banner139
banner69

PSA Alışan Lojistik ortaklığını kutladı

banner113

Bu yılın başında %75 hisse satışını duyuran Alışan Lojistik A.Ş. (ALIŞAN), satın alma sürecinin tamamlanmasının ardından PSA'nın kargo çözümleri kolu olan PSA BDP Grup bünyesinde yerini aldı. Küresel entegre ve liman merkezli tedarik zinciri, taşımacılık ve lojistik çözümlerinin lider hizmet sağlayıcısı PSA BDP ile ALIŞAN, 3 Temmuz 2023 tarihinde resmiyet kazanan ortaklıklarını dün gece gerçekleştirdikleri bir davetle kutladılar.

banner114
LOJİSTİK 22.09.2023, 17:01 22.09.2023, 17:19 Taşıma Dünyası
PSA Alışan Lojistik ortaklığını kutladı
banner101

PSA, PSA BDP ve ALIŞAN’ın paydaşları ve müşterilerinin yanı sıra kamu kurumu yöneticileri ile önemli sektör temsilcilerinin de katıldığı etkinlik akşamında ALIŞAN’ın PSA Grubu’nun bir üyesi olarak entegrasyonunu vurgulamak amacı ile yeni ALIŞAN logosu da açıklandı.

Avrupa ile Asya arasında köprü oluşturan, benzersiz coğrafi konumu ve geniş karayolu, demir yolu, liman ve havaalanı ağı nedeniyle lojistik sektörü için kritik bir pazar olmaya devam eden ülkemizde 38 seneden bu yana ulusal ve uluslararası paketli dağıtım, dökme sıvı ve kuru dökme dağıtım, depo operasyonları ve katma değerli hizmetler (VAS) sunan ALIŞAN ile entegrasyon süreci tamamlanan PSA BDP, bu süreçle beraber Türkiye'de 50 lokasyonda 2000 çalışanıyla faaliyet göstermiş olacak.

Yurtiçi ve yurt dışında deniz yolu, demiryolu taşımacılığı ve liman içi hizmetler ile, buna bağlı tedarik zinciri yönetimi, lojistik, denizcilik ve dijital hizmetlerdeki gücüne ek olarak uçtan uca yenilikçi kargo çözümleri sunan PSA BDP’nin CEO’su, PSA Orta Doğu Güney Asya Bölge CEO'su ve Grup İş Geliştirme Başkanı Wan Chee Foong, etkinlikte yaptığı konuşmada: “Türkiye'nin küresel lojistik pazarında kilit bir oyuncu olarak önemi göz ardı edilemez” dedi. Wan Chee Foong ayrıca, “Bildiğiniz gibi PSA Grubu, Türkiye lojistik ve taşımacılık sektöründe zengin bir yatırım ve iş birliği geçmişine sahiptir. Bugün ise, ALIŞAN’ın etkileyici hizmet portföyü ve müşteri tabanı ile PSA BDP'nin kapsamlı kargo çözümleri uzmanlığını buluşturarak gücümüze güç kattık. Müşterilerimize daha hızlı, dayanıklı ve sürdürülebilir ticaret çözümleri sunmak için her iki tarafın da tamamlayıcı güçlerinden yararlanmayı ve büyümemizi sürdürmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

PSA BDP Orta Doğu, Türkiye ve Afrika Bölge Direktörü Fikret Ersoy ise etkinlikte yaptığı konuşmada: “PSA BDP ekibi olarak ALIŞAN’a resmi olarak grubumuza hoş geldin demekten büyük heyecan duyuyoruz. ALIŞAN, Türk lojistiğinin önemli bir markası. Sahip oldukları pazar gücü ve yaygın hizmet ağlarından yararlanarak müşterilerimize gelişmiş, uçtan uca çözümler sunmak için sabırsızlanıyoruz. Günümüz pazarının talep ettiği verimli ve sürdürülebilir lojistik hizmetlerini, Türkiye'nin tedarik zinciri için beklediği üstün değeri yaratacak olan ekibimizle çalışmaya ve müşterilerimize yüksek kalite hizmet sunmaya kararlıyız." dedi.

