (0)
banner117
15
açık
banner159
banner153