banner91

banner92

Tüm Raylı Sistem İşletmecileri Derneği (TÜRSİD) yeni yönetim kurulunu belirledi

2012 yılında kurulan ve Türkiye’de kent içi raylı sistemlere sahip olan başlıca 10 şehrin raylı sistem işletmecilerinin üye olduğu Tüm Raylı Sistem İşletmecileri Derneği 5. Olağan Genel Kurulu Ankara’da yapıldı. İki yılda bir yapılan genel kurulda Yönetim Kurulu Başkanlığı’na mevcut başkan Kayseri Ulaşım A.Ş Genel Müdürü Feyzullah Gündoğdu seçildi. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İzmir Metro A.Ş Genel Müdürü Sönmez Alev olurken, yönetim kurulu üyeleri, Metro İstanbul A.Ş Genel Müdürü Özgür Soy, BURULAŞ Genel Müdürü Mehmet Kürşat Çapar, GAZİULAŞ Genel Müdürü Recep Tokat, SAMULAŞ Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı, Estram A.Ş. Genel Müdürü Hakan Murat Bayındır şeklinde belirlendi. Derneğin Denetim Kurulu Başkanı Antalya Ulaşım A.Ş Genel Müdürü Deniz Filiz olurken, Konya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Hasan Görgülü ve Kocaeli Ulaşımpark Genel Müdürü Murat Sağlam ise denetim kurulu üyeliği görevlerini üstlendi.

banner114
DEMİRYOLU 03.04.2021, 13:59 03.04.2021, 14:07 Erkan YILMAZ
Tüm Raylı Sistem İşletmecileri Derneği (TÜRSİD) yeni yönetim kurulunu belirledi

TÜRSİD Başkanı Feyzullah Gündoğdu, “Hedefimiz TÜRSİD’ i Toplu taşıma alanında daha fazla sektöre yönelik bir platform haline getirerek bilgi paylaşımı, işbirliği ve yardımlaşma sonucu ortaya çıkan ortak faydayı yaymaktır. TÜRSİD’deki mevcut tecrübeyi, bilgi birikimini ve sinerjiyi toplu taşımanın diğer modlarına da yansıtarak ekosistemi iyileştirme hedeflerine vurgu yapan Gündoğdu toplu taşımanın özellikle pandemi sürecinde daha da zor zamanlar yaşadığını, sürdürülebilirlik konusundaki risklerle hep beraber mücadele edilmesi gerektiğini ifade etti.

Kurulduğu günden bugüne kent içi raylı sistemlerde ortaya koyduğu vizyonla gerek üye kuruluşlar arası işbirliği ve yardımlaşma konusunda gerekse sektöre yönelik mevzuat çalışmalarında önemli işlere imza atan TÜRSİD’in, bundan sonra etki alanını genişleterek yoluna devam etmesi gerektiğini ifade eden Gündoğdu, Üye kuruluşlara genel kurula gösterdikleri yüksek katılım ve temsil için teşekkür ediyorum, yeni yönetim kurulumuzun ve yeni dönemin TÜRSİD’e, üye kuruluşlara ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum dedi.

TÜRSİD

2012 yılında kent içi raylı sistem işletmecileri tarafından kurulan TÜRSİD, Türkiye’de gelişme çabası içinde olan raylı toplu taşıma hizmetlerinin sorunlarına çözümler üretmek, raylı toplu taşıma işletmecilik hizmetlerini teşvik etmek, iyileştirmek, yaygınlaştırmak, yolcuların yaşam kalitesini yükseltmek, ülke yararına olacak yeni raylı sistem ve teknolojiler konusunda, ülkemizin ihtiyaçları doğrultusunda genel politikaların tespit edilmesini sağlamak, kuruluşlar arası işbirliği ve bilgi paylaşımı ortamlarını oluşturmak gibi amaçlarla faaliyetlerine başlamıştır. Kar amacı gütmeyen dernek tamamen gönüllü çalışmalar ve bu işe gönül vermiş üye kuruluşların çabaları ile faaliyetlerini gerçekleştirmektedir. Türsid üyesi kuruluşlar. Antalya Ulaşım A.Ş(Antalya), Burulaş (Bursa), Estram A.Ş. (Eskişehir), Gaziulaş (Gaziantep) İzmir Metro A.Ş. (İzmir), Kayseri Ulaşım A.Ş (Kayseri), Konya Büyükşehir Belediyesi (Konya), Metro İstanbul A.Ş. (İstanbul), Samulaş (Samsun), Ulaşımpark (Kocaeli)

Yorumlar (0)
banner92
22
parçalı bulutlu