banner69

22 yeni otobüs seferlere başladı

banner113

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin kendi öz sermayesi ile satın aldığı 18 m uzunluğunda olan 36 körüklü otobüsten 22 tanesi bugün seferlerine başladı. UlaşımPark tarafından işletmesi gerçekleştirilecek yeni otobüsler karma hatlarda hizmet sağlayacak.

banner114
KENTİÇİ BELEDİYE 02.03.2022, 10:36 02.03.2022, 10:42 Erkan YILMAZ
22 yeni otobüs seferlere başladı

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ınsosyal medya hesaplarından duyurulan otobüsler, hafta başından itibaren Kocaeli caddelerinde yol alacak. Başkan Büyükakınsosyal medya hesaplarından otobüsleri,‘’Kendi öz kaynaklarımızla aldığımız otobüslerden 22 tanesi daha yarın mesaiye başlıyor’’notuyla paylaşımyaparak duyurdu. Kısa zamanda çok fazla beğeni ve paylaşım alan görüntüler vatandaşlar tarafından büyük ilgiyle karşılandı.

Sefere başlayan otobüslerin tamamı çevre dostu. Karma hatlarda çalışacak olan 18 m körüklü otobüsler vatandaşları gitmek istediği yere konforlu bir şekilde ulaştıracak. CNG doğalgaz sistemli olan otobüsler hem maliyetten tasarruf sağlıyor hem de çevreye zarar vermiyor.

Sefere başlayacak otobüslerin tamamı engelli erişimine uygun. Alçak tabanlı olan otobüsler engelli vatandaşların rahatlıkla seyahat edeceği şekilde tasarlandı. Sesli uyarı sistemi, engelli koltukları ve engelli tekerlekli sandalye bölümü ile vatandaşların ulaşımını kolaylaştıracak.

18 metre uzunluğunda 

Sefere başlayacak otobüslerin uzunluğu da dikkat çekti. 22 otobüsün tamamı 18 metre uzunluğunda körüklü araçlar. Vatandaşların daha rahat seyahat edeceği otobüsler genellikle uzun mesafelerde kullanılacak. Otobüslerin yolcu taşıma kapasiteleri de geniş. 114 ayakta ve 36oturan olmak üzere toplamda 150 yolcu kişiyi aynı anda ulaştırabilecek.

5 yıl garantili 

5 Yıl garanti kapsamında olacak otobüslerin herhangi bir arıza durumunda satın alınan firma tarafından onarılacağı bilgisi de aktarıldı. 5 yıl boyunca olası arıza durumunda onarım ücreti ödenmeyecek.

Yorumlar (0)
banner117
15
açık
banner159