banner139
banner69

Volvo Trucks, DSV Lojistik’e 100 adet Volvo FH Electric çekici teslimatı gerçekleştirdi

banner113

Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş. distribütörlüğünde temsil edilen Volvo Trucks’ın “2024 Uluslararası Yılın Kamyonu” ödüllü Volvo FH Electric modelinden oluşan 100 adetlik filo teslimatı DSV Lojistik firmasına gerçekleştirildi.

banner114
ELEKTRİKLİ VE HİBRİT ARAÇLAR 22.12.2023, 16:28 23.12.2023, 02:32 Erkan YILMAZ
Volvo Trucks, DSV Lojistik’e 100 adet Volvo FH Electric çekici teslimatı gerçekleştirdi
banner101

Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş. distribütörlüğünde temsil edilen Volvo Trucks’ın “2024 Uluslararası Yılın Kamyonu” ödüllü Volvo FH Electric modelinden oluşan filo teslimatı DSV Lojistik firmasına gerçekleştirildi. Teslimat töreni, Türkiye’nin en büyük ölçekli ve Dünya’nın sayılı laboratuvarları arasında yer alan İTÜ Fuat Külünk Yüksek Gerilim Laboratuvarı’nda 21 Aralık 2023 Perşembe günü gerçekleştirildi. Bu vesileyle, İTÜ Fuat Külünk Yüksek Gerilim Laboratuvarı, ilk defa bir elektrikli kamyon filo teslimatına ev sahipliği yaptı.

Taşımacılık sektöründe bir ilk

Teslimat töreninin ilk konuşmacısı olan Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş. Genel Müdürü Eşref Zeka, Marubeni ve Volvo Trucks işbirliğinin 2017 yılında başladığını ve bu süreçte satışların üç kat arttığına ve pazar paylarının büyüdüğüne dikkat çekti. Büyümeye devam edeceklerini de vurgulayan Eşref Zeka, "Peşinde olduğumuz şey ürün satmak değil, her zaman müşterimize değer katmak. Bizim satışını gerçekleştirdiğimiz kamyonların müşterimize ne değer kattığını, işlerini ne kadar arttırdığı önemli. Bu prensiple yola devam ediyor olacağız" dedi. Sürdürülebilirlik sürecinde 2050 hedefleri olduğunu belirten Eşref Zeka, "2050 sıfır emisyon hedefimiz var. Bu hedeflere ulaşırken elektromobilitenin öneminin farkındayız. Burada ne yapacağımızı sürekli konuşuyoruz. Buradaki teslimat çok değerli bir adım. Bu uzun bir yolculuk. Tüm ekosistemin, tüm paydaşların birlikte ortak anlayış ile hareket etmesi gerekiyor. Bugün burada Marubeni, Volvo Trucks ve DSV Lojistik'in bir işbirliği var. Volvo Trucks markasına duydukları güven için DSV Lojistik firmasına teşekkür ediyoruz. Umarım bu büyük teslimat lojistik sektöründe büyük bir farkındalık yaratır" dedi. 

İklim hedeflerimize ulaşmak için iş birliği yapmak kritik öneme sahip!

Törende söz alan DSV Lojistik CEO’su Ozan Önder, DSV’nin kısa ve uzun vadeli hedeflerinden bahsederek, “Operasyonlarımızda çevre üzerindeki etkimizi azaltmaya kararlıyız. Önde gelen bir küresel lojistik şirketi olarak, iklim değişikliğiyle mücadelede aktif rol almak ve lojistik sektöründe karbondan arınmayı sağlamak için sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Karbon emisyonlarımızı azaltmak, DSV’nin gelecek hedefinin merkezinde yer alıyor. Sürdürülebilirlik hedeflerimize ulaşmaya çalışırken bizi destekleyecek yeni girişimler ve teknolojileri uygulamak için departmanlarımız ve ülkeler genelinde sektör ortaklarımızla birlikte çalışmaktayız. Marubeni Dağıtım ve Servis distribütörlüğündeki Volvo Trucks markasıyla yapılan bu anlaşma, doğru ticari ve çevre koşulları sağlandığında elektrikli filo değişiminin önemli bir örneğidir. İklim hedeflerimize ulaşmak için enerji tedarikçileriyle ve Marubeni Dağıtım ve Servis, Volvo Trucks gibi büyük şirketlerle iş birliği yapmanın kritik önem taşıdığına inanıyoruz” dedi.  İlk etapta 14 araçlık bir filoyu 2024 Ocak ayında teslim alacaklarıın bilgisini veren Ozan Önder, 'Hedefimiz filomuzdaki tüm araçları elektrikli hale getirmek. İş ortaklarımızın yaptığı geri dönüşler sonucunda yeşil çözümlere yönelik talebin arttığına yönelik tanık oluyoruz. Bu yatırım Türkiye'deki ürün çeşitliliğimize harika bir katkı olacaktır. Bu projenin Volvo Trucks ve Marubeni ile işbirliğimize güçlendireceğini ve yakın zamanda işbirliğimizin daha da büyüyeceğine de inanıyorum. Bu dönüşüme ek olarak filomuzun enerjisini kurulum çalışmalarına başladığımız 3.5 megavatlik güneş enerji santrali, rüzgar enerji santralleri ve yüksek hızlı şarj istasyon ağı ile sağlanacaktır.. Böylece hem sürdürülebilirlik hem de ticari açıdan bütünleşik çözümümüzü 2023 yılında hayata geçirmemizin mutluluğunu yaşıyoruz. İşbirliğimiz sektörümüz ve ülkemiz için hayırlı olsun " dedi. 

