banner92
banner139
banner69

Transmot Lojistik Rusya’da ofis açtı

banner113

Transmot Lojistik yurt dışında 3’ncü ofisini Kazakistan ve Kırgızistan’dan sonra şimdi de Rusya’da açtı. Transmot Lojistik Genel Müdürü Mehmed Onur Telci Rusya’daki ofisleri ile ilgili olarak açıklama yaptı. Telci, açıklamasında 2006 yılında kurulan şirketlerinin karayolu taşımacılığı, , soğuk zincir taşımacılığı, ekspres taşımacılık, 3’ncü ülke transit ülke taşımacılığı ve fuar taşımacılığı alanlarında yurtdışına hizmet verdiklerini belirtti.

banner114
LOJİSTİK 25.08.2023, 16:14 25.08.2023, 16:20 Erkan YILMAZ
Transmot Lojistik Rusya’da ofis açtı
banner95

Rusya, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Tacikistan, Moğolistan ile yoğun çalıştıklarından söz eden Mehmed Onur Telci “Rusya’da ofis yapılanmamız, şirketin işleyişini daha verimli ve etkin hale getirmek, operasyonları yönetmek ve müşteri ihtiyaçlarına uygun çözümler sunmak amacıyla oluşturuldu. Rusya ofisimizi açmamızın nedeni AB yaptırımları nedeniyle Rusya da halen navlun ödemelerini yabancı para biriminden yapmak çok zor ve imkânsız bir hal almasından kaynaklandı. Biz Transmot olarak Rusya da olan müşterilerimize yerel para biriminde navlun ödeme kolaylığı sağlıyoruz. Bununla finansal problemi biraz olsun azaltıyoruz. Hedeflerimiz Rusya da öncelikle her hafta çıkışlı parsiyel sistemimizi uygulamaya geçirmek. Ukrayna savaşı ve siyasi ilişkilerdeki değişiklikler, iki ülke arasındaki ticaretin dinamiklerini etkiledi. Siyasi ve ekonomik gelişmeler, ticarette artan fırsatlar yaratabilir veya bazı zorluklar ortaya çıkarabilir. Özellikle, iki ülke arasındaki ilişkilerde herhangi bir değişiklik, ticaret hacmini etkileyebilir. Rusya, büyük bir ekonomiye ve geniş bir pazar potansiyeline sahip. Rusya’da ofis açmak, Türk firmalarına bu geniş pazarda doğrudan varlık gösterme ve yerel müşterilere ulaşma imkânı sağlıyor. Fiziksel varlığın olması, lojistik süreçleri kolaylaştırabilir ve yerel tedarik zincirleri oluşturmayı desteklemektedir” dedi.

Yeni coğrafi pazarlara açılmak için stratejik olarak yeni şubeler açmayı veya ortaklıklar kurmayı planlıyoruz

ISO 9001 :2015, L2 ve TİO belgelerine sahip UTİKAD üyesi şirketin, 2020 yılında “Hizmet İhracatı Şampiyonları” değerlendirmesinde “Yük Taşımacılığı ve Lojistik Hizmetleri kategorisinde 30’cu, 2021 yılında yine aynı değerlendirmede ve aynı kategoride Türkiye 42’nci olduklarına da değinen Telci sözlerini şöyle sürdürdü. “Rusya ’da ofis açmak, yerel şirketlerle daha güçlü işbirlikleri sunuyor, yerel pazarın ihtiyaçlarına uygun ürün ve hizmetler geliştirme konusunda avantajlar sağlıyor. Ayrıca Rusya, yabancı yatırımcılara çeşitli teşvikler sunabilen bir ülke olabilir. Ofis açma sürecinde, yerel hükümetlerin yatırım teşviklerini ve avantajlarını araştırmak önemli. Yeni coğrafi pazarlara açılmak için stratejik olarak yeni şubeler açmayı veya ortaklıklar kurmayı planlıyoruz. Sürdürülebilirlik odaklı çevre dostu lojistik çözümleri sunmak için çevre dostu teknolojilere ve prosedürlere yatırım yapıyoruz.”

Yorumlar (0)
banner92
banner116
banner155