EGO filosuna 16 adet Otokar Kent LF otobüs kattı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkentte ulaşımın daha güvenli ve konforlu olması için çalışmalarını sürdürüyor. EGO Genel Müdürlüğü; içerisinde güvenlik kamera sistemi, alçak tabanlı ve engelli yolcu erişimine uygun 16 adet Otokar Kent LF solo tip otobüsün alımını gerçekleştirdi.

banner114
EGO filosuna 16 adet Otokar Kent LF otobüs kattı

DMO üzerinden alınan 16 adet Otokar Kent LF otobüslerle birlikte araç filosunu genişleten EGO Genel Müdürlüğü'nün, bünyesinde hizmet veren otobüs sayısı 1879’a yükseldi.

Başkentlilere konforlu ve güvenli ulaşım sağlamak için çalışmalarını sürdüren Ankara Büyükşehir Belediyesi araç filosunu da genişletmeye devam ediyor.Kendi işlettiği raylı ve lastik tekerlekli taşıtlar ile günde ortalama 1 milyon 550 bin yolcuya hizmet veren EGO Genel Müdürlüğü, zorlu ekonomik şartlarda bile vatandaşlara konforlu bir ulaşım sunmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Yeni otobüsleri sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla müjdeleyen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “2013 yılından beri Ankara’ya hiç yeni otobüs alınmamıştı. Göreve gelir gelmez 400 yeni EGO aracını filomuza kattık. Bugün 16 yeni aracı daha filomuza dahil ettik. Her geçen gün daha da gelişerek ve yenilenerek devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Otokar Kent LF marka, düzel yakıtlı, 12 metre uzunluğunda solo tip araçlarda; güvenlik kamera sistemi, alçak taban ve engelli yolcu erişimine uygun donanımlar ve yolcu bilgilendirme sistemi yer alıyor.

Yorumlar (0)
banner117
15
açık
banner159
banner153