banner69

Castrol, madeni yağ pazarında yüzde 19.2 büyüme elde etti

banner113

Castrol,Türkiye’de odaklandığı pazar segmentlerinde liderliğini sürdürüyor.Petrol Sanayi Derneği’nin (PET-DER) açıkladığı ilk çeyrek sonuçlarına göre Castrol,madeni yağ pazarının toplam büyüme oranından yaklaşık 6 kat fazla büyüdü. Türkiye’den yönetilen Türkiye, Ukrayna ve Orta Asya (TUCA) bölgesi Çin’i de geçerek hacimsel olarak en çok ve en hızlı büyüyen pazar oldu.

banner114
ENERJİ 23.06.2022, 15:30 Erkan YILMAZ
Castrol, madeni yağ pazarında yüzde 19.2 büyüme elde etti
banner100
banner95

Dünyanın önde gelen madeni yağ markalarından Castrol, büyüyen madeni yağ sektöründe odaklandığı segmentlerdeTürkiye’dekiliderliğini güçlendirerek sürdürüyor. Petrol Sanayi Derneği (PET-DER)tarafından düzenli olarak açıklanan pazar payı raporuna göre Castrol,2022’nin ilk çeyreğinde, bir önceki döneme göre pazarın toplam büyüme oranından yaklaşık 6 kat fazla büyüdü. Gösterdiği yüzde 19,2’lik büyüme ile hem toplam madeni yağ pazarında hem de otomotiv pazarında payını en çok artıran şirket olan Castrol,otomotiv pazarında liderliğe yükseldi.

“Bölgemiz, Castrol dünyasının en büyük pazarı Çin’in büyümesini geçti”

banner97

Castrol Türkiye, Ukrayna ve Orta Asya Direktörü Ayhan Köksal, 2022’nin ilk çeyreğinde gerek küreselgerekse bölgesel ekonomik gelişmelere rağmen madeni yağ pazarınınyüzde 3’ün üzerindebüyüdüğünü, Castrol olarak yüzde 19,2 ile toplam pazarın üzerinde büyüme kaydettiklerini belirterek “İlk çeyrek sonuçlarına göre Castrol; otomotiv madeni yağ segmentinde yüzde 28,4 pazar payı ile lider olurken, binek araçlar motor yağındayüzde 35,1, motosiklet madeni yağındayüzde 46,2 ve ticari araçlar motor yağında ise yüzde 35,3pazar payı ile liderliğini sürdürüyor.Uyguladığımız strateji ile odaklandığımız her kategoride pazarın üstünde büyüme gösterdik. Özellikle otomotiv segmentinde pazarın yaklaşık 7 katı ve ticari araçlarda da pazarın 3 katından fazla büyüdük.Ayrıcabu başarılı sonuçların ardındanÇin’i de geçerek Castrol dünyasındahacimsel olarak en çok ve en hızlı büyüyen pazarolduk.Bu başarımızın ardında;yenilikçi teknolojilerimiz ve üstün kaliteli ürünlerimizinyanı sıra çalışanlarımızın özverili emekleri bulunuyor. İlerleyen dönemde de üretim ve istihdam kapasitemizle ihracat odaklı büyüme stratejimizi istikrarlı biçimde sürdüreceğiz.” dedi.

Yorumlar (0)
banner116
banner117