banner69

104 elektrikli araç siparişi alındı

banner113

Karsan, Romanya’nın Deva şehrinin ardından Focsani şehri için de elektrikli araçlarını teslim etmek üzere imzaları attı. Focsani ile yapılan anlaşma kapsamında 7 adet e-JEST ve 9 adet e-ATAK teslimatı gerçekleştirilecek. Romanya’da hali hazırda 76 adetlik elektrikli araç parkıb ulunan Karsan, Focsani ihalesi ile birlikte 2022 yılı içinde teslim edilmek üzere şimdiden 104 elektrikli araç siparişi aldı. Bu yılki tüm teslimatlar tamamlandığında Karsan’ın Romanya’daki elektrikli araç parkı 180 adede ulaşacak.

banner114
104 elektrikli araç siparişi alındı
banner100
banner95

Karsan CEO’su Okan Baş, “Elektrikli gelişim vizyonumuz e-Volution ile Karsan markasını Avrupa’da ilk 5 oyuncu arasında konumlandıracağız. Romanya, Karsan’ın Fransa ile birlikte elektrikli araç pazarında en önemli hedef ülkelerinden biri konumunda yer alıyor. Bu doğrultuda bu yıl için koyduğumuz iki katı büyüme hedefimizde kilit rol oynayacak ülkelerden olacak” açıklamasında bulundu.

banner97

2022 yılını ciroda, kârlılıkta, ihracatta,istihdamda ve Ar-Ge kapasitesinde iki katına çıkararak kapatmayı hedefleyen Karsan, bu doğrultuda Romanya’ya olan ihracatını da artırmayı sürdürüyor. Focsani şehri için yapılan elektrikli otobüs anlaşması ile 7 adet e-JEST ve 9 adet e-ATAK teslimatı gerçekleştirecek olan Karsan, Romanya’daki büyümesini emin adımlarla sürdürüyor.

Timişora ve Braşov belediyeleriile yakın zamanda 56 adetlik 18 metre e-ATA anlaşmasına imza atan Karsan, geçtiğimiz aylarda Romanya distribütörü Anadolu Automobil Rom ile Deva,Gura ve Segercea şehirlerinde e-JEST ve e-ATAK modelleriyle kazandığı elektrikli araç ihalelerine bir yenisini daha ekledi. Son olarak Focsani Belediyesi’nin 16 adetlik elektrikli araç ihalesini kazanan Karsan, Romanya’daki başarısını hız kesmeden sürdürmeye devam ediyor. Romanya’da 2022 yılı içinde teslim edilmek üzere şimdiden 104 elektrikli araç siparişi alan Karsan,ülkedeki elektrikli araç parkını yıl sonuna kadar 180 adede çıkartmayı planlıyor.

Büyüme hedeflerimizin merkezi Romanya olacak

2021 yılında yapılan anlaşmalar ve ihracat pazarlarının gelişmesi ile ciddi anlamda büyüme elde ettiklerini vurgulayarak 2022’de büyüme hedeflerine de Romanya’nın katkısının büyük olacağını belirten Karsan CEO’su Okan Baş, “2022 yılına her alanda iki kat büyüme hedefi ile girdik. Bu büyüme hedeflerimizden en önemlisi de elbette ihracat. Elektrikli gelişim vizyonumuz e-Volution ile Karsan markasını Avrupa’da ilk 5 oyuncu arasında konumlandıracağız Romanya, Karsan’ın Fransa ile birlikte elektrikli araç pazarında en ciddi hedef ülkelerinden bir tanesi konumunda yer alıyor. Bu doğrultuda bu yıl için koyduğumuz 2 kat büyüme hedefimizde kilit rol oynayacak ülkelerden biri olacak. Romanya’da imza attığımız yeni elektrikli araç anlaşmaları ile ‘Mobilitenin Geleceğinde Bir Adım Önde’ olma mottomuzu pekiştireceğiz” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
banner116
banner117