banner92

İlçe Toplu Ulaşım Transfer Merkezi hizmete girdi

banner113

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan İlçe Toplu Ulaşım Transfer Merkezi vatandaşların ve minibüs esnafının yoğun ilgi gösterdiği muhteşem bir törenle açıldı.

KENTİÇİ BELEDİYE 29.12.2022, 19:53 29.12.2022, 20:00 Erkan YILMAZ
İlçe Toplu Ulaşım Transfer Merkezi hizmete girdi

Samsun Büyükşehir Belediyesi, ilçelerde yaşayan yolcu ve minibüsçülerin yıllardır çözüm beklediği soruna "İlçe Toplu Ulaşım Transfer Merkezi Projesi" ile neşter vurdu. Merkez ile birlikte artık vatandaşlar tek bir araçla ilçeden şehir merkezine, şehir merkezinden de ilçelere ulaşabilecek. Bugün itibariyle hizmete giren merkezin açılış töreni yoğun katılım ile gerçekleşti.

Açılışa, AK Parti Samsun Milletvekilleri Ahmet Demircan ve Orhan Kırcalı, AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu, MHP İl Başkanı Osman Kandıra, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, ilçe belediye başkanları, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç, Karadeniz Sahil Güvenlik Komutanı Tuğamiral Ahmet Bahadır, Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hacı Eyüp Güler, STK temsilcileri, minibüsçüler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Davul zurnalar eşliğinde bayram havasında gerçekleştirilen açılış töreninde yolcular ve minibüsçüler yıllardır yaşadıkları mağduriyeti bitirdiği için Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'e teşekkür etti.

Açılışta konuşan Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hacı Eyüp Güler, yaklaşık 15 yıldır süren bir sorunun çözülüyor olmasının mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, "Ulaşım sorunumuz artık sona erdi. İlçelerden gelecek vatandaşlarımız birkaç araç değiştirmek zorunda kalmayacak, tek bir araçla ulaşımını sağlayacaktır. Biz 15 yıldır bunun sıkıntısını yaşıyorduk. Hem şoför esnafımız hem halkımız için bugün mutluluk günüdür. Başta Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir olmak üzere bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

İlçe Belediye Başkanları adına konuşan Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “Bugün hem Çarşambamız hem diğer ilçelerimiz için önemli bir gün. İlçelerden Samsun merkeze gelmekte sorun yaşayan vatandaşlarımızın hayatına dokunan çok önemli bir merkezin bugün açılışına tanıklık ediyoruz. Başkanımız Mustafa Demir'in seçim vaatleri arasındaydı. Büyükşehir Belediye Başkanımız ‘minibüs esnafının ve vatandaşlarımızın mağduriyetini bitireceğim’ demişti. Dediğini de yaptı. Buranın hayata geçmesini sağlayan öncelikle Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Çok büyük bir istek ve talep vardı. Artık vatandaşlarımız da esnafımız da çok mutlu. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" diye konuştu.

İlçe Toplu Ulaşım Transfer Merkezi'nde 13 indirme peronu, 3 adet havaalanı servis peronu, 3 adet bilet gişesi, 72 araçlık açık otopark ve 12 araçlık taksi durağının yer aldığını söyleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir de, ilçelerden şehir merkezine ulaşma sorununun artık ortadan kalktığını ifade ederek şunları söyledi: "Derdimiz ve heyecanımız Samsun için. Minibüsçülerimizi ve vatandaşlarımızı, herkesi dinledik. İlçelerden gelen vatandaşların şehir merkezine ulaşmayla ilgili zorluğu vardı. Şimdi biz onu ortadan kaldırdık. Bugün bahardan bir gün. Bölgenin merkeziyiz. İlkadım şehriyiz. Bizim misyonumuz başka. Biz diğer illere göre daha sorumluyuz. Ona uygun da yaşamak çalışmak ve ülkemizin geleceğinde rol almak zorundayız. Halka hizmeti beynine ve gönlüne yerleştirenler açısından bu açılışın o kadar büyük bir önemi var ki. Samsun'a ilçelerden merkeze bir günde giren minibüs sayısı 372. Bunun biz 11 ay sayımını yaptık. İnsanlarımız artık hangi ilçeye gitmek isterse rahatça buradan binip gidebilecekler. Başka bir yönü daha var bu işin. Özel aracı olan şehrin her yerine gidiyor. Özel aracı olana sorun yok. Bir minibüs 17 yolcu taşıyor şehre giremiyor. Bu doğru bir yaklaşım değil. Oradan in diğerine bin. Hakikaten çileli bir ulaşım olmuştu. Seçim kampanyamız sırasında söz vermiştik. Sözümüzü de tuttuk."

banner97

Yorumlar (0)
banner92
banner116
banner117