banner139
banner69

PETRONAS Madeni Yağlar CTI Sempozyumunun Altın Sponsoru oldu

banner113

Sempozyumun ana başlıkları arasında yer alan İnovasyon ve Sürdürülebilirlik, enerji dönüşümünü ve karbonsuz mobilitenin geleceğini hızlandırıyor. PETRONAS Madeni Yağlar (PLI), 5-6 Aralık 2023 tarihleri arasında Berlin, Almanya'da düzenlenecek olan “Keeping Pace During Transformation Towards Electric Mobility” (Elektrikli Mobiliteye Dönüşüm Sürecine Ayak Uydurmak) temalı CTI Sempozyumu'nun Altın Sponsoru oldu.

banner114
ENERJİ 05.12.2023, 16:17 05.12.2023, 16:22 Erkan YILMAZ
PETRONAS Madeni Yağlar CTI Sempozyumunun Altın Sponsoru oldu
banner101

Almanya'da en yeni otomotiv güç aktarma teknolojilerinin sergilenmesine ev sahipliği yapan bu küresel etkinlik, 20 ülkeden 1.150'den fazla temsilciyi ve yüzlerce otomotiv şirketini bir araya getiriyor. CTI Sempozyumu, otomobil üreticileri, sektöre yeni girenler, uzman mühendisler ile binek otomobil ve ticari araç endüstrisinin önde gelen tedarikçileri için uluslararası bir deneyim alışverişi sağlıyor. Katılımcılar karbonsuz mobiliteye geçişle ilgili pazar, teknoloji, trend ve stratejiler hakkındaki haberlerin ve gelişmelerin paylaşıldığı yenilikçi, geleceğe dönük küresel bir tartışmanın parçası oluyor.

CTI Sempozyumu boyunca PLI, PETRONAS Iona ve PETRONAS Tutela ürünlerinin gelişmiş uygulamalarını sergileyecek. Bu yüksek performanslı sıvılar, Formula 1 araçları, Energica'nın son teknoloji e-motosikletleri ve FPT Industrial tarafından üretilen elektrikli akslara sahip tamamen elektrikli Maserati Folgore dahil olmak üzere bir dizi aracın performansını artıracak.

PETRONAS Lubricants International Grup Müşteri Mükemmelliği ve Grup Pazarlama Başkanı Alessandro Orsini, "PETRONAS Madeni Yağlar olarak karbonsuz mobiliteye doğru giden enerji dönüşümünün ön saflarında yer alan bir topluluğa katkıda bulunmaktan onur duyuyoruz. CTI Sempozyumunda, bizi sürdürülebilirliğe dayalı ilerlemelerin yol gösterdiği bir geleceğe doğru hızlandıran çözümleri sergilemek için bir araya geliyoruz. Gururla Net Sıfır Karbon Emisyonu taahhüdümüzü 2050'ye kadar (NSKE 2050) belirlerken, yolculuğumuzun; bugün yanımızda duran otomotiv endüstrisinin öncüleri ile iç içe geçmiş olduğunun farkındayız.”

FPT Industrial ve Maserati, markanın ilk tamamen elektrikli otomobili olan Maserati GranTurismo Folgore için iş birliği yaptı. Bu iki İtalyan markası arasındaki sinerji, olağanüstü güç yoğunluğuna (4,83 kW/kg'a kadar) sahip FPT Industrial e-Axles'in geliştirilmesine yol açtı. Torino'nun karbon-nötr e-Powertrain tesisinde üretilen e-Axle, FPT Industrial'ın sürdürülebilirliğe olan bağlılığını somutlaştırıyor.

PETRONAS Iona, Maserati Folgore gibi yüksek üretim niteliklerine sahip otomobiller için hazırlanmış, termal açıdan akıllı, çok yönlü bir sıvı yelpazesi sunuyor. Gelişmiş sürtünme azaltma ve ısı dağıtımı yoluyla enerji verimliliğini optimize ediyor, aşınmaya karşı mükemmel koruma sağlıyor. PLI, PETRONAS Iona'nın başarısını sadece mobilitede değil, elektrikli araç hızlı şarj istasyonları, sunucular ve hiper bilgisayarlar gibi ileri teknolojinin yoğun olarak kullanıldığı diğer alanlarla da paylaşıyor. 

PETRONAS Tutela serisi frenleme, soğutma, şanzıman ve hidrolik sistemler için titizlikle hazırlanmış bir dizi işlevsel sıvı ve yağlayıcıdan oluşuyor. Bu sistemler otomotiv mükemmelliği alanında genellikle göz ardı edilseler de aslında her biri araçların sorunsuz ve verimli çalışmasında hayati önem taşıyan isimsiz kahramanlar. PLI elektrikli mobilite alanındaki yenilikleri öne çıkarırken ve en yeni projelerde iş birliği yaparken, PETRONAS Tutela otomotiv endüstrisini ileriye taşıyan karmaşık sistemlerin performansını ve uzun ömürlülüğünü artırmaya kendini adıyor.

Yorumlar (0)
banner117
15
açık
banner159
banner153