38 yıllık şirketlerinin başarısının PSA ortaklığı ile taçlandırıldığına dikkat çeken ALIŞAN CEO’su Damla Alışan ise: “Güçlerimizi birleştirdiğimiz PSA BDP ile beraber, bundan sonraki süreçte hizmet ve faaliyetlerimizi dünya çapında çok daha geniş bir ölçeğe taşıyacak, sunduğumuz servislerimizi geliştireceğiz. Global ortağımız ile birlikte proje ve yatırımlarımızı belirli başlıklarda topladık. Bu yeni sinerji sayesinde hedeflerimize daha hızlı ve emin adımlarla ilerleyeceğiz.” dedi.

Soldan sağa: Mr. Mike Andaloro, Mr. Vincent Ng, Mr. Hector Gonzalez, Ms. Yonca Alışan, Ms. Damla Alışan, Ms. Ghim Siew Ho, Mr. David Yang, Mr. Chee Foong Wan, Mr. Fikret Ersoy

PSA International PTE LTD Hakkında

PSA International Pte Ltd. (PSA), sektöründe lider küresel lojistik şirketler grubu ve global kargo pazarının güvenilir bir tedarik zinciri ortağıdır. PSA, limanlar ve kargo çözümleri portföyü ile, Singapur ve Belçika'daki iki amiral gemisi olan liman işletmesinin yanı sıra tedarik zinciri yönetimi, lojistik, denizcilik ve dijital hizmetlerdeki bağlı işletmeler dahil olmak üzere 42 ülkede 160 lokasyonda 60'tan fazla derin deniz, demiryolu ve iç terminalden oluşmaktadır. Kapsamlı bir küresel ekibin derin uzmanlığından ve deneyiminden yararlanan PSA, sürdürülebilir ticarete geçişi hızlandırmak için birinci sınıf liman ekosistemleri geliştirmek, yenilikçi kargo çözümleri sunmak ve birlikte bir Lojistik İnterneti oluşturmak için müşterileri ve ortaklarıyla iş birliği yapmaktadır. PSA ile ilgili ayrıntılı bilgiye www.globalpsa.com web sitesinden veya LinkedIn ve Facebook'ta (@globalpsa) hesaplarından ulaşılabilmektedir.

PSA BDP HAKKINDA

PSA BDP markası olarak faaliyet gösteren BDP International Inc., küresel olarak entegre ve liman merkezli tedarik zinciri, nakliye ve lojistik çözümlerinin lider sağlayıcısıdır. Şirketin genel merkezi Philadelphia, ABD'dedir. Lider lojistik (LLP) ve dördüncü taraf lojistik (4PL) çözümlerini içeren hizmetler sunarak, farklı endüstri dallarında geniş bir yelpazedeki çok uluslu müşterilere hizmet vermektedir. Okyanus, hava, demiryolu ve karayolu taşımacılığı; mavna hizmetleri, ücretsiz liman hizmetleri; menşe yönetimi, ihracat nakliyesi; ithalat gümrükleme ve mevzuata uygunluk; ticari uyumluluk, analitik ve optimizasyon çözümleri; sözleşme lojistiği; proje lojistiği; Tescilli Akıllı teknoloji ve uygulamalar aracılığıyla depolama ve tedarik zinciri görünürlüğü ve tahmine dayalı ETA takibi gibi geniş hizmet yelpazesi bulunmaktadır. PSA International'ın bir birimi olarak PSA BDP marka adı ile hizmetlerini sürdüren BDP International, Inc., kargo paydaşlarının önde gelen küresel liman operatörü ve güvenilir tedarik zinciri ortağıdır.

ALIŞAN LOJİSTİK A.Ş. HAKKINDA

Bir PSA Group üyesi olan Alışan Lojistik A.Ş., kimya, petrokimya ve FMCG sektörlerine hizmet sunan lider bir şirkettir. Ulusal ve uluslararası birçok derneğin, yerel ve küresel birçok meslek örgütü ile sivil toplum programlarının ödüllü üyesi olarak müşterilerine küresel sertifikalı üst düzey emniyet ve güvenlik önlemleri ile hizmet sunan Alışan Lojistik, bin 600’ü aşkın çalışanı ve 39 depo alanı ile yılda 250.000’den fazla sevkiyat, 5 milyondan fazla palet hareketi ve 40 milyon VAS ürünü üzerinde hizmet sağlamaktadır.

Yorumlar (0)
banner117
15
açık
banner159
banner153