banner92
banner69

Öz Taşıma İş Sendikası Kayseri Bölge Başkanlığı’nın açılışı yapıldı

banner113

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Öz Taşıma İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay ile birlikte Öz Taşıma İş Sendikası Kayseri Bölge Başkanlığı’nın açılış törenine katıldı.

banner114
KENTİÇİ BELEDİYE 09.10.2022, 14:03 10.10.2022, 11:39 Erkan YILMAZ
Öz Taşıma İş Sendikası Kayseri Bölge Başkanlığı’nın açılışı yapıldı

Öz Taşıma İş Sendikası Kayseri Bölge Başkanlığı’nın açılış törenine Başkan Büyükkılıç’ın yanı sıra, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bayar Özsoy, Öz Taşıma İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay, Kayseri Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ayşe Ak, sendika temsilcileri ve üyeleri katıldı.Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, açılış töreninde ‘Hak iş seninle gurur duyuyor’ tezahüratlarıyla karşılandı.

Törende konuşan Başkan Büyükkılıç, “Hak İş ailemiz bizim gururumuz. Emeğin kıymetini bilen işverenlerle, emeğin kıymetinin bilinmesini samimi olarak uygulayan bir anlayış. Kenetleneceğiz, dayanışacağız. Seçildiğimiz yerleri hizmet yeri olarak görüyoruz. Ömrümüz bu şehre hizmetle geçti, Kayserimiz bunu fazlasıyla hak ediyor. Kayseri büyükşehirlerin konforunu taşıyan, sıkıntısını en az yaşatan bir şehrimiz. Bu şehrin manevi mimarlarıyla, bu şehri ihya etmeye çalışan insanlarıyla, hayırseverleriyle inşallah bu şehre layık olanlardan oluruz” dedi.

Yeni yapılan tramvay hatlarını bitirme aşamasında olduklarını da hatırlatan Büyükkılıç, “Bu hatlarımızla birlikte yine ana arterlerimizdeki yeni açılan yollarımızla da ulaşımı daha da rahatlatıyoruz. Bunu sadece merkezde yapmıyoruz. 16 ilçemizi bağrımıza basarak, el ele gönül gönüle vermek suretiyle taşrasıyla, merkeziyle insanı yaşat ki devlet yaşasın felsefesiyle tüm kardeşlerimizi bağrımıza basıyoruz. Her zaman insanımızın elinden tutmaya gayret ettik” diye konuştu.

Öz Taşıma İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay da Başkan Büyükkılıç’a teşekkür ederek “Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız burada, birçok toplu sözleşme imzaladığımızda sağ olsun belediye şirketlerinde çalışan arkadaşlarımızla ilgili alnının terini hak ettiği şekilde vermiştir. Kendisine teşekkür ediyoruz. Büyükşehir Belediyemiz gecesini gündüzüne katıyor Kayseri İçin. Olması gereken, yapılması gereken ne varsa yapıyor. Biz de bu kadar çok çalışan bir başkanımızın çalışanları olarak elbette onun göğsünü daha çok kabartmak için üyelerimizle birlikte bu hizmet binasında hizmet etmeye devam edeceğiz. Başkanımızın her zaman yanımızda olduğunu biliyoruz” ifadelerini kullandı.Büyükkılıç, açılışta çocuklara Yukatel Kayserispor forması hediye ederek, çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirdi.Başkan Büyükkılıç, katılımcılarla birlikte ve Öz Taşıma İş Sendikası Kayseri Bölge Başkanlığı binasını gezdi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Türkiye Yazarlar Birliği Kayseri Şubesi tarafından düzenlenen Hamidiye Hicaz Demiryolu Fotoğraf Sergisi’nin de açılış törenine katıldı. Hunat Hatun Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen sergi açılış törenine Başkan Büyükkılıç’ın yanı sıra Yazarlar Birliği Kayseri Şube Başkanı Mehmet Hüsrevoğlu, Yazar Vedat Önal ve Yazarlar Birliği üyeleri ile vatandaşlar katıldı. Sergi açılışında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Hicaz Demiryolu’nun öneminin asla göz ardı edilemeyeceğini belirterek, “Önemli bir konu, önemli bir alan, inşallah sergide de göreceğimiz gibi bu demiryolunun öneminin asla göz ardı edilemeyeceğini hepimiz bilmekteyiz. Cennet mekân Abdülhamid Han Hazretleri’nin yaklaşık 33 yıl yapmış olduğu hizmet, Osmanlı’nın adeta son dönemdeki sarsıntılı dönemini idare etmiş olması fevkalade önemli bir çalışma” dedi.

Yazarlar Birliği Kayseri Şube Başkanı Mehmet Hüsrevoğlu ise Hicaz Demiryolu hakkında bilgiler aktardı. Yazar Vedat Önal da 2016-2021 yılları arasında Medine ve Tebük’de görev yaptığını aktararak, böylesine bir hazineyle geri döneceğini hiç tahmin etmediğini söyledi. Önal, Hamidiye Hicaz Demiryolu hattında objektifine yansıyan karelerle ilgili de bir sunum gerçekleştirdi.

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Başkan Büyükkılıç, ziyaretçilerle birlikte sergiyi gezerek, bilgi aldı.

Yorumlar (0)
banner92
banner155