banner139
banner69

Kayseri'de lojistik merkezi projesi

banner113

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Uluslararası Nakliyeciler Derneği Bölge Toplantısı’na katılarak, ulusal ve uluslararası nakliye sektörün temsilcileriyle bir araya geldi. Başkan Büyükkılıç, Lojistik Merkezi Projesi’nden bahsederek, “Bu projeyle birlikte hem lojistik altyapılar güçlendirilecek hem ulaşım ağlarının ulusal ve uluslararası entegrasyonu sağlanacak” dedi.

banner114
LOJİSTİK 13.02.2024, 11:33 Erkan YILMAZ
Kayseri'de lojistik merkezi projesi
banner101

Uluslararası Nakliyeciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aras ve yönetimi Uluslararası Nakliyeciler Derneği Bölge Toplantısı öncesi Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ı makamında ziyaret etti. Başkan Büyükkılıç, dernek yönetimine nazik ziyaretleri için ayrı ayrı teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi. Daha sonra bir otelde gerçekleşen Uluslararası Nakliyeciler Derneği Bölge Toplantısı’na Başkan Büyükkılıç’ın yanı sıra Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, Uluslararası Nakliyeciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aras, kente değişik illerden gelen ulusal ve uluslararası nakliye sektörünün temsilcileri katıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, tek tek masaları dolaşarak, sektör temsilcileri ve çalışanlarıyla sohbet etti. Başkan Büyükkılıç, burada yaptığı konuşmada, “Kayseri’mizin dayanışma içerisinde başta Valimiz, belediye başkanı kardeşlerimiz, odalarımız olmak üzere birliğin, beraberliğin, fedakârlığın zirvesinde olan her yere koşuşturan, hiçbir zaman emeğini esirgemeyen bir yaklaşım içerisinde çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Kamu kurum ve kuruluşları ile dayanışmanın, sivil toplum teşkilatlarıyla birlikte olmanın bereketini yaşamaktayız” diye konuştu.

Kayseri ticaretin üssü, sanayinin ve hayırseverlerin merkezi

Kayseri’nin ticaretin üssü, sanayinin ve hayırseverlerin merkezi olduğunu belirten Büyükkılıç, bu anlamda deprem döneminde yaptıkları çalışmalardan dolayı sektör temsilcilerine ayrı ayrı teşekkür etti. Lojistik alanında gerekeni Kayseri’ye yakışır şekilde yapacaklarını kaydeden Başkan Büyükkılıç, “Binlerce üyesi ile güçlü bir konuma sahip olan bir Sivil Toplum Teşkilatı olarak ülkemizde kendisinden söz ettiren bir yapı olan UND’yi göz ardı edemeyiz, taleplerini göz ardı edemeyiz. Yerel yöneticiler olarak Kayseri’mizde bu alanda ne gerekiyorsa, lastik tekerlekli Lojistik Merkezi adına üzerimize düşeni yapmak mecburiyetindeyiz. Bizim için önemli olan lastik tekerlekli Lojistik Merkez. Örneklerini gördüğümüz, Kayseri’mize de yakışır dediğimiz bir lojistik merkez” diye konuştu

Lojistik Merkezi Projesi’nin kente ve lojistik firmalarına sunacağı imkânlardan söz eden Büyükkılıç, şunları söyledi: “Yeri hazır, projesi hazır, Ankara yolunda. İş birliği halinde bu projeyi üretir, iş birliğinde yönetirsek Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak biz öncüyüz, UND’nin de desteğini isteyelim. Sizlerle birlikte şehrimize, ülkemize yakışanı yapacağımızı ifade etmek istiyoruz. Bu projeyle birlikte hem lojistik altyapılar güçlendirilecek hem ulaşım ağlarının ulusal ve uluslararası entegrasyonu sağlanacak. Lojistik hizmetleri veren firmalarımızın iş kapasiteleri artmış olacak. Bu hizmetleri veren firmalarımız planlı şekliyle bu hizmetleri verecek. İthalat ve ihracat hacmimizin artacağını zaten biliyoruz. Lojistik 4.0’a geçilerek firmalar arası iş birliği sağlanacak. Kamu kurum kuruluşları için imkânların yanında diğer idari ofisler, firma ofisleri, ticari alanlar, sosyal tesisler şehrimizin yüz akı olacak, insana değer veren bir anlayış içerisinde hayata geçirilecek.”Büyükkılıç, konuşmasının sonunda 6 Şubat depremleri sürecinde nakliye noktasında destek veren lojistik firmalarına da teşekkür etti.

KTO Başkanı Ömer Gülsoy da Başkan Büyükkılıç’a başarılar dileyerek, “Allah yar ve yardımcınız olsun. Sektörle sizin ne kadar ilgili ve alakalı olduğunuzu biliyoruz. Biz her zaman için odalar olarak emrinizdeyiz” dedi. Başkanı Mehmet Büyüksimitci ise “Toplam üretimde yaklaşık 10 ila 11’inci iliz. 11 milyar dolar civarında gayri safi yurt dışı hasılamız var, bunu arttırmak için bizim en büyük gücümüz lojistik sektörüdür. Bunu da sizlerle beraber daha ileriye götüreceğimize inanıyorum. Özellikle acı içerisinde hatırladığımız depremde burada bulunan ağabeylerim öyle bir destek verdiler ki bütün dünya gördü, hepsinden Allah razı olsun” diye konuştu.

Projede neler olacak?

Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, Ocak Ayı Meclis Toplantısı’nda nakliyecilerin bir talebini Başkan Büyükkılıç’a ileterek, “Allah razı olsun sizden, şehrimizin ihtiyacı olan, sorunu olan istek ve taleplerimizi dinliyorsunuz. Müthiş çaba gösterdiğinize birebir şahidim. Sayın başkanım, nakliyecilerin konusu, 39’uncu meslek komitemizin talebi, lojistik merkez istiyoruz” demişti. Başkan Büyükkılıç da ticaret dünyasının beklediği o haberi vererek, Büyükşehir Belediyesi olarak yeni dönem projeleri arasında yer alacak ‘Lojistik Merkez ve Kamyon Garajı’ projesini üsteleneceklerini ifade etmişti.Proje ile birlikte lojistik altyapılar güçlendirilecek, ulaşım ağlarının ulusal ve uluslararası entegrasyonu sağlanacak. Lojistik hizmetleri veren firmaların iş kapasitelerinin artması sağlanacak. Lojistik hizmetleri daha planlı şekilde yürütülecek. Ülkemizin ithalat ve ihracat hacminin artmasına katkıda bulunulacak. Lojistik 4,0’a geçilerek firmalar arası iş birliği sağlanacaktır. Proje kapsamında kamu kurum ve kuruluşları için idari ofisler, diğer idari ofisler, firma ofisleri, ticari alanlar, sosyal tesisler, kiralanabilir alanlar, geçici depolama alanları, antrepo, gümrük antreposu, supalan, serbest depo alanları, serbest kamyon ve tır parkı makine ekipman garajı yer alacak

Yorumlar (0)
banner117
15
açık
banner159
banner153