FANUC, Profesyonel, hızlı ve ekonomik tamir hizmetiyle üretimde verimliliği artırıyor

banner113

Sektör ayırt etmeksizin bugünün ve geleceğin robot teknolojilerini geliştiren Japonya merkezli CNC, robot ve makine üreticisi FANUC, satış sonrası hizmet kalitesini ise Türkiye’de 250 bin Euro yatırım bütçesi ile kurduğu Tamir Merkezi sayesinde sürdürüyor. Merkez, FANUC’un Avrupa’daki ikinci tamir noktası konumunda bulunurken servo motor, spindle motor, sürücü ve teach pendant tamiri sayesinde firmalara tasarruf sağlıyor. Bir yıl tamir (yenileme) garantisinin yanı sıra yüzde 100 orijinal yedek parça ve yüksek hassasiyet garantisi vadeden merkezin kapasitesini büyütmek adına çalışmalar yapan FANUC, 2024 yılında Sancaktepe’de açacağı yeni fabrika yatırımı dahilinde mevcut Tamir Merkezi’ni 5 kat büyütecek.

banner114
FANUC, Profesyonel, hızlı ve ekonomik tamir hizmetiyle üretimde verimliliği artırıyor

Dünyanın öncü fabrika otomasyonu üreticilerinden FANUC’un Türkiye’deki uzun soluklu stratejisi doğrultusunda 2020 yılında hizmete aldığı Tamir Merkezi, satış sonrası hizmetin güvencesiyle ürünlerin arıza tespiti, tamiri ve teslimatını uzman ekiplerce en hızlı şekilde gerçekleştiriyor. 500 metrekarelik bir alanda hizmet veren ve FANUC’un Avrupa’daki Tamir Merkezi ile birebir konsepte sahip merkezde CNC makinelerde bulunan servo motor, sürücü, kart ürünlerine ek olarak FANUC robotlarında mevcut servo motor, sürücü, kart, teach pendant gibi ürünlerin tamiri yapılıyor.

Zaman ve maliyet kaybına son

Sanayide yapılan yatırımların bir getirisi olarak otomotiv, otomotiv yan sanayi, medikal ve seri imalat gibi öncü sektörlerin yüksek iş hacmiyle çalıştığını belirten FANUC Türkiye Genel Müdürü Teoman Alper Yiğit, “Fabrika otomasyonu ve robot yatırımlarının Türkiye’de mevcut durumu oldukça sevindirici. Firmaların bu alana yaptığı yatırımın sekteye uğramaması adına satış sonrası hizmetin de büyük payı bulunuyor. Biz de FANUC olarak ülkemizdeki firmalara sunduğumuz servis, bakım, eğitim ve retrofit gibi satış sonrası hizmetlerle sanayiyi destekleyip geniş kapsamlı çözüm üretiyoruz. Bu anlayış doğrultusunda hizmete sunduğumuz FANUC Türkiye Tamir Merkezi de zaman ve maliyet kayıpları yaşatan, profesyonellikten uzak çözümler yerine FANUC kalitesinde profesyonel, hızlı ve ekonomik tamir hizmetini sunuyor. Bununla birlikte müşterilerimiz üretimdeki kayıplarını minimize ederken verimliliklerini ve kazançlarını da artırıyor” dedi.

Tamiri yapılan ürünler, bir yıl daha garantili olarak teslim ediliyor

Hızlı tespit, teklif, tamir ve teslimat süreci sayesinde minimum duruş süresini garanti ettiklerini ifade eden Yiğit, FANUC Türkiye Tamir Merkezi’nin sunduğu avantajlara dair şunları söyledi: “Merkezimizde rekabetçi fiyatların yanında rakipsiz kaliteyi de garanti ediyoruz. Nitekim ürünün tamirini orijinal üretici tarafından belirtilen güncelleme ve geliştirmeler ile yapıyoruz. Bu noktada ise tamir sürecimizin olmazsa olmazını yüzde 100 orijinal yedek parça kullanımı oluşturuyor. Teknik ekibimiz, uzmanlaşmış test ekipmanlarını kullandığı süreç boyunca yalnızca tamirle yetinmiyor, otomatik temizleme ve boyama işlemini de gerçekleştiriyor. Tamir ettiğimiz ürünleri de yenilenmiş olarak sıfır kutusunda bir yıl ürün garantisi ile teslim ediyoruz. Amacımız, FANUC kalitesini satış anı ve kullanım süresinin yanı sıra satış sonrası süreçte de sürdürülebilir kılmak.”

Tamir Merkezi’nin kapasitesi 2024 yılında 5 kat artacak

FANUC Türkiye Tamir Merkezi’nin daha üst seviye hizmet sunması adına geliştirileceğini açıklayan Yiğit, “Sancaktepe’de 2024 yılında devreye alacağımız yeni fabrika ve teknoloji merkeziyle birlikte kapasitemiz de ciddi ölçüde artacak. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına en uygun çözümü üretmek ve onların global rekabette öne geçmesini sağlamak için faaliyete başlayacak yeni binamızda Tamir Merkezi’miz 5 kat daha büyük bir hacim ve kapasiteye sahip olacak. Böylelikle biz de aynı anda çok daha fazla müşterimize hizmet sunacağız” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
banner117
15
açık
banner159