CAG Logistics bu yıl deniz ve havayolu operasyonlarına ağırlık verecek

Soycan Şirketler Grubu,Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Gümrük Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik”ile lojistik operasyonlarında yeni dönemdeki hedeflerini belirledi. Yeni yönetmelikle sektörün taleplerinin birçoğunun karşılandığını açıklayan Soycan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Soycan, CAG Logistics tarafındaki operasyonlarla ticaret hacmini artırmak için tüm planlamaları yaptıklarını söyledi.

banner114
LOJİSTİK 09.06.2022, 15:04 Erkan YILMAZ
CAG Logistics bu yıl deniz ve havayolu operasyonlarına ağırlık verecek
Anadolu’nun çok kültürlü ticari geleneğini yerelden globale taşıyan Soycan Şirketler Grubu, kısa süre önce Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Gümrük Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile ticaret hamlesini artırmak için harekete geçti. Pandemi ve ardından Rusya-Ukrayna savaşıyla küresel tedarik zincirinde Türkiye’nin öneminin artmasıyla lojistik sıkıntılarını çözmek için harekete geçen Ticaret Bakanlığı’nın katkılarıyla yürürlüğe giren yönetmenliğin ardından Soycan, grup şirketi CAG Logistics ile bu yılın başında başlattığı lojistik atağınıhızlandırdı.

“Yönetmelikle birlikte sektörümüzün önü artık daha açık”

Kısa süre önce yürürlüğe giren Gümrük Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik’inin lojistikçilerin ve antrepo işletmecilerinin uzun süredir beklediği bir karar olduğunu söyleyen Soycan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Soycan, “Son yıllarda arka arkaya yaşadığımız pandemi ve Rusya-Ukrayna savaşı dünya üzerindeki tedarik zincirinde bozulmalara neden oldu. Bu noktada ülkemizin rolünün artması lojistikçi ve antrepo işletmelerine her ne kadar fayda sağlasa da yaşadığımız bazı sorunlar bunu avantaja çevirme konusunda yapacaklarımızı engelliyordu. Konuyla ilgili Ankara ile yakın temasta bulunan sektör temsilcilerimizin ve bizlerin talepleri de yakın zamanda sonuç verdi. Ticaret Bakanımız Sayın Mehmet Muş’un da anlayışı ve katkılarıyla yürürlüğe giren bu yönetmelikle birlikte sektörümüzün önü artık daha açık. Firmalarımızın dünya ticaretinde daha fazla söz sahibi olması ve rekabette öne geçmesi için bu yönetmeliğin ülkemize ve sektörümüze hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

CAG Logistics bu yıl deniz ve havayolu operasyonlarına ağırlık verecek

Yeni yönetmeliğin yürürlüğe girmesiyle grup şirketi CAG Logistics’in de operasyonlarını gerçekleştirme noktasında önünün açıldığını vurgulayan Soycan, hedeflerini şöyle açıkladı: Bu yıl içinde Nordik hatlardaki operasyonlarımızı ağırlık verme; parsiyel taşımacılık hizmetlerimiz kapsamında Almanya, Hollanda, Belçika, Litvanya ve Letonya’daki kabiliyetimizi artırma noktasında yeni stratejiler geliştiriyoruz. İntermodal hattımızı da Baltık sınırına kadar genişletmek istiyoruz. Ayrıca bu yıl içinde deniz ve havayolu operasyonlarımıza ağırlık vererek ekibimizi büyüteceğiz. Belirlediğimiz bu hedefleri gerçekleştirme noktasında yürürlüğe giren yönetmelik hamle şansımızı artırarak elimizi güçlendirecek” dedi.

Yorumlar (0)
banner117
15
açık
banner159
banner153