banner91

banner92
banner69

Yılın ilk teslimatı Mercedes-Benz Bayraktarlar Merkon’dan ZMS Demir’e 15 adet Yeni Actros

banner65

banner114
LOJİSTİK 05.01.2022, 17:44 06.01.2022, 14:30 Erkan YILMAZ
Yılın ilk teslimatı Mercedes-Benz Bayraktarlar Merkon’dan ZMS Demir’e 15 adet Yeni Actros

Sektöründe eski ve köklü bir firma olan ZMS Demir, filosundaki araç sayısını artırırken yeni tercihini Mercedes-Benz’den yana yaptı. Satın aldığı araçların tamamını yurtiçi nakliye de kullanacak olan şirket, gerçekleşen teslimatla birlikte filosuna 15 adet Euro 6 motorlu ve yenilenmiş Actros 1848 L çekici kattı ve filosundaki araç sayısını 30 adede çıkardı. Mercedes-Benz Bayraktarlar Merkon’da gerçekleştirilen teslimat törenine Bayraktarlar Merkon Genel Müdürü Mehmet Akyol, Kamyon Satış Müdürü Serdar Üçyıldız, ZMS Demir Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Sökmen, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Güzelkılınç katıldı.

Yakıt ekonomisi, dayanıklı motor ve markanın güvenirliği ve yayğın servis ağı bizim için önemli tercih 

ZMS Demir Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Sökmen “ 2017 yılı itibari ile başlamış olduğumuz yatırımımızda tercihimizi yeniden Mercedes-Benz’den yana yaptık. Yurtiçi nakliyatta kullanacağımız Actros çekicilerin düşük emisyona, yakıt ekonomisi sağlayan dayanıklı motorlara sahip olması ve markanın güvenilir olması bizim için çok önemli tercih nedenleri. Diğer önemli bir etken de Mercedes-Benz Türk’ün yaygın servis ağına sahip olması. Bu değerli işbirliği için Mercedes-Benz Türk ve Bayraktarlar Merkon’a teşekkür ediyor, işbirliğimizin daha da artarak devam etmesini temenni ediyoruz” şeklinde konuştu.

55.yılımızı kutluyoruz 

Mercedes-Benz Bayraktarlar Merkon Kamyon Satış Müdürü Serdar Üçyıldız ise “Değerli bir iş ortağımız olan ZMS Demir şirketine 15 adet Mercedes-Benz Actros 1848 L çekici- teslimatını gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Mercedes-Benz çekicileri yeni Euro 6 motorlarıyla yakıt ekonomisinde performansını daha da artırdı. 120.000 km’ye çıkan bakım aralıkları ve %20 oranında düşen bakım maliyeti ile Actros, müşterilerimize ticari anlamda büyük avantaj sağlıyor. Türkiye’deki 55.yılımızı kutladığımız bu önemli yılda Mercedes-BenzTürk ve Bayraktarlar Merkon iş birliği ile her zaman en doğru ürünleri müşterilerimiz ile buluşturmaya bundan sonra da devam edeceğiz. Yeni araçların ZMS Demir’e hayırlı olmasını ve bol kazanç getirmesini diliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Actros 1848 L motoru hem daha ekonomik hem %20 daha uzun ömürlü Actros 1848 L çekicisinde Mercedes-Benz’in çevre dostu, ekonomik ve güçlü yeni motor serisinden OM 471 motoru kullanılıyor. 12,8 litre hacme sahip 6 silindirli bu motor, 480 HP (350 kW) güç ve 2.300 Nm tork üretiyor. Düşük yakıt tüketimi sağlayan bu motor, %20 daha uzun ömür ve uzun bakım aralıkları sağlıyor. Mercedes-Benz Türk tarafından 2008 yılında piyasaya sunulan 2010 yılından itibaren Aksaray Fabrikası’nda üretilip hem yurt içinde kullanılan hem yurt dışına ihraç edilen Actros, 2021 yılında makyajlandı ve yenilendi. Mükemmel ısı ve ses yalıtımı, daha konforlu yeni sürücü koltuğu ve teknolojik yenilikler ile beraber Yeni Euro 6 motoru ve bununla uyumlu aktarma organlarıyla önemli ölçüde yakıt tasarrufu sağlayan Actros; aynı zamanda konfor, güvenlik ve sürüş dinamiği alanlarında ağır vasıta kullanıcılarının ihtiyaçlarına yanıt verecek özelliklere sahip. 120.000 km’ye çıkan bakım aralıkları ve %20 oranında düşen bakım maliyeti ile yeni Actros ticari anlamda büyük avantaj sağlıyor. Actros 1848 L 4x2 çekici, geniş kabini, güçlü motoru ve ilave donanımlarıyla yolların vazgeçilmezi olmaya aday görünüyor

Yorumlar (0)
banner92
7
parçalı az bulutlu