banner139
banner69

Şoförlere 'engelli yolcu iletişim’ eğitimi

banner113

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi toplu taşıma sürücülerine ‘Sürücü-engelli yolcu iletişimi’ eğitimi veriyor. Eğitimleri Türkiye’de veren tek kurum Kocaeli Büyükşehir Belediyesi.

banner114
KENTİÇİ BELEDİYE 07.02.2022, 09:30 07.02.2022, 09:50 Erkan YILMAZ
Şoförlere 'engelli yolcu iletişim’ eğitimi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı Toplu Taşıma Şube Müdürlüğü Eğitim Birimi,toplu taşıma sürücülerinin bilinçlenmesiiçin eğitimlere devam ediyor. Bu doğrultuda sürücülere Eğitim Uzmanı Erkan Aydemir tarafından ‘Sürücü-engelli yolcu iletişimi’ eğitimi verildi.

Sürücüler ile yolcu arasındaki ilişkileri olumlu yönde geliştirmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla sunulan ‘Sürücü-engelli yolcu iletişimi’ eğitimi tam gün sürdü. 30 kişilik gruplar halinde verilen eğitim, kent genelindeki tüm sürücülere veriliyor. Her türlü teknik bilginin sunulduğu eğitimlerde farkındalık oluşturmak, engelli yolcularla doğru iletişim kurmak, nasıl davranılması gerektiğine dair konular işlendi.

Verilen eğitimler 

‘Sürücü-engelli yolcu iletişimi’ eğitiminde engellilik, engelli türleri, engellilerle engelsiz iletişim gibi konular anlatılıyor. Eğitimde günlük hayatta engellilerin genelde ve toplu taşıma araçlarında yaşadığı sıkıntılara da çözüm önerileri sunuluyor.Eğitimleri Türkiye’de veren tek kurum Kocaeli Büyükşehir Belediyesi.

Yorumlar (0)
banner117
15
açık
banner159