Tekirdağ toplu ulaşımında denetimler gerçekleştirildi

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi ekipleri, diğer kurumlarla koordineli bir şekilde yapılan çalışma kapsamında, Tekirdağ’da toplu taşıma faaliyetinde bulunan araçlara yönelik denetim gerçekleştirdi.

banner114
KENTİÇİ BELEDİYE 25.08.2022, 23:12 25.08.2022, 23:16 Erkan YILMAZ
Tekirdağ toplu ulaşımında denetimler gerçekleştirildi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve Trafik Ekipleri ile koordineli bir şekilde, mevzuata aykırı, yetkisiz/izinsiz ve güvensiz taşımacılığı engellemek, vatandaşların ulaşım ihtiyacının hızlı, konforlu ve güvenli bir şekilde, doğrudan belli bir zaman ve ücret tarifesine tabi bir şekilde yerine getirilmesini sağlamak için alternatif ulaşım sistemini oluşturmak amacıyla gerçekleştirilen denetimlerde araçlar, izin belgelerinden araç ve sürücülerin evraklarına kadar tüm belgeler kontrol edildi.

Toplu taşıma alanında denetimlerin sıklaştırıldığını, bundan sonra da belirli periyotlarda devam edeceğini belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Halkımıza kaliteli ve sürdürülebilir toplu taşıma hizmetini, konforlu ve güvenli bir şekilde sunmak amacıyla denetimlerimizi sıklaştırdık. Diğer yetkili kurumlarla birlikte gerçekleştirdiğimiz denetimlerimize bundan sonra da devam edeceğiz” dedi.

Yorumlar (0)
banner116
15
açık
banner155