banner92
banner69

Mercedes-Benz Türk'ün 70 bininci otobüsü fuarda

banner113

Türkiye şehirlerarası otobüs pazarının 46 yıldır aralıksız lideri konumunda olan Mercedes-Benz Türk “Busworld Turkey 2014” fuarına Mercedes-Benz ve Setra marka otobüsleri ile katıldı.

BUSWORLD 2014 24.04.2014, 19:31 24.04.2014, 19:57 Taşıma Dünyası
Mercedes-Benz Türk'ün 70 bininci otobüsü fuarda
Busworld Turkey 2014”te Mercedes-Benz Türk standında , şirketin kuruluşundan bu yana ürettiği 70.000’inci otobüs de sergilendi ve ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. 

Şehirlerarası otobüs pazarının 46 yıldır aralıksız lideri olan Mercedes-Benz Türk, İstanbul’da bulunan Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda ürettiği teknoloji ve kalitede öncü Mercedes-Benz otobüslerini ve 2013 yılından beri satışını gerçekleştirdiği Setra marka otobüslerini, “Busworld Turkey 2014” fuarında sergiliyor.  

Mercedes-Benz Türk’ün 12.560 m2lik geniş standında sergilediği araçlar;

• Mercedes-Benz Conecto Solo ve Conecto Körüklü
• Mercedes-Benz Travego 15 SHD
• Mercedes-Benz Tourismo 15 RHD ve Tourismo 16 RHD
• Setra 515 HD, Setra 516 HD/2 ve Setra 517 HDH’den oluşuyor. 

Sergilenen bu modellerin yanı sıra ziyaretçiler, ikinci el otobüs satış faaliyetlerini yürüten BusStore, Mercedes-Benz Satış Sonrası Hizmetler ve Mercedes-Benz Finansal Hizmetler’in sunduğu hizmet ve kampanyalar hakkında kurulan özel standlar üzerinden bilgi edinebiliyorlar.


Setra TopClass Türkiye’de ilk kez tanıtıldı

Türkiye pazarına ilk kez sunulan Setra TopClass ailesinin yeni nesil 500 serisi; Euro 6 motoru, aerodinamik tasarımı, güçlendirilmiş karoserisi ve lüksü yeniden tanımlayan donanımıyla sektörün zirvesine yerleşiyor. 

Mercedes-Benz tarafından geliştirilen 476 PS (350 kW) gücünde, EURO 6 normuna uygun, sıralı 6 silindirli  motoruyla Setra, kullanıcılarına benzersiz bir güç ve çekiş  sunuyor. Euro 6 motor teknolojisindeki daha verimli yanmayla beraber araç daha az yakıt tüketiyor ve daha az emisyon üretiyor. Yenilenen aerodinamik tasarımın yanında, yüksek hızda otomatik olarak alçalan karoseri ve daha pek çok diğer yenilik aracın yakıt tüketimini optimize ediyor.

TopClass 500 Serisi’nin, 3 akslı 14 m uzunluğundaki S 517 HDH modeli 476 PS (350 kW) gücünde, EURO 6 normuna uygun, sıralı 6 silindirli motorla donatılıyor. 54 kişilik yolcu kapasitesine sahip bu model, Mercedes-Benz’in yaygın servis ve yedek parça ağıyla da, Türkiye’ nin her yerinde kullanıcısının yanında yer almaya hazır.

Burak Tarım: “Mercedes-Benz Türk, 46 yıllık liderliğini güçlendiriyor”

Fuarda ziyaretçiler ve basın mensupları ile bir araya gelen Mercedes-Benz Türk Otobüs Pazarlama ve Satış Müdürü Burak Tarım “46 yıllık geçmişi olan Mercedes-Benz Türk, otobüs sektöründeki lider konumunu bugüne kadar ürünlerinde en üst seviyede güvenlik, konfor, ergonomi, güç ve performans sunarak, ekonomi ve yüksek kazanç için gerekli tüm şartları yerine getirerek korudu. Bunun yanı sıra geniş satış sonrası hizmetler ve servis ağı ve yüksek ikinci el değeri de sektörde tercih edilmemizde önemli etkenler oldu. Kendi bünyemizde yer alan BusStore ve Mercedes-Benz Finansal Hizmetler ile yaptığımız ortak çalışmalar neticesinde, sektörün ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacak çözüm paketlerini genişleterek sunmaya devam etmeyi ve 2014 yılında da başarılı bir yıl geçirerek, şehirlerarası otobüs pazarındaki lider konumumuzu korumayı hedefliyoruz.” şeklinde görüşlerini dile getirdi. 
Mercedes-Benz Türk’ün Türkiye’de ürettiği “70.000’inci Otobüs” fuarın yıldızı oldu

