banner139
banner69

Tekirdağ’da kadın otobüs şoförleri dönemi başladı

banner113

Her alanda kadın istihdamını artırmak ve kentte yaşayan kadınları üretime teşvik etmek amacıyla birçok örnek projeye imza atan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, kadın otobüs şoförü alımı yaparak bu alandaki çalışmalarına bir yenisini daha ekledi ve Tekirdağ’da kadın otobüs şoförleri dönemini başlattı.

banner114
KENTİÇİ BELEDİYE 08.09.2023, 21:04 08.09.2023, 21:14 Erkan YILMAZ
Tekirdağ’da kadın otobüs şoförleri dönemi başladı
banner101

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi filosuna Anadolu Isuzu'dan teslim aldığı 14 Citibus ve 11 Novociti aracı kattı. Yeni otobüslerle filosunu güçlendiren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin otobüs şoförlüğü ilanına başvurarak gerekli tüm şartları başarı ile yerine getiren Gülendam Yıldız ve Filiz Kocaarslan işbaşı yaptı.

Kadın otobüs şoförlerimize görevlerinde başarılar diliyorum

Kadın otobüs şoförlerini ilk iş günlerinde ziyaret eden ve birlikte kısa bir test sürüşü yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, her alanda kadın istihdamını artırmaya devam ettiklerini belirterek, “Kadınlarımız hayatın her alanında var olduklarını bir kez daha gösterdiler. Kadınlarımız yeri geliyor evde çalışıyorlar yeri geliyor iş hayatında kendilerini gösteriyorlar. Erkeklerin yaptıkları her işi yapabildiklerini her platformda ispatlıyorlar. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak kadın istihdamını artırmak için birçok proje üretiyoruz. Artık otobüslerimizde de kadınlarımız iş başında. Kadın otobüs şoförlerimiz Gülendam ve Filiz hanımı yeni göreve başladıkları ilk günde ziyaret ettik. Kadınlarımızı hayatın her alanında görmek bizi çok mutlu ediyor. Kadın şoförlerimize görevlerinde başarılar diliyorum. Kadının gücü ve desteği ile şehrimiz daha güzel oluyor” dedi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin kadın otobüs şoförleri de Başkan Albayrak’a nazik ziyaretinden ve kendilerine verdiği destekten dolayı teşekkür ettiler ve görevlerini layıkıyla yerine getireceklerini dile getirdiler.

Yorumlar (0)
banner117
15
açık
banner159
banner153