banner91

Saf Holland Türkiye TREDER üyelerini fabrikada ağırladı

banner65

banner114
LOJİSTİK 10.08.2021, 19:13 Erkan YILMAZ
Saf Holland Türkiye  TREDER üyelerini fabrikada ağırladı

Treyler Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu, SAF-HOLLAND’ın Düzce’deki üretim tesislerini ziyaret etti. Yalçın Şentürk başkanlığındaki TREDER Heyeti, SAF-HOLLAND’ınyeni yatırım planlarını birinci ağızdan dinledi. EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) Başkanı Christoph Günter, Türkiye pazarının yatırım yapmak için çok elverişli olduğunu ve alınan yeni yatırım kararlarının ilerleyen süreçte artarak devam edeceğini belirterek“SAF HollandGrup’un özellikle 2017’den bu yana Türkiye’de yürüttüğü faaliyetler bir başarı hikayesidir.” diye ekledi.

SAF HOLLAND Türkiye ürün çeşitliliğini arttırıyor 

Başkan Günter, yatırım kararlarının detaylarını 2022 yılında SAF Holland Türkiyeüretim tesisinde kampana ve dümenlenebiliraks üretiminin de yapılacağı müjdesini vererek açıkladı. Genel Müdür Bilal Azizoğlu, “Yeni kurulacak hatlar ile birlikte kampana ve dümenlenebilir dingil gruplarında da iç ve dış pazarda payımızı en az iki katına çıkarmayıhedefliyoruz“ dedi. Yeni yatırımlar sonrası 100 bin aks üretmeyi hedeflediklerini belirten Azizoğlu,hedeflenen bu adetlerde Türkiye pazarısatışları ve Avrupa’nın çeşitli ülkelerine yapılan ihracat adetlerinin eşit dağılıma sahip olduğunu belirterek, kısa sürede Türk üreticiler ile birlikte markanın adından bu denli söz ettirebilmenin gurur verici bir tablo olduğunu dile getirdi.

10 binden fazla yedek parça bayi 

SAF-HOLLAND Gruphakında bilgi veren Azizoğlu, grubun bünyesindefaaliyet gösteren 9 marka ile dingil üretiminin yanı sıra treyler adına bir çok kompenentebirinci elden ve üstün hizmet kalitesi ile ulaşılabilirliğinin altını çizdi. Azizoğlu, “Dünya genelinde 10 binden fazla yedek parça bayine sahip bu alanda sektörde lider firmayız. Gerek dünyanın çeşitli bölgelerinde gerekse Türkiye’deki 30 yetkili servis ile üretici ve son kullanıcıya verilenhizmete, her daim ve her lokasyondakolayca ulaşılabiliyor.” dedi.

SAF HOLLAND Grup'tan Rusya'da yatırım

SAF HOLLAND’ınbu yıl içinde Rusya’da yatırım yaptığını ve yıl sonunda ürün teslimatlarının başlayacağını söyleyen Azizoğlu, “Avrupa’da,Almanya ve Türkiye dışında Rusya’da da yatırım yapıldı. Bu ürünler yalnız Rusya iç pazarı için planlanmış olmasına rağmen başlangıçta 12 bin, seride 22 bin aks üretmeyi hedefliyoruz. Belirli bir lokasyonda yapılacak bir üretim için rakamlar çok ciddi, Rusya pazarında da ipi göğüsleyen firma olma yolunda hızlıca ilerliyoruz.”diye ekledi.

SAF HOLLAND TÜRKİYE, Grup üretim adedinin üçte birini üstlenecek

TREDER üyelerinin yapacağı program için Türkiye ziyaretinde bulunan Başkan Günter,”Alınan yeni yatırım kararları ile gerçekleşecek kapasite artışı sonrası Grup şirketleri arasında toplam üretim adedinin üçte biri Türkiye üretim fabrikamız tarafından karşılanacak. 4 yıllık geçmişe sahip bir üretim tesisi için bu bir başarı hikayesidir.” dedi.

Büyüyen ve büyümekte olan üreticileri önemsiyoruz

“Grup olarak dünya genelinde sektörün mihenk taşı haline gelmiş global tüm firmalar ile iş birliği içerisinde olunsa da, özellikle pandemi döneminde Türkiye’deki orta ölçekli üreticilerin krizden minimum etkilendiği ve Dünya’nın çeşitli noktalarına ihracat yaptığını gözlemledik . Bu durum karşısında yönümüzü onlara çevirerek, bu zor günlerde gerekli tüm tedarik desteğini verdik.”diye belirten BaşkanGünterTREDER Üyeleri vasıtasıyla Türk üreticilere teşekkürlerini sundu.

Fabrika ziyareti sırasında açıklama yapan TREDER Başkanı Yalçın Şentürk; “TREDER üreticileri olarak SAF-HOLLAND’ın Türkiye’deki yatırımlarını arttırmasını sevinçle karşıladık. Tedarikçilerimizin Türkiye’de yatırım ve üretim yapıyor olmalarından son derece memnunuz. Ülkemizin treyler üretim merkezi olma iddiasını güçlendirecek bir yatırım olacak. Umarım yeni ürünler ve kapasitelerle yatırımlar artarak devam eder” diye konuştu.

TREDER Başkanı Yalçın Şentürk, sektöre verdiği katkılardan dolayı EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) Bölge Başkanı Christoph Günter’eplaket verdi.

SAF HOLLAND

Ticari araçlar sektöründe treyler, çekici ve otobüs uygulamalarının lider tedarikçilerinden SAF-HOLLAND, Türkiye’deki ilk üretim tesisi olan Düzce fabrikasını 2017 yılında hizmete açmıştı. Merkezi Almanya’da bulunan şirketin dünya genelinde 22 üretim merkezinden 17’ncisi

olan Düzce’de hem iç pazar hem de ihracat için aks üretimi yapılıyor. Ayrıca SAF-HOLLAND ürün ailesi; treyler ve semitreyler için komple aks grupları, treyler ayakları ve kingpin gibi kritik ürünlerin yanı sıra çekiciler için beşinci teker, ağır kamyon ve otobüsler için havalı süspansiyon sistemleri gibi çözümleri de kapsıyor.

Yorumlar (0)
-3
hafif kar duşu