Mercedes-Benz Türk tarafından üretilen “70.000’inci Otobüs” olan Travego 15 standta sergilenen en özel araçlardan biriydi. Mercedes-Benz Türk Bayii Has Otomotiv sahiplerinden Latif Karaali’nin sahip olduğu özel koleksiyonundan alınan ve geçmişten günümüze Türkiye şehirlerarası otobüsçülük tarihinde yer alan otobüs şirketlerinin biletleri ile giydirilmiş olan Travego 15, ziyaretcilerden yoğun ilgi gördü. “Zamanla biletler değişse de lider hiç değişmedi. 46 yıldır birlikte yola çıkıyoruz” mesajı verilen, 1960’lardan günümüze “gerçek” bilet ve bilet kaplarından oluşturulan özel jette, 257 firmanın toplam 295 bileti kullanıldı. Geçmişteki firmaların bir kısmı bugün artık piyasada olmasa da, halen yollarda olan birçok firma var. Mercedes-Benz Türk, bu özel çalışma ile müşterilerileri ile tarihe dayanan iş birliğini ve 46 yıldır süren liderliğini vurguluyor.

Müşterilerine sunduğu üstün teknoloji, güvenlik, sağlamlık ve dayanıklılığı uzun yıllar boyunca koruyan Mercedes-Benz marka şehiriçi ve şehirlerarası otobüsler, yüksek 2. el değeriyle de sahiplerinin kazancını arttırıyor. Otobüslerin karoserisi, Hoşdere Fabrikası’nda katoforez daldırma boya tesisinde gördüğü işlem sayesinde, korozyona karşı en iyi şekilde korunarak uzun yıllar kalitesini koruyor. Yaygın servis ve yedek parça ağıyla da Mercedes-Benz, Türkiye’nin her yerinde kullanıcısının yanında yer alıyor.


Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Rainer Genes;

“Mercedes-Benz Türk, sektörde 46 yılını dolduran köklü ve güçlü bir şirket. İstanbul ve Aksaray’da direkt olarak 5.000’i aşkın çalışana istihdam sağlarken, Türkiye genelinde de 4.000 kişilik bir bayi ağına sahip. Bugüne kadar 807 milyon € ‘luk bir yatırım gerçekleştirdik. Üretime başlamamızdan bugüne kadar da toplamda 70.000 adetlik otobüs üretimi yaptık. “Busworld 2014 Turkey” fuarında Mercedes-Benz Türk olarak ürettiğimiz “70.000’inci Otobüs”ümüzü sergiliyor olmanın grurunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

Mercedes-Benz Türk Hakkında:

1967’de kurulduğu günden bu güne 807 milyon € yatırım yapan Mercedes-Benz Türk, üretime başladığı 1968 yılından bugüne kadar toplamda 70.000 adetlik otobüs üretimi gerçekleştirdi. 

Mercedes-Benz Türk, 2013 yılında şehirlerarası ve şehiriçi otobüs satışılarında toplamda 1.174 adetlik satış rakamına ulaşarak yine en fazla tercih edilen otobüs markası olmuştu. Bunun ötesinde şirket, yine 2013 yılında otobüs ihracat rakamını bir önceki yıla oranla % 28 arttırarak başta Batı Avrupa olmak üzere toplamda 2.861 adetlik otobüs ihracatı gerçekleştirdi. Böylece şirketin bugüne kadarki toplam otobüs ihracat rakamı 30.000 adede ulaştı. Ayrıca 2013 yılında gerçekleştirdiği toplam 4.005 adet üretimle Mercedes-Benz Türk, Türkiye’de imal edilen her iki otobüsten birini üreten şirket oldu. 

Yorumlar (0)
banner92
banner116
banner117