banner92
banner69

Otomotive çırak olarak girdiler TEMSA ile hayallerine kavuştular

banner113

Otomotiv sektörüne, TEMSA’nın yetkili servisi Soycan Kardeşler’de adım atan Harun Çaylan, Samet Çaylan ve Hüseyin Çaylan, 35 yıllık bilgi birikiminin sonunda TEMSA’nın yetkili servisi olmayı başardı.

banner114
BAKIM VE SERVİS 13.09.2022, 11:57 16.09.2022, 14:59 Erkan YILMAZ
Otomotive çırak olarak girdiler TEMSA ile hayallerine kavuştular

Temsa Ankara yetkili servisi Üç Kardeşler Otomotiv, adından da anlaşılacağı gibi üç kardeşin kurduğu bir servis noktası. Harun Çaylan 1986, Samet Çaylan, 1988, Hüseyin Çaylan ise 1992 yılında otomotiv alanına adım atıyor. Çıraklık ve kalfalık sürecinin ardından 1999 yılında,OSTİM’de, 300 metrekarelik bir yerde kendi işlerini kuruyorlar. Harun Çaylan Üç Kardeşler servisinin atölye sorumluluğunu üstlenmiş. Samet Çaylan OSTİM servisine bakıyor. Hüseyin Çaylan’da muhasebe işlerine bakıyor.

5 yıl sonra Akhisan Sanayi Sitesi’nde 700 metrekarelik bir yer alarak oraya taşınıyorlar. 2018 yılında Bahçekapı Mahallesi’nde yer alan Şaşmaz Sanayi Sitesi’nde 3 bin metrekarelik yeni iş yerlerine taşınıyorlar. 1600 metrekaresi kapalı olan servis alanında şu an 26 kişi çalışıyor. Günlük ortalama 25 civarında büyük ve küçük otobüs ile garantisi bitmiş Canter araçlara hizmet veriliyor.Serviste kaptanlar için bekleme alanları ve yemekhane de var. Kaptanlar araçların tamiri sürecinde yemek de yiyebiliyor. Günlük 50 kişiye yemek çıkıyor serviste.

“Çıraklık sürecinden sonra kalfalık döneminde kendi iş yerimizi kurma hayalini kurmaya başladık” açıklamasını yapan Harun Çaylan, “Birgün TEMSA yetkili servisi olmanın hayalini kurduk. Bu hayalimize de 2021 Haziran ayında ulaştık. TEMSA müşteri memnuniyetine çok önem veriyor. Biz de bu hassasiyetle yetiştik ve 7 gün 24 saat müşterilerimiz bize ulaşabilir. Ayrıca tam donanımlı iki yol yardım aracımızla da müşterilerimizin yanındayız. Türkiye’nin her yerine araçlarımızı yolluyoruz” diye konuştular.

TEMSA hep destek

Temsa yetkili servisi olmanın kendilerini çok mutlu ettiğini belirten Harun Çaylan, “TEMSA her süreçte destek veriyor. Ödememiz geciktiğinde bile sorun olmuyor. Her zaman çok kolay iletişim kurabiliyoruz. Bizim bu süreçte başarılı olmamızda en büyük etken işin başında olmamız ve bu işin içinde usta olarak yetişmemiz” dedi.

Hedef: Daha büyük servis

Hedeflerinin daha büyük bir servis noktası oluşturmak olduğunu da belirten Çaylan Kardeşler, “İvedik Organize Sanayi tarafında hayata geçirmek istediğimiz yeni servis ile sıfır Canter araçlarında yetkili servisi olmak istiyoruz. O bölgede yetkili servise ihtiyaç da var” dedi.

Yorumlar (1)
Yusuf Atalay 1 yıl önce
Allah, yollarını açık etsin hayırlı bol kazançlar versin yar ve yardımcısı olsun
banner92
banner116
banner155