banner92
banner139
banner69

Temmuz ayında Mersin modern bir otobüs yerleşkesine kavuşacak

banner113

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Büyükşehir Belediyesi’nin aralıksız sürdürdüğü çalışmaları incelemeye ve vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Yerleşkesi’nde incelemelerde bulunan Başkan Seçer, Temmuz ayından itibaren Mersin’in modern bir otobüs yerleşkesine kavuşacağının müjdesini verdi. Başkan Seçer, “Tüm ulaşım sistemini kontrol altına alacağımız Ulaşım Kontrol Birimini oluşturacağız” diye konuştu.

banner114
Temmuz ayında Mersin modern bir otobüs yerleşkesine kavuşacak
banner100

Başkan Seçer, Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Yerleşkesi’nde Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’le incelemelerde bulundu. Başkan Seçer, 67 dekar alanda çalışmanın yürütüldüğünü belirterek, “İnşaat bitim süresi 2022 yılının Aralık ayı ancak süratle çalışıyorlar ve Temmuz’un ortası gibi bir sürede bitirmeyi planlıyoruz” dedi. Otobüs filosunu yenilediklerini anımsatan Başkan Seçer, “Şu anda 87 yeni otobüsümüz zaten hizmete başladı. Nisan ayı itibariyle 67 yeni otobüsümüz; 9 metrelik otobüsler özellikle ilçe ve kırsal mahalle ulaşımına katkı sağlamak üzere hizmete başlayacak. Bu yılın Ekim ayında gelecek 118 CNG’li yeni limonlarımızla toplam 272 aracımız filomuza katılmış olacak. Önceden elimizde mevcut olan 252 aracımızla beraber 500’ün üzerinde bir otobüse sahip olacağız ama bunlardan ekonomik ömrü dolmuş olanlar elenecek. Otobüs filomuzun bu kadar genişliyor olması, yenileniyor olması, tabii ki yerleşme ihtiyacını da beraberinde getiriyor” diye konuştu.

“Mersinimiz’e hayırlı uğurlu olsun”

Otobüs yerleşkesi konusunda sıkıntılar yaşandığını ve Makine İkmal Dairesi’nin hizmet verdiği alanın yeterli gelmediğini kaydeden Başkan Seçer, çalışmaların sürdüğü yeni alan hakkında bilgiler paylaşarak şunları söyledi: “Bu alan Mersin’in eski düzenli çöp depolama alanı. Zemini ıslah ettik ve daha sonra da üst yapıya başladık. Arazinin değerine göre çok cüzi bir parayla 67 dekar araziyi kullanılır hale getirdik. Bu da önemli bir ekonomik kazanç sağladı belediyemize. Buradaki yerleşke içerisinde 200 otobüsün park edebileceği bir parklanma alanı olacak. Yine araçlarımızın tamiri ve bakımı için ünitelerimiz var. Temizliği, yıkanması için ünitelerimiz var. Buradaki çalışanlarımız ve şoförlerimiz için de sosyal tesislerimiz var. Ayrıca şu anda hizmete sunduğumuz mevcut 87 CNG’li aracımıza hizmet veren CNG dolum istasyonumuz var. Bütün bunları düşündüğünüz zaman bu yılın Temmuz ayından itibaren Mersin son derece modern bir otobüs yerleşkesine kavuşmuş olacak. Mersinimize hayırlı uğurlu olsun.”

“Lokasyon olarak çok uygun”

Toplu taşıma yerleşkesi olarak seçtikleri lokasyonun da ayrıca önem taşıdığını dile getiren Başkan Seçer, “Bizim bu noktaya taşınmamızın temel sebeplerinden biri de lokasyon olarak çok uygun. Çünkü kentin kuzeyi ve yeni yerleşim alanları. Henüz burada geniş bir yerleşim alanı yok. Şehrin periferisinde, kıyısında kalmış bir yer. Uygun bir lokasyon olduğunu düşünüyoruz. Çevre yoluna, otoyola çok yakın ve ana arter bağlantı yollarına çok yakın bir noktada. Hem çevreye rahatsızlık vermeme açısından hem de ulaşım açısından çok önemli bir lokasyon olarak değerlendiriyoruz. Burada tüm ulaşım sistemini kontrol altına alacağımız Ulaşım Kontrol Birimi’ni oluşturacağız” dedi.

Yorumlar (0)
banner92
banner116
banner117
banner155