banner92

Akşehir Otogarı hizmete girdi

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Akşehir’e kazandırılan yeni otogar hizmet vermeye başladı. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Akşehir’de 12 peronlu yeni otogarımızı hizmete sunduk. Böylece hemşehrilerimiz hem daha güvenli hem de daha konforlu bir ortamda seyahatlerini gerçekleştirebilecekler. Maliyeti 7,5 milyon lirayı bulan otogar binamızın Akşehir’imize ve Konya’mıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi. Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, böyle önemli bir yatırımı ilçeye kazandıran Başkan Altay’a teşekkür etti.

banner114
ŞEHİRLERARASI 22.02.2022, 14:28 Erkan YILMAZ
Akşehir Otogarı hizmete girdi

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin yapımını tamamladığı yeni Akşehir Otogarı hizmet vermeye başladı. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya’nın ilçeleriyle birlikte kalkınması amacıyla yatırım planlamalarını şekillendirdiklerini belirterek, Konya şehir merkezinde hayata geçirdikleri yatırımları ilçelere de kazandırmak için gayret gösterdiklerini ifade etti.

Konya’nın 31 ilçesinde yatırımlara devam ettiklerini kaydeden Başkan Altay, “Bu kapsamda Akşehir’de yeni ve modern otogar binamızı açtık. Eski otogar binası fiziki yapısıyla özellikle Akşehir’in birinci derecede deprem bölgesi olmasından dolayı ciddi bir risk oluşturuyordu. 12 peronlu yeni otogarımızı açarak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Böylece hemşehrilerimiz hem daha güvenli hem de daha konforlu bir ortamda seyahatlerini gerçekleştirebilecekler. Sadece Akşehir’de değil, tüm ilçelerimizde yatırımlarımızı bir bir hizmete alıyoruz. Yeni otogarın Akşehir’imize ve Konya’mıza hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya da “Yeni otogarımızdan İstanbul seferi ile ilk otobüsümüzü uğurlamanın mutluluğunu yaşadık. Akşehir’imize hayırlı, uğurlu olsun. Allah kazasız, belasız yolculuklar versin. Böyle önemli bir yatırımı ilçemize kazandıran Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay’a şükranlarımızı arz ediyorum.” dedi. 10 bin metrekarelik alanda hizmet verecek Akşehir Otogarı’nın yatırım maliyeti 7,5 milyon lirayı buluyor.

Yorumlar (0)
banner92
banner116
banner117
28
az bulutlu