Petrol Ofisi, Texaco madeni yağ Türkiye'deki ilk üretimine başladı

Petrol Ofisi, Petrol Ofisi ile Chevron Brands International (Chevron) arasında imzalanan anlaşma kapsamında Texaco® madeni yağ ürünlerinin üretimine başladığını duyurdu. Petrol Ofisi'nin Derince'deki madeni yağ fabrikasında üretilecek olan Texaco ürün yelpazesini, sentetik binek otomobil motor yağları, ağır vasıta motor yağları, gaz motoru yağları, hidrolik ve dişli yağları oluşturuyor.

banner114
ENERJİ 22.12.2021, 13:44 22.12.2021, 16:54 Taşıma Dünyası
Petrol Ofisi, Texaco madeni yağ Türkiye'deki ilk üretimine başladı

Petrol Ofisi ve Chevron’un, Texaco markalı madeni yağların Türkiye'deki üretim, satış ve pazarlama faaliyetlerini kapsayan anlaşması Eylül 2020'de imzalanmıştı. Sözleşme kapsamında, Chevron'un Texaco markalı madeni yağlarının satış ve pazarlaması, Türkiye’nin en geniş madeni yağ dağıtım ve satış ağının sahibi, pazarda iddialı büyüme planları ile öne çıkan Petrol Ofisi tarafından yapılacak. Anlaşma ile Texaco'nun dünyaca ünlü Havoline® ve Delo® markalı ürünleri de Türkiye'de üretilip satılacak.

İş birliği kapsamında ilk etapta, Texaco markalı sentetik binek otomobil motor yağları, ağır vasıta motor yağları, hidrolik, dişli ve gaz motor yağlarının üretimine başlandı. Ürün yelpazesi, Türkiye'de ilk kez üretilecek bazı özel serilerle birlikte tüm Texaco ürünlerini kapsayacak şekilde genişleyecek.

“Anlaşma, gelişmenin ve yapılacak katkının başlangıcını simgeliyor”

Köklü geçmişi ile Türkiye akaryakıt ve madeni yağlar pazarlarındaki gücünün, Petrol Ofisi’ni sektör lideri olarak farklı kıldığını vurgulayan Petrol Ofisi CEO'su Selim Şiper, "Ancak tüm gücümüze ve büyüklüğümüze rağmen elimizdekilerle yetinmiyoruz ve her alanda gelişmeyi hedefliyoruz. 2020 yılında pandemi koşullarına rağmen, faaliyet gösterdiğimiz her alanda, her iş kolunda beklentilerin çok üzerinde başarımızı gösteren rakamlar kaydedildi. Bu zor zamanlarda yeniliklere, değer üretmeye de devam ettik. En önemli örnek ise madeni yağlar alanındaydı. Covid-19 döneminde Chevron ile tüm görüşmelerimizi bir yıldan kısa süre içerisinde tamamlayarak, Eylül 2020 itibari ile Chevron'un madeni yağlarda ana markası olan Texaco ürünlerinin Türkiye'deki üretimi dahil tüm faaliyetlerini üstlendik. Şimdi ise hazırlıkları tamamlayarak bu iş birliği kapsamındaki ilk Texaco markalı ürünlerin üretimine başlamanın gururunu yaşıyoruz. Bu güzel iş birliğinin işareti ve ilk adımı olan anlaşma, artık gelişmenin ve yapılacak katkının başlangıcını simgeliyor. Bu ilk üretimin Petrol Ofisi, Chevron ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

“Petrol Ofisi gibi güçlü bir iş ortağı ile hedeflerimize ulaşacağımızdan eminiz”

Chevron Avrupa Genel Müdürü ve Küresel Denizcilik Madeni Yağları Genel Müdürü Pat McCloud, “Türkiye, Chevron için önemli bir pazar ve Petrol Ofisi ile gerçekleştirdiğimiz iş birliğinden gurur duyuyoruz” dedi. İki dünya markasının 70 yıl önceye dayanan ilişkilerine dikkat çeken McCloud, “Petrol Ofisi ile stratejik ilişkimizde yeni bir sayfa açmaktan onur ve heyecan duyuyoruz. Chevron ve Petrol Ofisi iş birliğiyle, Türkiye madeni yağlar pazarında Texaco markasını gerek tüketici nezdinde, gerekse ticari ve endüstriyel açıdan büyütmeye kararlıyız. Vizyonumuz, Türkiye'de etkin bir pazar payı elde etmektir. Chevron olarak Petrol Ofisi gibi güçlü bir iş ortağı ile güven, dürüstlük ve performansa dayalı ortak hedeflerimize ulaşacağımızdan eminiz” dedi.

