banner139
banner69

20. Üniversitelerarası Lojistik Vaka Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu

banner113

Mars Logistics ve LODER (Lojistik Derneği) iş birliğiyle 20 yıldır gerçekleştirilen ve Türkiye’deki bütün üniversite öğrencilerinin katılımına açık olan Üniversitelerarası Lojistik Vaka Yarışması’nın bu seneki kazananları belli oldu.

banner114
LOJİSTİK 30.11.2023, 11:28 30.11.2023, 11:36 Erkan YILMAZ
20. Üniversitelerarası Lojistik Vaka Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu
banner101

Öğrencilerin program adında lojistik kelimesi olan lisans ve 4 yıllık yüksek okul kategorisi, program adında lojistik kelimesi olmayan lisans ve 4 yıllık yüksek okul kategorisi ve program adında lojistik kelimesi olan 2 yıllık meslek yüksek okul kategorisi olmak üzere 3 farklı kategoride başvurularını yaptığı yarışmaya bütün kategorilerde toplamda 1.000’e yakın öğrenci başvurdu. Yarışmanın final etabına jüri üyeleri tarafından yapılan değerlendirme ve elemeler sonucunda 5 takımdan toplam 15 öğrenci katıldı.

Öğrencilerin vaka çözümleme becerilerini geliştirmenin amaçlandığı, yarışmacılardan vakaları çözerken bilgi ve becerilerini kullanmalarının yanı sıra analitik düşünme ve bütünsel bakış faktörlerinde de başarılı olmalarının beklendiği yarışmanın finali 26 Kasım Pazar günü online olarak gerçekleştirildi ve öğrenciler sektör temsilcileri ile akademisyenlerden oluşan jüriye hazırladıkları vaka çözümlerini sundu. 3 kategoride gerçekleştirilen sunumların ardından birinciler Kafkas Üniversitesi, Marmara Üniversitesi ve İzmir Kavram Meslek Yüksek Okulu öğrencileri oldu.

A Kategorisi (program adında lojistik kelimesi olan lisans ve 4 yıllık yüksek okul kategorisi) birincisi Kafkas Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü öğrencileri Hediye Üreyil, Yağmur Çelik ve Ayşenur Ulusoy olurken, A Kategorisi ikincisi ise Akdeniz Üniversitesi, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü öğrencileri Süleyman Akın, Arda Furkan Koç ve Gülfidan Yıldırım oldu.

B Kategorisi (program adında lojistik kelimesi olmayan lisans ve 4 yıllık yüksek okul kategorisi) birincisi Marmara Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Bölümü öğrencileri Burak Güven Çimen, Furkan Arslan ve Nildanur Tamçelik olurken, B Kategorisi ikincisi ise Gaziantep Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü öğrencileri Ali Can Üzümcü, Mohamoud Warsame ve Mahmut Osman Biricik oldu.C Kategorisinde (program adında lojistik kelimesi olan 2 yıllık meslek yüksek okul kategorisi) ise birinciliği İzmir Kavram Meslek Yüksek Okulu Lojistik Programı öğrencileri Melike Sedef Bozdoğan, Kayra Acar ve Gamze Burguoğlu kazandı.

Yorumlar (0)
banner117
15
açık
banner159
banner153