banner139
banner69

AŞTİ’de üniversite öğrencilerini Dayanışma Noktası karşılayacak

banner113

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara’daki üniversitelere kayıt yaptırmak için şehir dışından gelen öğrencileri AŞTİ’de kurduğu ‘Dayanışma Noktası’nda karşılamaya başlayacak. ‘Üniversite Ankara’da Okunur’ sloganıyla açılan stantta öğrencilerin soruları cevaplanarak yönlendirme yapılacak.

banner114
EĞİTİM 28.08.2023, 22:15 Erkan YILMAZ
AŞTİ’de üniversite öğrencilerini Dayanışma Noktası karşılayacak
banner101

Ankara’da gençlerin hayatını kolaylaştıran projelere imza atan Ankara Büyükşehir Belediyesi, ‘öğrenci dostu’ uygulamalarına devam ediyor. Ankara’daki üniversitelere kayıt yaptırmak için şehir dışından gelen öğrenciler AŞTİ’de kurulan ‘Dayanışma Noktası’nda karşılanacak. Öğrenciler yeni geldikleri şehirde hem kendilerini yalnız hissetmeyecek hem de sorularına yanıt bulacak. AŞTİ’de kurulan Danışma Masası’nı sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla duyuran Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, şu ifadeleri kullandı: “Gençler Merhaba… Siz ‘Üniversite Ankara'da Okunur’ deyince biz de sizin için karşılama komitesi kurduk. Kayıt dönemi boyunca AŞTİ’deki Dayanışma Noktamızda sizi ağırlayacak, Ankara'yı tanıtacak ve sunduğumuz imkânları anlatacağız. Uğramayı unutmayın, belki denk de geliriz.”

Büyükşehir öğrencilerin yanında

“Üniversite Ankara’da Okunur” sloganıyla açılan stantta yükseköğrenim kaydı yaptırmaya gelen öğrencileri AŞTİ’de karşılayan ekipler Ankara’yı tanıtacak. Ekipler barınma, ulaşım, tanıtım gibi birçok alanda öğrencilere danışmanlık hizmeti verecek.

Yorumlar (0)
banner117
15
açık
banner159
banner153