banner92
banner69

Avrupa ülkelerinden Azerbaycan ve Gürcistan’a taşımaları artırmaya odaklanacağız

banner113

AresLogistics Kurucu Ortağı Engin Kırcı, bu yıl Avrupa’daki şirketlerinin gücünden faydalanarak, Avrupa ülkeleri ile Azerbaycan ve Gürcistan arasındaki taşımalara ağırlık vereceklerini açıkladı.

banner114
LOJİSTİK 16.04.2021, 12:14 Erkan YILMAZ
Avrupa ülkelerinden Azerbaycan ve Gürcistan’a taşımaları artırmaya odaklanacağız

Geride bıraktığımız yıl yüzde 10’un üzerinde büyüme gösteren AresLogistics, bu yıl benzer bir büyümeyiAvrupa’dan 3. ülkelere yapacağı taşımalarda da yakalamak istiyor. AresLogistics Kurucu Ortağı Engin Kırcı, bu doğrultuda 2021 yılında Avrupa ülkelerinden Azerbaycan ve Gürcistan’a yaptıkları taşımaları artırmaya odaklandıklarını açıkladı.

Ekonomileri hızla büyüyen Azerbaycan ve Gürcistan’ın dış ticaretinin son dört yılda yüzde 52 oranında artış gösterdiğini ifade eden Kırcı, “Her geçen gün Avrupa ile ticareti artan iki ülkeden bahsediyoruz. Bu durum lojistik sektörü için de büyük önem taşıyor. Biz de bu alandaki pazar payımızı artırmaya çalışacağız.”vurgusu yaptı.

Romanya ve Fransa’daki şirketleri sayesinde Avrupa’da güçlü bir lojistik altyapısı kurduklarına dikkati çeken Kırcı, “Avrupa’daki şirketlerimiz, çalışanlarımız, araç ve ekipmanlarımız sayesinde Türkiye transit Gürcistan ve Azerbaycan taşımalarda da Avrupalı şirketlerin tercih ettiği lojistik partner oluyoruz. Avrupa’dan teslimat noktasına direkt karayolu ile ulaşabildiğimiz gibi, Ro-Ro ve demiryoluna entegre multimodal taşımalar ile de hareket edebiliyoruz.” dedi.

“Rekabet avantajı sağlayacağız”

3. ülke taşımalarının önemli bir kısmının Avrupa ülkelerinden Gürcistan ve Azerbaycan’a olduğunu belirten Kırcı, bu ülkelerden Avrupa’ya ihracat yapacak firmalara da özel çözümler sunacaklarını vurguladı vesözlerini şöyle tamamladı: “AB normlarına uygun araç filomuz ile gıda, tekstil, kimya ve sağlık başta olmak üzere birçok sektörezamanında ve güvenlilojistik hizmetisunuyoruz.Komşu ülkelerimizdeki uluslararası ticaret yapan şirketlerede rekabet avantajı sağlayacağız.”

Yorumlar (0)
banner92
banner116
banner155