banner92
banner139
banner69

Eksim Enerji’nin Yeni CEO’su Arkın Akbay oldu

banner113

Yenilenebilir enerji sektörünün önde gelen şirketlerinden Eksim Holding’e bağlı Eksim Enerji’nin yeni CEO’su Arkın Akbay oldu. Uzun yıllar enerji sektörünün önde gelen şirketlerinde yöneticilik yapan Akbay, Ağustos ayı itibarıyla Eksim Holding Enerji Üretimi Grup Başkanı ve Eksim Enerji CEO’su olarak görevine başladı.

banner114
ENERJİ 06.08.2023, 19:01 06.08.2023, 19:05 Erkan YILMAZ
Eksim Enerji’nin Yeni CEO’su Arkın Akbay oldu
banner95

Eksim Holding bünyesinde faaliyet gösteren yüzde yüz yenilenebilir enerji şirketi Eksim Enerji’de üst düzey görev değişimi gerçekleşti. Enerji sektörünün önde gelen şirketlerinde yöneticilik yapan Arkın Akbay, Eksim Holding Enerji Üretimi Grup Başkanı ve Eksim Enerji CEO’su olarak Ağustos ayı itibarıyla görevine başladı.

İş hayatına Siemens Enerji’de başlayan Akbay, Siemens Türkiye’de ulaşım ve mobilite çözümleri konusunda uzun yıllar yöneticilik yaptı. Akbay, 2010 yılında Turcas Petrol’de Enerji Projeleri Direktörlüğü görevini üstlendi. Aynı şirkette 2016 yılında Enerji ve Gayrimenkul Operasyon Direktörü (COO) görevine getirilen Akbay, son olarak 2021 yılında ise Polat Holding’te Enerji Sektör Başkanı ve Polat Holding CEO’su oldu.Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden 1996 yılında mezun olan Akbay, bundan böyle tecrübesini Eksim Holding’in yenilenebilir enerji alanında faaliyet gösteren şirketi Eksim Enerji’nin büyüme stratejileri ve gelecek vizyonu için kullanacak.

Eksim Enerji

Eksim Holding bünyesinde 2000 yılında faaliyetlerine başlayan Eksim Enerji, yüzde yüz yenilenebilir enerji üreten bir şirket olarak Türkiye’nin tüm bölgelerinde çevreye saygılı bir vizyonla sürdürülebilir yatırımlar gerçekleştiriyor. Bugün 8 RES ve biri Türkiye’de, ikisi Gürcistan’da olmak üzere 3 HES ile toplam 11 adet işletmeye sahip olan Eksim Enerji, kurulu gücünü 2022 sonu itibarıyla 626 MW’a yükseltti. 2023 ilk çeyrekte edindiği ön lisanslar ile yenilenebilir enerji portföyünü 2256MW’a çıkaran şirket, yeni GES yatırımlarıyla birlikte biyokütle santrali alanında da çalışmalar sürdürüyor. Yenilenebilir enerjinin, sürdürülebilirlikte öncü rol oynadığının bilinciyle hareket eden Eksim Enerji, 2025 yılı sonuna kadar yılda 4 milyon ton karbon salınımının önüne geçmeyi hedefliyor.

Yorumlar (0)
banner92
banner116
banner155