banner92

Irak Ulaştırma Bakanlığı’ndan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne ziyaret

Irak Ulaştırma Bakan Yardımcısı Talip Al Saed ve beraberindeki heyet, Irak’ta bulunan mevcut demiryollarının rehabilitasyonunu yapmak ve daha modern, işlevsel hale getirmek amacıyla incelemelerde bulunmak için Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret ettiler.

KENTİÇİ BELEDİYE 06.09.2021, 19:46 06.09.2021, 22:06 Erkan YILMAZ
Irak Ulaştırma Bakanlığı’ndan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne ziyaret

Eskişehir’de hafif raylı sitemlerin uygulanışını görmek için ESTRAM ekibi ile teknik gezi için bir araya gelen Irak Ulaştırma Bakan Yardımcısı Talip Al Saed ve beraberindeki heyet, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyaretçilerini Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda ağırlayan Yılmaz Büyükerşen, nazik ziyaretleri için Talip Al Saed’e ve heyetine teşekkür etti.

Irak’ın demiryolu ulaşımını kullanan ilk ülkelerden biri olduğunu belirten Bakan Yardımcısı Talip Al Saed, “Eskişehir hem Yüksek Hızlı Tren hem de Hafif Raylı Sistemleri başarı ile uygulayan bir kent. Bizlerde buraya ülkemizdeki mevcut demiryolu ve hafif raylı sistemleri iyileştirmek amacıyla teknik gezi için geldik. Kaldığımız kısa süre içerisinde Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in sadece hafif raylı sistem ağında değil, bir şehrin yeniden yaratılması konusundaki başarılarını da birebir görmüş olduk. Sıcak karşılama ve misafirperverliği için başta Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e ve tüm ekibine teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu.

Yorumlar (0)
banner92
banner117
25
açık