banner139
banner69

Çankırı Belediyesi filosuna 3 adet Isuzu Citiport kattı

banner113

Çankırı Belediyesi, şehir içi ulaşımda artan yoğunluk ve vatandaşlardan gelen talepler üzerine şehir içi ulaşım konforunu daha da artırmak için üç yeni halk otobüsü satın aldı. Yeni halk otobüslerinin Uluyazı ve TOKİ hatlarına verileceği bildirildi.

banner114
Çankırı Belediyesi filosuna 3 adet Isuzu Citiport kattı
banner101

Çankırı’da durma noktasına gelen şehir içi ulaşımı belediye bünyesine alarak toplu taşıma sorununa kökten çözüm getiren Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, 31 adet toplu taşıma aracına üç yeni büyük otobüs daha ekledi. Çankırı’da yeni bölümlerin açılması ile birlikte üniversiteli öğrencilerin sayısındaki artış, halk otobüslerinin günlük taşıma kapasitesini de yansıdı. Başkan Esen, bu sorunu çözmek için yeni araç alımı gerçekleştirdi.

Belediyenin kendi öz bütçesi ile alınan 2023 model otomatik vites araçlar, şehri içi ulaşım ağında hizmet verecek.Esen, “28 tane aldığımız sıfır aracımıza bugün itibari ile üç araç daha ilave ettik. Toplam sayımız genel itibari ile 34’ü buldu. Bir an evvel halkımızın hizmetine sunup yolcu kapasitemizi arttıracağız. Memleketimize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Yorumlar (0)
banner117
15
açık
banner159
banner153