Mersin'de Gülnar - Köseçobanlı arasındaki ulaşım sorunu çözüldü

Mersin’in ulaşım altyapısını güçlendirmek için merkezde ve kırsalda çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların talepleri doğrultusunda, Gülnar merkez ile Köseçobanlı Mahallesi arasında ulaşım sağlayacak yeni bir otobüs hattını hayata geçirdi. Başkan Vahap Seçer’in göreve gelmesiyle birlikte; vatandaşlara daha güvenli, kesintisiz ve konforlu bir toplu taşıma hizmeti sunulması amacıyla Ulaşım Daire Başkanlığı bünyesine 272 adet Limon’u kazandıran Büyükşehir, bu kez Gülnar ilçe halkının yüzünü güldürdü. Özellikle akaryakıt zamlarından sonra ilçede ulaşımı sağlayan özel halk otobüsü ve minibüslerin sefer saatlerini azaltmasından dolayı, ilçede kronik bir sorun haline gelen ulaşım problemi bu sayede çözüme kavuşturulmuş oldu.

banner114
Mersin'de Gülnar - Köseçobanlı arasındaki ulaşım sorunu çözüldü

Büyükşehir Belediyesi Gülnar Koordinasyon Şube Müdürü Birol Kandemir, Köseçobanlı Mahallesi’nin Gülnar’ın en büyük mahallesi olduğunu ve Ilısu, Gezende ile Akova Mahalleleri ile birlikte yaklaşık 3 bin 500 nüfusu olduğunu dile getirdi. Özellikle son yıllarda yaşanan ekonomik kriz sebebiyle özel halk otobüsü ve minibüslerde ulaşım güçlüğü yaşandığını belirten Kandemir, “20 Mart’tan bu yana Büyükşehir Belediyemiz, bu sorunu çözmek için otobüs hattını hayata geçirerek vatandaşlara hizmet vermeye başladı. Gülnar merkezden çıkan otobüsümüz Akova, Ilısu, Gezende ve Köseçobanlı Mahallelerini dolaşmaktadır. Hizmet hattımız yaklaşık 110 kilometreyi bulmaktadır” dedi.

Büyükşehir Belediyesi’nin kronik bir sorunu çözmek için bu hizmeti hayata geçirdiğini söyleyen Kandemir, “Bizim 46 tane kırsal mahallemiz var. Daha önce, eski köy postası dediğimiz özel ulaşım hattı vardı. Son yıllardaki ekonomik kriz sebebiyle bunlardan neredeyse hiç kalmadı. Büyükşehir Belediyemiz bu konuda çok isabetli bir karar alıp, Gülnarlılara bu hizmeti sundu” sözlerine yer verdi.

Kılınç: “Bu otobüsün geldiğini duyduğumda çocuklar gibi sevindim”

Gülnar merkezle Köseçobanlı arasındaki hattın hizmet vermesinden dolayı oldukça mutlu olduğunu belirten vatandaşlardan Şerife Kılınç, “Bu hizmet bana çok lazımdı. Benim eşim de çocuğum da vefat etti. Arabam yok ve bir başımayım. Daha önce Bardat’tan merkeze kadar yürürdüm. O kadar çok yürümüşüm ki, 2 sene boyunca ayağa kalkamadım. Bu otobüsün hizmet vermeye başladığını duyduğumda, çocuklar gibi sevindim. Çok memnun kaldım. Sanki bu otobüsü köye hizmete değil de, bana vermişler gibi hissetim” dedi.

Bal: “Başkanımız bizi çok mutlu etti”

Köseçobanlı Ümmü Bal ise, “Çok memnunum. Diğer otobüsler erken gidiyor. Benim dizlerim ağrıdığı için, ben çok erken kalkamıyorum. Bu hattın gelmesi çok iyi oldu. Başkanımız bizi çok mutlu etti” diye konuştu.

Yorumlar (0)
banner117
15
açık
banner159
banner153