banner139
banner69

FEDEX, yeni yatırımla ilgili anlaşmayı duyurdu

banner113

FedEx Corp.’un (NYSE: FDX) bir yan kuruluşu ve dünyanın en büyük ekspres taşımacılık şirketi olan FedEx Express Avrupa, Kasım 2024’e kadar iGA İstanbul Havalimanı’nda (IST) yeni bir küresel hava transit tesisi inşa etmek için bir anlaşma imzaladığını duyurdu. Altı kıtayı birbirine bağlayan stratejik konumuyla, Fedex’in Türkiye’deki büyüme potansiyelini destekleyen yeni tesisin, Kasım 2024’te tamamlanması bekleniyor.

banner114
KARGO 04.09.2023, 13:23 Erkan YILMAZ
FEDEX, yeni yatırımla ilgili anlaşmayı duyurdu
banner101

Yeni tesisle beraber mevcut operasyonun iki katından daha büyük (25.300 metrekareden fazla) bir alanda kendi öz kaynaklarıyla daha güvenilir operasyonlar gerçekleştirecek olan FedEx, iGA İstanbul Havalimanı’ndaki varlığını güçlendirecek. FedEx şu anda önemli kıtalararası ticaret rotalarındaki müşterilerini iGA İstanbul Havalimanı’nnda yer alan bir tesisi aracılığıyla destekliyor. Altı kıtadaki işletmeleri birbirine bağlayan ve stratejik bir kargo merkezi olan havalimanındaki bu girişim, Fedex express Avrupa’nın bölgedeki büyüme hedefini ortaya koyuyor. Dünya havacılığının yükselen yıldızı konumunda bulunan İGA İstanbul Havalimanı; altyapısı, bağlantısı, teknolojisi ve konumu ile yolcu, kargo ve lojistik trafiği açısından küresel bir merkez haline geliyor. iGA İstanbul Havalimanı, uluslararası yolcu sayısı açısından dünyanın ikinci en yoğun havalimanı olup, Avrupa’nın ilk beş kargo havalimanı arasında yer alıyor.

Gelişmiş teknolojiyle sorunsuz müşteri deneyimi

Yeni tesis; FedEx uçakları için üç park alanı, 32 kamyonet için yer ve yedi araç için giriş kapısı içerecek ve saatte 3 bin parça işleme kapasitesine sahip son model ayrıştırma teknolojisi kullanacak. Tesis ayrıca FedEx Avrupa değer teklifinin benzersiz bir özelliği olan, hem koli hemde kargo gönderilerini tek bir ağda ve ara yüzde birleştirmek isteyen işletmelere destek olacak şekilde tasarlandı. Koli ve kargonun ayrı ayrı işlenmesi, forklift hareketlerinin azaltılması da dahil olmak üzere tesiste operasyonel verimlilik sağlayacak. Tesis böylece alım ve teslimat işlemleri için daha sorunsuz bir müşteri deneyimi sunacak.

Eser Sezek: “Türkiye’de büyüyoruz”

Yeni tesis yatırımları hakkında bilgi veren FedEx Güneydoğu Avrupa, İsrail ve Türkiye Operasyonlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Eser Sezek, “Bu stratejik konumda daha da güçlü bir dayanak sağlayan ve kıtalararası ticaret yapan müşteriler için büyüme fırsatlarının önünü açan İstanbul Havalimanı’ndaki genişlememizden heyecan duyuyoruz. Bu aynı zamanda, büyük bir kargo ve lojistik oyuncusu olarak gün geçtikçe daha da güçlenen Türkiye’deki işimize ve müşterilerimize olan güçlü ve daimi bağlılığımızı da gösteriyor” dedi.

Kadri Samsunlu: “Kargo ve lojistikteki küresel vizyonumuzu Fedex ile güçlendiriyoruz"

iGA Istanbul Havalimanı CEO’su Kadri Samsunlu ise proje hakkında şöyle konuştu: “FedEx ile iş birliğimizi duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. FedEx’in yeni küresel hava kargo tesisini alanımıza açıyor olması, İGA İstanbul Havalimanı’nın sadece yolcular için değil, aynı zamanda kargo ve lojistik sektörü için de stratejik bir merkez olarak konumunu destekliyor. Bu yeni tesisin, İGA İstanbul Havalimanı’nın vizyonunu, misyonunu ve küresel bir merkez ve dünyaya açılan kapı olma kararlılığını daha da güçlendireceğine inanıyoruz.”

FedEx Corp

FedEx Corp. (NYSE: FDX) dünya çapındaki müşterilere ve işletmelere geniş bir ulaşım, e-ticaret ve iş hizmetleri portföyü sunmaktadır. Yıllık 90 milyar dolarlık geliri olan şirket, kolektif olarak rekabet eden, işbirliği içinde çalışan ve dijital yenilikler yapan şirketler aracılığıyla tek bir FedEx olarak entegre iş çözümleri sunuyor. Sürekli olarak dünyanın en beğenilen ve güvenilen işverenleri arasında gösterilen FedEx, 530.000 çalışanına güvenliğe, en yüksek etik ve profesyonel standartlara ve müşterilerinin ve topluluklarının ihtiyaçlarına odaklanmaları konusunda ilham veriyor. FedEx, 2040 yılına kadar karbon nötr operasyonlara ulaşma hedefiyle dünyanın dört bir yanındaki insanları ve fırsatları sorumlu ve becerikli bir şekilde birbirine bağlamaya kararlıdır. Daha fazla bilgi edinmek için lütfen Fedex.com/about adresini ziyaret edin.

Yorumlar (0)
banner117
15
açık
banner159
banner153