banner92

PETRONAS Urania ROADSHOW'unu tamamladı

banner113

Lider madeni üreticisi, ağaç dikme kampanyası işbirliği sayesinde elli günlük kıtalar arası turdan kaynaklanan karbon emisyonlarını da dengeledi. PETRONAS Lubricants International (PLI), Avrupa genelinde 11.927 km yol kat ederek yedi ülkeden bin müşteriyle etkileşim kurduğu PETRONAS Urania Roadshow'u tamamladı.

banner114
ENERJİ 29.11.2021, 13:26 Erkan YILMAZ
PETRONAS Urania ROADSHOW'unu tamamladı

Madeni yağ liderinin tanıtım tırı, Portekiz'deki dik yokuşlar ve Slovakya'daki dağ geçitleri gibi zorlu arazilerde seyahat etmesine rağmenbir kez bile yağ değişimine ihtiyaç duymadan gezisini tamamladı. Ekip, yol boyunca toplam bin ziyaretçi için heyecan verici etkinlikler düzenlemek, onları tırların kahramanlarıyla tanıştırmak, yüksek dozlu eğlenceyi deneyimlemek ve PETRONAS Urania'nın günümüz kamyon taşımacılığının ekonomik ve coğrafi baskılarına karşı koymadaki durdurulamaz gücünü aktarmak için yedi ayrı durakta konakladı.Tırın durakları sırasıyla Birmingham,İngiltere; Porto,Portekiz; Madrid, İspanya; İstanbul, Türkiye; Bükreş, Romanya; Jastrząb, Polonya ve Torino, İtalya oldu.

Avrupa'nın otomobil ve tır medyası tarafından ilgiyle takip edilen etkinliklere PETRONAS Urania yağlarınabenzer şekilde esnekliği, uzun ömürlü performansı ve durdurulamaz gücüyle öne çıkanticari araçlar dünyasının kahramanları eşlik etti. Belden aşağısı felçli ralli sürücüsü Albert Llovera, TV sunucusu ve mucit Edd China, kaşif Filippo Tenti ve Polonyalı kamyon taşımacılığı fenomeni Iwona Blecharczyk'in de aralarında bulunduğu konuşmacılar, ilgili duraklarda sahneyi aydınlattı. Ziyaretçiler ayrıca kamyonla drift, spor otomobil deneyimleri, arazi sürüşü ve çarpışma testi gösterileri gibi heyecan verici etkinliklere katıldı.

PLI, Roadshow sırasında üretilen karbon emisyonlarını dengelemek amacıyla dünyanın uzaktan ağaç dikmeye ve ağaç dikme etkilerini çevrimiçi olarak takip etmeye yönelik ilk web platformu olan Treedom ile işbirliğine gitti. Bu ortaklık sonucunda tur sırasında uzaktan sanal olarak dikilen 1.000 ağaç sayesinde destekçiler PETRONAS Urania Ormanı'nı oluşturdu. İşbirliği, PETRONAS'ın 2050 yılına kadar net sıfır karbon emisyonu elde etme hedeflerinde yeni bir adımı işaret ediyor. Ortak çaba sayesinde 165,750 kg karbondioksit doğadan uzaklaştırılmış oldu.

PETRONAS Lubricants International EMEA Pazarlama Direktörü James Mark, şunları söyledi: “Elli gün süren PETRONAS Urania yolculuğunun durdurulamaz gücünü uluslararası olarak paylaşmaktan heyecan duyuyoruz. Avrupa tır taşımacılığının dayanıklılığa dair geleceğini sergilediğimiz turumuzda, karbon ayak izimizi en aza indirirken yolculuğumuzu tek bir yağ dolumuyla tamamlamak, gösterinin önemli bir parçasıydı. Hepsinden önemlisiPLI ekibi gerçek tır taşımacılığı kahramanlarından; taşıdıkları malı teslim etme gücüne sahip olduklarını gösteren sürücülerden, filo yöneticilerinden, mühendislerden, tamircilerdenve müşterilerimizden ilham alıyor.Bu tur, temel gücümüzü ve günümüzün zorlu kamyon taşımacılığı ortamının baskılarına dayanma yeteneğimizi kanıtlıyor."

PETRONAS Trucker Heroes hikayesinin devamı olarak yakındaroadshow'un perde arkasını detaylandıran bir belgesel yayınlanacak. PETRONAS Urania Roadshow web sitesinde yer olanher durağın ilham verici videolarıtır taşımacılığı için mükemmel bir derleme olan sürükleyici Spotify çalma listeside websitesi üzerinden deneyimlenebiliyor. Roadshow’un web sitesi üzerinden PETRONAS Urania Ormanı'na Treedom ile bir ağaç dikmekve PETRONAS’ın karbon emisyonunu dengeleme misyonuna katılmak mümkün.

Yorumlar (0)
banner92
banner116