banner139
banner69

Alp Özler Grup Şoför Akademisi Kadın Uzun Yol Şoförleri Yetiştirecek

banner113

Yılnak A.Ş. Genel Müdürü Ömer Gece, "Şoför Akademisi" projesini ile özellikle uzun yol şoförlüğüne ilgi duyan gençlere ve kadınlara yönelik akademi kurduklarını belirtti.

banner114
KAPTANLAR DÜNYASI 25.01.2024, 14:42 25.01.2024, 14:51 Taşıma Dünyası
Alp Özler Grup Şoför Akademisi Kadın Uzun Yol Şoförleri Yetiştirecek
banner101

Coğrafi açıdan çok önemli ve avantajlı bir nokta konumda olan Türkiye’de, lojistik ve taşımacılık sektöründe özellikle eğitimli ve yetkin personel yetiştirmenin önemine dikkat çeken Yılnak A.Ş. Genel Müdürü Ömer Gece, bu doğrultuda "Şoför Akademisi" adındaki projelerini hayata geçirdiklerini duyurdu. Proje kapsamında, özellikle uzun yol şoförlüğüne ilgi duyan gençlere ve kadınlara yönelik özel bir akademi kurulduğu belirtildi.

Gece, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Atılım Üniversitesi iş birliği ile hayata geçirilen Şoför Akademisi projemiz özellikle kadın şoförlerin uzun yol taşımacılığı alanında meslek edinmelerine destek olmayı amaçlıyor. Projemizin temel hedeflerinden bir tanesi, kadınların lojistik sektöründe daha fazla yer almasını sağlayarak cinsiyet eşitliğine katkıda bulunmak ve sektördeki beceri çeşitliliğini artırmak.”

Lojistik ve taşımacılık sektöründe kadınların azınlıkta olduğunu belirten Ömer Gece, “Uzun yol şoförlüğü gibi zorlu bir alanda kadın şoförlerin varlığı, sektöre değer katacak ve çeşitliliği artıracaktır. Bu nedenle Şoför Akademimizde özel eğitim programları düzenleyerek, sektörde daha fazla kadın şoför görmeyi hedefliyoruz. İnsana yatırım yaparak Türkiye'nin lojistik potansiyelini daha da güçlendireceğiz" dedi.

Yorumlar (0)
banner117
15
açık
banner159
banner153