banner92
banner69

Dijital lojistik şirketi Hubtic, 4 kıtada 43 ülkeye taşıma yapıyor

banner113

Kara yolunda Avrupa başta olmak üzere 20’den fazla ülkeye hızlı ve sorunsuz taşımacılık yaptıklarını söyleyen Hubtic CEO’su Abdullah Cansu, deniz yolunda Avrupa, Çin ve Kuzey Afrika’da, kapı teslimatında ise özellikle ABD’de iddialı olduklarını belirtti. Özbekistan, Kazakistan ve Türkmenistan’da güçlü bağlantılar kurduklarını anlatan Cansu, yeni hedeflerinin Türkiye’nin en fazla ihracat yaptığı ülke olan Almanya’daki rotalarını artırarak, Türk ekonomisine katkı sağlamak olduğunu ifade etti.

banner114
LOJİSTİK 18.10.2022, 12:57 18.10.2022, 13:02 Erkan YILMAZ
Dijital lojistik şirketi Hubtic, 4 kıtada 43 ülkeye taşıma yapıyor

Dünya Ticaret Örgütü’nün tahmini verilerine göre küresel ticaret hacmi yıllık 23,9 trilyona ulaştı. Küresel pazarlarda rekabet giderek artarken, bu pazarlardan daha fazla pay almayı sağlayan en kritik sektörlerden biri de lojistik. Uluslararası taşımacılık işlemlerinin tek bir platform üzerinden yönetilmesini sağlayan dijital lojistik şirketi Hubtic, 4 kıtada 43 ülkeye kara, deniz ve intermodal taşıma yaparak, sektöre değer katıyor.

Abdullah Cansu: “Sunduğumuz taşımacılık modelleriyle maliyet avantajı sağlıyoruz”

Kuruldukları 2020 yılından itibaren 10 binin üzerinde taşımayı başarıyla gerçekleştirdiklerini söyleyen Hubtic CEO’su Abdullah Cansu, “Geleneksel yöntemlerin yaygın olarak kullanılmaya devam ettiği lojistik sektöründe, dijital çağın gereklerine uygun olarak sunduğumuz hizmetlerimiz ile bugün Asya, Avrupa, Afrika ve Amerika olmak üzere dört kıtada toplam 43 ülkeye hem karada hem de denizde, komple ve parsiyel taşıma yapıyoruz. Bu iki modeli bir arada sunan intermodal taşımacılık ile de müşterilerimize maliyet avantajı sağlarken, karbon ayak izini de azaltıyoruz” dedi.

“Rekor ihracat yapılan Almanya’daki birikimimizi müşteriler için avantaja çevireceğiz”

Kurdukları güçlü bağlantılar sayesinde pürüzsüz bir taşımacılık deneyimi sunduklarını belirten Cansu şöyle devam etti; “Kara yolunda başta Avrupa olmak üzere 20’den fazla ülkeye hızlı ve sorunsuz taşımacılık yapıyoruz. Deniz yolunda ise özellikle Avrupa, Çin ve Kuzey Afrika’da, kapı teslimatı olarak da ABD’de son derece iddialıyız. Özbekistan, Kazakistan ve Türkmenistan’da güçlü bağlantılarımız var. Bununla birlikte Almanya merkezli bir şirket olarak, Almanya-Türkiye arasındaki iş hacmini büyütmek ve iki ülke arasında yüksek verimle işleyen bir lojistik ağı kurmak önceliklerimiz arasında. Bu yılın ilk dokuz ayında ülkemizden Almanya’ya yapılan ihracat, 14,2 milyar dolar ile rekor seviyeye ulaştı. Biz de bu ülkeye yönelik birikimimizi, Türk lojistik müşterileri için avantaja çevirmek, böylelikle iş dünyamıza ve ekonomimize katkı sağlamak istiyoruz.”

Bir dakikada fiyat teklifi

Uçtan uca dijital lojistik deneyimi sunan Hubtic; yük türü, istenilen araç tipi, çıkış ve varış noktası için posta kodlarını platforma giren müşterilerine anında en uygun teklifi veriyor. Yük verenin uygulamaya giriş yapmasından taşıma emri vermesine kadar olan süre bir dakikayı geçmiyor. Algoritması ile yük verenler ve taşıyıcılar arasında doğru eşleştirmeyi yapan Hubtic aynı zamanda, yüklerin optimal şekilde taşınmasına da olanak tanıyor.

Hubtic 

Uluslararası taşımacılık işlemlerinin tek bir platform üzerinden yönetilmesini sağlayan dijital lojistik şirketi Hubtic, 2020 yılında Almanya’nın Düsseldorf şehrinde kuruldu. 2021 yılında İstanbul’da açtığı operasyon ofisi ile birlikte faaliyetlerini Türkiye üzerinden yönetmeye başlayan Hubtic, 4 kıtada 40’tan fazla ülkeye taşıma hizmeti veriyor. Geliştirdiği algoritma ile yük verenler ve taşıyıcılar arasında doğru eşleştirmeyi yapan Hubtic, komple ve parsiyel olmak üzere hem kara yolu hem deniz yolunda taşıma yapıyor. Intermodal taşımacılık alanında da müşterilerine hizmet sunan Hubtic, anlık fiyat teklifinden yüklerin 7/24 takibine ve online dokümantasyon hizmetlerine uzanan uçtan uca lojistik çözümleriyle uluslararası taşımacılık operasyonlarına hız, verimlilik ve şeffaflık kazandırıyor.

Yorumlar (0)
banner92
banner155