“70 yıla uzanan köklü ve başarılı iş birliği, bir üst seviyeye taşındı”

Pazar payı ile olduğu kadar 400’ü aşkın ürün çeşitliliği, en büyük dağıtım, satış ağı, üretim ve depolama kapasitesi ile Türkiye’nin en büyük madeni yağ markası olduklarını belirten Petrol Ofisi Madeni Yağlar Direktörü Sezgin Gürsu, “Chevron da kendi alanında dünya markalarından biri. Bu iki güçlü markanın 70 yıla uzanan köklü ve başarılı bir ilişkisi var. Uzun süredir devam eden bu iş birliğinde, deniz yağlarında olduğu gibi son zamanlarda birçok başarılı proje hayata geçirildi. Bugün ise bu iş birliğini bir üst seviyeye taşıdık. Bu kapsamlı, uzun vadeli anlaşma ve başlayan üretim ile Chevron’la yeni bir döneme girerken köklü iş birliğimizi daha da güçlendirdik ve güçlü büyüme yolculuğumuza istikrarlı, kendinden emin bir şekilde devam ediyoruz” açıklamasında bulundu.

PETROL OFİSİ

Akaryakıt ve madeni yağlar sektörünün lideri Petrol Ofisi, yaklaşık 45 milyar TL'lik satış geliri ile Türkiye'nin ilk 5 şirketi arasında yer almaktadır. Petrol Ofisi, Türkiye'de yaklaşık 1.900 istasyon ve 1.400'ü aşkın köy pompasına yakıt ikmali yapmaktadır. Petrol Ofisi otomotiv yakıtları, denizcilik yakıtları, havacılık yakıtları ve madeni yağlar alanlarında faaliyetlerini sürdürmektedir. Petrol Ofisi, Kocaeli'ndeki Madeni Yağ tesislerinde yıllık 140 bin ton üretim ve 66 bin ton depolama kapasitesine sahiptir. Türkiye ve çevre coğrafyanın en gelişmiş merkezlerinden biri olan Petrol Ofisi Teknoloji Merkezi – POTEM, Petrol Ofisi'nin yanı sıra resmi kurumlar başta olmak üzere tüm sektöre hizmet vermektedir. Petrol Ofisi, başta binek araçlar için Maxima ve ağır ticari araçlar için Maximus olmak üzere 16.000 satış noktası ve 400'den fazla ürün gamı ile madeni yağlar alanında sektör lideridir. Petrol Ofisi hakkında daha fazla bilgi için lütfen www.petrolofisi.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

CHEVRON

Chevron Brands International LLC, dünyanın önde gelen entegre enerji şirketlerinden biri olan Chevron Corporation'ın tamamına sahip olduğu bir yan kuruluştur. Daha müreffeh ve sürdürülebilir bir dünya elde etmek için uygun fiyatlı, güvenilir ve her zaman daha temiz enerjinin gerekli olduğuna inanan Chevron, ham petrol ve doğal gaz, ulaşım yakıtları, yağlar, petrokimyasallar ve katkı maddeleri üretmekte ve sektörü geliştiren teknolojiler geliştirmektedir. Chevron, daha düşük karbonlu bir gelecek için, karbon yoğunluğunu etkin bir şekilde düşürmeye, iş kolunu desteklemek için yenilenebilir kaynakları ve denkleştirmeleri arttırmaya, ticari çözümler sağlayan düşük karbon teknolojilerine yatırım yapmaya odaklanmıştır. Chevron hakkında daha fazla bilgiyi https://www.chevron.com adresinde bulabilirsiniz.

Chevron, Avrupa'da 100 yılı aşkın bir deneyime sahip güçlü bir mirasa sahiptir ve yağ ürünlerini Texaco® markası altında sunmaktadır. Gelişmiş teknolojisi ile Texaco, otomobiller için kapsamlı motor yağları, kamyonlar için ağır hizmet dizel motor yağları, antifriz, soğutma sıvıları ve Havoline®, Delo®, HDAX® altında çok çeşitli endüstriyel yağlar aracılığıyla performans artışı sağlar. VARTECH® ve Techron® markaları, dünya çapında sürücülere ve işletmelere hizmet vermektedir. Daha fazlasını öğrenmek için https://www.texacolubricants.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar (0)
banner116
15
açık
banner155