CMA CGM Air Cargo ucuşlarına İstanbul’u da ekledi

Tarifeli kargo seferlerine haziran ayında başlanıyor. Taşımacılık ve lojistik alanındaki dünyanın en önemli gruplarının başında gelen Marsilya merkezli Fransız CMA CGM Group, hava kargo uçuş destinasyonlarına haziran ayı itibari ile İstanbul’u da dahil etti. CMA CGM Air Cargo Genel Müdürü Xavier Eiglier, “Uçuşlarımıza, haftada iki kez olarak başladık; artırmayı umuyoruz.” dedi CMA CGM Grubu, Türkiye'yi 15 servis ve aylık 188 liman uğrağı ile dünyanın 160 ülkesinde 420'den fazla limanına bağlıyor.

banner114
KARGO 08.06.2021, 14:38 Erkan YILMAZ
CMA CGM Air Cargo ucuşlarına İstanbul’u da ekledi

CMA CGM Air Cargo’nun ilk uçağı 5 Haziran sabahı saat 02.00’de İstanbul Hava Limanı’na iniş yaptı. Uçak köprüye yanaşırken DHMİ İtfaiyesi, takım ve denetim araçları park pozisyonuna gelerek ışıklarını açıp karşılamaya eşlik ettiler.

CMA CGM Air Cargo İstanbul‘un yanı sıra Şikago, Atlanta, New York, Liege, Dubai ve Beyrut’a hava taşımacılığı hizmeti veriyor. CMA CGM Air Cargo’nun tüm destinasyonlara olan servislerinin satışından ticari hava taşımacılığı hizmetlerinde dünya lideri olan ECS Group sorumlu olacak.

İstanbul-Liege bağlantısı ile Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere Dubai ve Beyrut’a da hizmet verecek olan CMA CGM Air Cargo, A330-200F tipi kargo uçakları ile tarifeli kargo seferleri gerçekleştirecek.

Haftada iki kez olarak başladık, artırmayı umuyoruz

CMA CGM Air Cargo Genel Müdürü Xavier Eiglier; “CMA CGM Group olarak müşterilerimize kara, deniz ve hava taşımacılığını içeren nakliye ve lojistik hizmetleri sunuyoruz. Birkaç kıta arasında bulunan ve stratejik konuma sahip olan İstanbul’a yapılacak uçuşların gerek Türkiye’nin ithalat ve ihracatına olumlu etki sağlayacağına gerekse de CMA CGM Air Cargo’nun gelişimini hızlandırmaya yardımcı olacağına inanıyoruz. Müşterilerimize, yerel veya uluslararası forwerdarlara ve diğer hava yolu taşıyıcılarına yeni destinasyonlar sunarak hizmet vermeye devam ediyoruz. Uçuşlarımıza, haftada iki kez olarak başladık; artırmayı umuyoruz.” dedi.

CMA CGM Group

Taşımacılık ve lojistik alanında dünya lideri olan CMA CGM Group, 566 gemisi ile beş kıtada dünya çapında 420'den fazla limana hizmet vermektedir. 2020'de, yaklaşık 21 milyon TEU konteyner taşımış olan CMA CGM Group, lojistik hizmetlerinde dünya lideri olan CEVA Lojistik ile, her yıl 400.000 ton hava taşımacılığı ve 2.8 milyon ton iç nakliye gerçekleştirmektedir. 160 ülkede 400'den fazla ofisi ve 750 deposu bulunan CMA CGM Group, 110.000'den fazla kişiyi istihdam etmektedir.

CMA CGM Türkiye

İstanbul'daki merkezi ve Türkiye'deki tüm limanları kapsayan 5 ofisi ile 200’den fazla çalışanı sayesinde CMA CGM Türkiye, konteyner taşımacılığı ve iç nakliyenin her alanında kalite ve performansı birleştiren yenilikçi hizmetler sunuyor. CMA CGM Grubu, Türkiye'yi 15 servis ve aylık 188 liman uğrağı ile dünyanın 160 ülkesinde 420'den fazla limanına bağlıyor.

Yorumlar (0)
banner117
15
açık
banner159
banner153