banner139
banner69

Anadolu Isuzu’dan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne 14 Citibus ve 11 Novociti teslimatı

banner113

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin araç filosuna kattığı 14 Citibus ve 11 Novociti ürün grubundan oluşan toplam 25 adet otobüsün hizmete alım töreni, Süleymanpaşa Sahil Dolgu Alanı’nda gerçekleşti. Hizmete sunulan klimalı, konforlu ve engelsiz araçlar Süleymanpaşa ve Çorlu ilçelerinde hizmet verecek.

banner114
Anadolu Isuzu’dan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne 14 Citibus ve 11 Novociti teslimatı
banner101

6 Eylül 2023 Çarşamba günü gerçekleşen törene Tekirdağ Milletvekilleri Nurten Yontar ve Dr. İlhami Özcan Aygun, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fatih Ünsal, Anadolu Isuzu Satış Direktörü Yusuf Teoman, Otobüs Satış Müdürü Murat Küçük ile çok sayıda davetli katıldı.

TEKULAŞ filosundaki araç sayısı 200’e ulaşacak

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fatih Ünsal, Genel Sekreter Yardımcıları, Daire Başkanları, firma yetkilileri ve çok sayıda katılımcının bulunduğu programda TEKULAŞ Genel Müdürü İlyas Küçükmidil konuşma yaparak “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan TEKULAŞ A.Ş. 1 Ocak 2016 tarihinde Tekirdağ ilimiz Çorlu ilçemizde, 3 Mart 2020 tarihinde de Süleymanpaşa ilçemizde toplu taşıma hizmetine başladı. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak’ın takdir ve destekleriyle Kapaklı-Çerkezköy-Süleymanpaşa, Malkara-Süleymanpaşa, Hayrabolu şehir içi, Çorlu şehir içi 9 nolu hat, Çorlu şehir içi-tren garı ve Yenice hattı faaliyete geçirildi. Çok yakın zamanda kırsal mahallere toplu taşıma hizmeti verilmesi için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Halen günlük ortalama 80 bin yolcu taşınmakta olup yıllık yaklaşık 30 milyon vatandaşımız toplu taşıma hizmetinden faydalanmaktadır. 2022 yılı aralık ayında 10 adet 12 metre, 2023 yılı Haziran ayında 10 adet 6,5 metre ve 1 adet 8 metre araç filomuza dahil edilerek araç sayımız 175’e çıktı. Bugün devir teslimi yapılacak araçlar ile beraber araç sayımız 200 e ulaşmış olacak. Şehrimizde kullanılan elektronik ücret toplama sistemi altyapısı tamamen yenilenmiş, kredi kartlı biniş, sanal kart, nfc ve uzaktan dolum imkanı sağlanarak çağımızın tüm yenilikleri vatandaşımızın hizmetine sunulmuştur. TEKULAŞ ailesi olarak 25 adet aracın hizmete alınması konusunda vermiş olduğu destekten dolayı Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak’a teşekkürü borç bilir yeni araçlarımızın Tekirdağ halkına hayırlı olmasını temenni ederiz” dedi.

Yeni hatlar açarak toplu ulaşım ağımızı genişletiyoruz

Hizmete Alım Töreninde konuşma yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak yeni yatırımlarımızla toplu ulaşım ağımızı büyütmeye devam ediyoruz. Büyük ailemiz olan Tekirdağ halkı her şeyin en iyisini hak ediyor. Kentsel büyüme ve nüfus artışı toplu ulaşıma olan talebi her geçen yıl daha da arttırıyor. Bir yandan taşıma kapasitemizi arttırırken bir yandan da yeni hatlar açarak toplu ulaşım ağımızı genişletiyoruz. Bugün itibariyle 25 yeni aracımızı daha vatandaşlarımızın hizmetine sunmuş bulunuyoruz. Yüksek enflasyon nedeniyle ulaşım maliyetlerinin katlanarak arttığı böyle bir süreçte, ekonomik bir ulaşım türü olan toplu ulaşımı cazip hale getirmek önceliklerimizden biridir. Her biri son model, klimalı ve konforlu olan engelsiz araçlarımızla Süleymanpaşa ve Çorlu ilçelerimize yüksek kalite standartlarında hizmet vermeye devam edeceğiz. Hizmete sunmuş olduğumuz 25 yeni otobüsümüzün vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyor, saygılar sunuyorum” şeklinde konuştu.

Törende konuşma yapan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar, Tekirdağ Milletvekilleri Nurten Yontar ve Dr. İlhami Özcan Aygun ulaşıma büyük katkı sağlayacak olan yeni otobüslerin kente kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkürlerini ilettiler.

Araçlarımız Tekirdağ ulaşım altyapısı güçlendirecek ve daha iyi bir seyahat deneyimi sunacak

Anadolu Isuzu Satış Direktörü Yusuf Teoman törende konuşmasına “Bugün, 25 adet Isuzu otobüsün teslimat töreninde ekibimle beraber aranızda bulunmaktan büyük bir mutluluk ve gurur duyuyorum” diyerek başladı. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile uzun yıllardır işbirliği içinde olduklarını belirten Yusuf Teoman, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin vizyoner yönetimi ve Tekirdağ halkına sunduğu güvenli ve konforlu ulaşım hizmetleri için yapmış olduğu özverili çalışmaları ile taçlanmıştır. Bu otobüsler, Tekirdağ ilinin ulaşım altyapısını daha da güçlendirecek ve sizlere daha iyi bir seyahat deneyimi sunacaktır. Nazım Hikmet’in doğum yeri olan, Atatürk’ün harf devrimini müteakip, baş öğretmen olarak ilk dersi verdiği bu önemli şehrimizde, üstüne üstlük bütün ülkemizin ve halkının egemenliğini elinde tuttuğu 100’üncü yılında Anadolu Isuzu ailesine ve Tekirdağ halkına bu imkanı sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Albayrak beye, Genel Sekreterimiz Sayın Fatih Ünsal beye, Genel sekreter Yardımcısı Sayın Erdin Eral beye ve TEKULAŞ A.Ş. Genel Müdürü Sayın İlyas Küçükmidil beylerle beraber ISUZU araçlarımızı kullanan tüm şoför arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum" diye konuştu. 

Anadolu Isuzu olarak tüm taşıma projelerinize talip olmaya devam edeceğiz

Yeni araçların Tekirdağ halkına, hayırlı, uğurlu olmasını dilediklerini belirten Yusuf Teoman, "Anadolu Isuzu mühendisleri tarafından tasarlanarak hizmetlerinize sunduğumuz, hem yurt içinde hem de ihraç edildiği yurt dışı pazarlarda “En iyi tasarımlı ürün” ödüllü çağdaş araçlarımızla Tekirdağ'ın yaşanabilir ortamının sürdürülebilirliğinin sağlanması için tüm taşıma projelerinize her zaman talip olmaya devam edeceğiz. 25 adet yeni Citibus ve Novociti araçlarımızın Tekirdağ halkına hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi. Program alkışlar eşliğinde Anadolu Isuzu Satış Direktörü Yusuf Teoman tarafından Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Albayrak’a temsili anahtar teslimi ile son buldu.

Yorumlar (0)
banner117
15
açık
banner159
banner153