banner139
banner69

Konya Büyükşehir Belediyesi 52 MAN otobüs yatırımının 18 adetini teslim alıyor

banner113

Konya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Uğur İbrahim Altay beraberindeki heyetle MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş’nin fabrikasını ziyaret etti. Man Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş’den alınacak 31 solo ve 21 körüklü otobüsün üretimine yönelik incelemelerde bulunan Başkan Altay’a Man Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş Genel Müdürü Tuncay Bekiroğlu, Otobüs Satış Direktörü Can Cansu ve Kamu Satış Müdürü Taylan Aslanoğlu eşlik etti. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, sipariş ettikleri 31 solo ve 21 körüklü otobüsün üretiminin devam ettiğini; ilk olarak 15 Haziran itibariyle 11 solo ve 7 körüklü otobüsün Konyalıların hizmetine sunulacağını söyledi.

banner114
KENTİÇİ BELEDİYE 12.05.2022, 12:33 12.05.2022, 12:54 Erkan YILMAZ
Konya Büyükşehir Belediyesi 52 MAN otobüs yatırımının 18 adetini teslim alıyor
banner101

Konya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Uğur İbrahim Altay beraberindeki heyetle MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş’nin fabrikasını ziyaret etti. Her ay aynı sayıda otobüs alımının devam edeceğini bildiren Başkan Altay, “Türkiye'nin en güzel otobüslerini Konyalıların hizmetine sunmak için çaba sarf ediyoruz” dedi.

Otobüsler için 210 milyon lira ödeme yapıldı

Teknik bir ekiple birlikte yapılan ziyarette otobüslerin üretim aşamasını inceleyen Başkan Altay, Konyalıların en ucuz ve en kaliteli hizmete layık olduğuna dikkat çekti. Türkiye'de toplu ulaşımı en ucuz yaparak bir taraftan da ulaşım filosunu yenilemek için yoğun bir çaba içerisinde olduklarını belirten Başkan Altay, “Şu anda otobüslerimiz yapım aşamasında. Bugüne kadar yaklaşık 210 milyon liralık bir ödeme gerçekleştirdik. 31 solo ve 21 körüklü otobüsümüzün siparişi gerçekleştirildi ve üretimi devam ediyor.” dedi.

15 Haziran’a kadar 18 otobüs geliyor

Türkiye'de üretilen otobüsleri aldıklarını ve 15 Haziran itibariyle ilk olarak 11 solo, 7 körüklü otobüsü Konya’da vatandaşların hizmetine sunacaklarını ifade eden Başkan Altay, “Her ay bu sayıda otobüs alarak ilk etapta 52, sonrasında da fazlasını vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Türkiye'nin en güzel otobüslerini Konyalıların hizmetine sunmak için çaba sarf ediyoruz. Bir taraftan da öğrencilerimiz için 4 yıldır, siviller için 2 yıldır ulaşıma zam yapmıyoruz. Sivilde 2.5 TL, öğrenciyi 1.55 TL'ye taşıma yapmaya inşallah bu yıl da devam edeceğiz. Konya, toplu ulaşımda en ucuz şehir olmasının yanında en konforlu şehir olacak. Bunun için çalışıyoruz, çaba sarf ediyoruz. Şehrimize hayırlı olsun” diye konuştu.

Yorumlar (0)
banner117
15
açık
banner159
banner153