banner92
banner139
banner69

İETT tarihinde ilk kez motorlu acil müdahale ekibi kuruldu

banner113

İBB’nin köklü kuruluşu İETT yeni bir hizmeti daha hayata geçiriyor.. Bu kapsamda ekipler her türlü ihtiyaç noktasına motorları ile hızlıca ulaşarak anında müdahale edebilecek...

banner114
İETT tarihinde ilk kez motorlu acil müdahale ekibi kuruldu
banner100

İstanbul toplu ulaşımının lider kurumu İETT, verdiği hizmetin daha kaliteli olması için yeni ve farklı projeleri hayata geçiriyor. Bu kapsamda İETT tarihinde ilk kez motorlu acil müdahale ekibi kuruldu.

Anında müdahale edecekler

Avrupa Yakası’nda 2, Anadolu Yakası’nda ise 1 ekip olmak toplam 3 ekip, çift vardiya olarak sürekli olarak göreve hazır olacaklar. Bu sayede ekipler; İETT şoförlerinin talep edebileceği acil ihtiyaçlara, güzergahları olumsuz etkileyebilecek olası yol kapanmalarına, otobüs tahsisi yapılan büyük etkinliklerde ihtiyaç duyulacak anlık koordineye ve şehir içindeki olası acil durumlara çok hızlı ve etkili müdahale edilebilecek.

Sınavla seçildiler

İETT’nin motorlu acil müdahale ekibinde görev alacak kişiler ise daha önce kurumda otobüs kaptanlığı yapmış, motosiklet ehliyeti sahibi, “temel motosiklet sürüşü” ve “vaka analiz” sınavlarını başarıyla geçmiş 19 kişiden oluşturuldu.

Günde 55 bin sefer yapılıyor

İstanbul’da toplu taşımanın %60’ı İETT’nin işletmesinde olan otobüs ve metrobüslerde gerçekleşiyor. İETT, 1 günde 800 farklı hatta 55 bin sefer yapıyor ve 1 yılda yaklaşık 1 milyar 250 milyon yolculuk gerçekleştiriyor.

Yorumlar (0)
banner92
banner116
banner117
banner155