Hollanda devi Landslake İZBAŞ’a 300 milyon TL üzerinde yatırım yapacak

Avrupa’nın ende gelen pvc alüminyum kapı pencere ve sandwich panel üreticilerinden Landslake Bouwgroep B.V İzmir Serbest Bölgesi’ndeki fabrika yatırımına başladı. İzmir Serbest Bölgesi (İZBAŞ) Genel Müdürü Gürsel Bahçıvancılar; Ülkemize yeni bir yabancı yatırımcı kazandırmaktan çok mutluyuz. Hollanda merkezli Landslake’in yapacağı 300 milyon TL’nin üzerinde yatırım ile yılda 70 bin adet üretilecek” dedi.

banner114
MESLEK KRL 05.08.2023, 17:53 05.08.2023, 17:57 Erkan YILMAZ
Hollanda devi Landslake İZBAŞ’a 300 milyon TL üzerinde yatırım yapacak

Üretim ve ihracatta son yıllarda dikkat çeken yatırımlara ev sahipliği yapan İzmir Serbest Bölgesi (İZBAŞ), yeni bir yabancı sermaye yatırımına daha ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Alman bağlantı elemanları devi Böllhoff’un kısa süre önce yatırım kararı aldığı İZBAŞ’ın yeni katılımcısı Hollanda’nın alanında ünlü şirketi Landslake Bouwgroep B.V. oldu.

PVC Alüminyum Kapı Pencere ve Sandwich panel üreticisi Landslake Bouwgroep B.V., İZBAŞ’a 300 milyon TL’nin üzerinde yatırım yapacak ve yılda 70 bin adet ürünü dünya pazarlarına sunacak. İnşaat başta olmak üzere pek çok sektöre üretim yapması hedeflenen fabrika yatırımına ilişkin bilgi veren İZBAŞ Genel Müdürü Gürsel Bahçıvancılar, Türkiye’ye ve İZBAŞ’a yeni bir yabancı yatırımcı kazandırmaktan mutlu olduklarını belirtti.Türk ekonomisinin yüksek akışkanlığa sahip döviz kuru ve finansman kaynaklarına ulaşım noktasında sıkıntılı bir dönem geçirdiğine dikkat çeken Bahçıvancılar, yaşanan tüm sorunlara karşın Türkiye’nin yüksek potansiyeli ile yerli ve yabancı yatırımcıların adresi olmaya devam edeceğine inandığını belirtti.

Yatırım başvurularında seçici davranıyoruz

Doluluk oranı yüzde 90 seviyesine ulaşan İZBAŞ’ta yeni yatırımlar için çok kısıtlı alan kaldığını kaydeden Bahçıvancılar, İZBAŞ’a çit komşusu olan ve Menemen Serbest Bölgesi olarak ilan edilen arazinin durumunun netleşmesinin hayati önem taşıdığını sözlerine ekledi. Yatırım taleplerini değerlendirirken pek çok kriteri dikkate aldıklarına dikkat çeken İZBAŞ Genel Müdürü Gürsel Bahçıvancılar, şu değerlendirmeyi yaptı:“Yatırımcıların talep ve beklentilerini en iyi şekilde anlayıp, hızlı çözümler üretebilecek profesyonellerden oluşan güçlü bir yapılanmaya ve hizmet kadrosuna sahibiz. Ev sahipliği yapacağımız yatırımların ülkemiz ekonomisine etkisi, kullandığı teknoloji, yaratacağı katma değer ve ihracat potansiyeli bizim için öncelikli başlıklar oluyor. Landslake Bouwgroep B.V. firması da alanında uzmanlığını kanıtlamış ve Türkiye’nin ihtiyacı olan üretimleri yapabilecek bir organizasyon yapısına sahip. Bu yatırımı hem Bölgemize hem de ülkemize kazandırmaktan mutluyuz.”

Yılda 70 bin adet ürün üretilecek

PVC Kapı Pencere, Alüminyum Kapı Pencere, Sandwıch Panel ve farklı pek çok yapı malzemelerinin üretimini gerçekleştiren Landslake Bouwgroep B.V.’nin İZBAŞ’ta inşa edeceği fabrika yatırımın maliyeti 300 milyon TL’nin üzerinde olacak. Üretim tesisinde yılda 70 bin adet ürün üretiminin yapılması hedefleniyor.

Yorumlar (0)
banner117
15
açık
banner159
banner153