2030'a kadar kamyon satışlarının Yüzde 50’si elektrikli olacak!

Törene katılan Volvo Trucks Uluslararası Kıdemli Başkan Yardımcısı Per-Erik Lindström de söz alarak kalite, güvenlik ve çevre duyarlılığı ile yaklaşık 130 ülkede faaliyet gösterdiklerini belirtti. Lindström konuşmasına; “Hedefimiz, 2030 yılına kadar küresel olarak sattığımız tüm kamyonların %50’sinin elektrikli olmasıdır. Elektrikli kamyonlarımız, farklı uygulamalar ve segmentler için çoklu dingil konfigürasyonları, değişken pil konfigürasyonları ve toplam enerji depolama kapasitesine sahip ve şu anda tek bir şarjla yaklaşık 300 km gidilebilmektedir ve bu menzil daha da artacaktır" dedi. Lindström, Volvo’nun ilk elektrikli 2019 yılında ürettiğine dikkat çekerek globalde 6 bin 500 elektrikli çekici sattıklarını o da açıkladı.

Her zaman müşterinin yanındayız 

Törende konuşan Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş. Ticari Araçlar COO’su Kıvanç Kızılkaya Marubeni olarak her zaman müşterinin yanında olduklarını ve çözüm ortağı bir şirket olduklarını söyledi.  "Bu araçlar çalıştıkça kazanıyor ve kazandıkça da daha fazla satılıyor" dedi.  

2024 Uluslararası Yılın Kamyonu Ödülünü Kazanan İlk Elektrikli Kamyon Volvo FH Electric

Yılın Kamyonu ödülü, tarihinde ilk kez seri üretimdeki bir elektrikli kamyona verildiğine dikkat çeken Kızılkaya şunları söyledi: “Volvo Trucks olarak hepinizin bildiği gibi, özellikle güvenlik donanımlarına verdiğimiz değerle bilinen bir markayız. Son yarım asırda bu değerli vizyona çevreyi de dâhil ederek; hem iklim hem doğal kaynaklar hem de insanlık için sürdürülebilir teknolojiler geliştirmeye odaklandık. Gelişim çabamız karşılıksız kalmadı ve Volvo FH Electric bu yıl 2024 Uluslararası Yılın Kamyonu ödülünü kazandı. Ödül, 24 kişilik jüri tarafından son 12 ay içerisinde pazara sunulan kamyonların arasından karayoluyla yük taşımacılığı verimliliğine en çok katkıyı sağlayan kamyona veriliyor. Kökleri 1977 yılına dayanan Uluslararası Yılın Kamyonu ödülü, tarihinde ilk kez seri üretimdeki bir elektrikli kamyona verildi ve Volvo Trucks bir ilke daha imza attı’’ dedi. 

Volvo Electric:

Volvo Trucks’ın Türkiye pazarında satışa sunulan beş farklı elektrikli modeli bulunuyor. Elektrikli Volvo FH, ulusal ve uluslararası taşımacılık için geliştirilen sessiz ve sıfır emisyona sahip bir ağır yük kamyonu olarak öne çıkıyor. Elektrikli Volvo FH, 35. yaşını kutlayan Volvo FH modelinin gelecekteki temsilcisi olarak görülüyor. Elektrikli Volvo FM, işlevselliği, geniş görüş açısı ve manevra kabiliyeti ile bölgesel taşımacılık ve şehir içi taşımacılık için çevreci, sessiz ve ekonomik bir çözüm sunuyor. Elektrikli Volvo FMX, kentsel inşaat projeleri, maden vb. projeler için sıfır emisyona sahip, sessiz, güçlü ve güvenli bir iş kamyonu olarak hizmet veriyor. Elektrikli Volvo FL/FE modelleri ise esneklik, güvenlik ve manevra kabiliyeti gerektiren şehir içi taşımacılık ihtiyaçlarına güvenli ve çevreci çözümler sunuyor.

Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş.:

Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş., 68 ülkede 136 yerleşkesi, toplam 463 konsolide şirketinde 45 binden fazla çalışanı bulunan Japonya merkezli Marubeni Corporation’a bağlı olarak birçok global markanın Türkiye distribütörlüğünü sürdürüyor. Volvo Trucks, Komatsu, Dieci, Crown ve Montabert markalarının satış ve satış sonrası hizmetlerini sürdüren Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş., Platinum Used markası ile iş makinaları ve forkliftlerin ikinci el alım satımı ve Platinum Rent markası ile kiralama hizmeti de veriyor. Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş., inşaat, madencilik, mermer, lojistik, endüstri ve enerji gibi farklı sektörlerdeki müşterilerine ürünlerin yanı sıra katma değerli satış sonrası hizmetler ve çözümler sunuyor.

Volvo Trucks:

Volvo Trucks, beklentileri yüksek profesyonel müşteriler için, orta ve ağır segment kamyonlardan oluşan kapsamlı ürün gamıyla eksiksiz nakliye çözümleri sunuyor. Şirket, 130'dan fazla ülkede 2.300 servis noktasından oluşan global yetkili satıcı ve servis ağıyla müşterilerine destek veriyor. Volvo’nun kamyonları, dünyanın dört bir yanındaki 13 ülkede üretiliyor. Volvo Trucks, dünyanın en büyük kamyon, otobüs, inşaat makinası ve deniz motoru üreticilerinden biri olan Volvo Group’un üyesi olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Volvo Group ayrıca finans ve hizmet sektörü için de komple çözümler sunuyor. Volvo Trucks’ın çalışmaları, temel değerleri olan kalite, güvenlik ve çevreye saygıyı esas alıyor.

Yorumlar (0)
banner117
15
açık
banner159
banner153