banner92
banner69

Otomotiv Distribütörleri Derneği yeni yönetimi belli oldu

banner113

Türk otomotiv sektörünün 44 markasını çatısı altında barındıran Otomotiv Distribütörleri Derneği’nin (ODD) 36. Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi. 2021 yılının detaylı otomotiv sektörü değerlendirmesinin ve 2022 yılı beklentilerinin paylaşıldığı Genel Kurul’da yeni Yönetim ve Denetleme Kurulu Üyelerinin seçimi de gerçekleşti. Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: Ali Haydar Bozkurt, A. Şükrü Bekdikhan, İzzet Berk Çağdaş, Özgür Yücetürk, G. A. Gino Bottaro, İbrahim Anaç, Murat Berkel

banner114
MESLEK KRL 29.03.2022, 20:07 Erkan YILMAZ
Otomotiv Distribütörleri Derneği  yeni yönetimi belli oldu

ODD’nin kurulduğu 1987 yılından bu yana her yıl düzenlediği Genel Kurul toplantılarında iki yılda bir seçim yapılarak yeni Yönetim ve Denetleme Kurulu üyeleri belirlendi. 29 Mart Salı günü Polat Renaissance Bosphorus’da gerçekleştirilen, Otomotiv Distribütörleri Derneği’nin (ODD) 36. Olağan Genel Kurul Toplantısı ile yeni Yönetim ve Denetleme Kurulu Üyeleri seçildi.

2021 pazar seviyesini yakalamak başarı olacaktır

Açılış konuşması sonrası ekonomik ve sektörel değerlendirmelerin yer aldığı kapsamlı bir sunum yapan ODD Genel Koordinatörü Dr. Hayri Erce, ODD’nin 2021 faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Dr. Hayri Erce sunumunda ‘2020 ilk çeyreğinde başlayan pandeminin zorlukları ve belirsizliklerinin 2021 yılında devam etmesi ile yaşanan tedarik sorunları ve çip krizinin olumsuz etkileri sebebiyle, otomotiv iç pazarı 800 bin adet seviyesinin de altında kapandı. Otomotiv sektörü iç pazar adetleri, sektörümüzde 2015 yılında yakalanan bir milyon adetlik iç pazar seviyesinin altında kalmaya devam ediyor. 2022 yılı iç pazar tahminlerine göre ise, geçen seneki iç pazar adetlerini yakalamak büyük başarı olacaktır’ dedi.

Dünya otomotiv ve Avrupa otomotiv pazar verilerine de sunumunda yer veren Dr. Hayri Erce, ODD’nin aylık olarak yayınladığı raporları aktardı. Derneğin kamu ile ilişkileri, gündemindeki sektörel çalışmalar, sektör paydaşları ile işbirlikleri, iletişim faaliyetleri, satış ve iletişim ödül töreni gibi çalışmaların yanı sıra, sektörel veri kaynağı haline gelen ODD Magma Data hakkında da güncel bilgileri paylaştı.

Otomotivin geleceğiyle ilgili birçok rapor hazırladık

ODD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bilaloğlu iki dönem Başkanlık yaptığı Yönetim Kurulu faaliyetleri hakkında değerlendirmelerde bulundu, bir sonraki Yönetim Kurulu’na başarılar diledi ve gelecek dönem için temennilerini paylaştı. Ali Bilaloğlu ‘Türkiye’deki tüm otomotiv markalarını buluşturan, Türkiye’nin en büyük STK’larından biri olan ve 12 yıldır yönetiminde aktif olarak görev aldığım Otomotiv Distribütörleri Derneği Başkanlık görevim, iki dönemin ardından bu ay sona eriyor. Bu dönemde, derneğimizin kurumsallaşması, sektörümüze desteğin sistematik ve bilimsel hale getirilmesi için yoğun emek isteyen çalışmalarda bulunduk. Bu kapsamda yeni kurumsal kimlik çalışmamızı gerçekleştirdik. Türkiye’nin en önde gelen araştırma şirketleriyle ülkemizde otomotivin geleceğiyle ilgili birçok rapor hazırladık” dedi.

ODD Veri tabanıyla daha kapsamlı bir yapıya geçtik

“ Türkiye’nin ve dünyanın ilk dijital otomotiv fuarını gerçekleştirdik” açıklamasında bulunan Bilaloğlu, “Yönetimimiz için en önem verdiğimiz kavram; “Ölçmeden iyileştiremezsin” oldu. ODD’nin en önemli sorumluluklarından birinin gerek üyelerine gerekse otomotiv sektöründeki paydaşlara, bilgiyi zamanında ve en doğru haliyle sunmak olduğunu düşündük. Böylesi dinamik ve sürekli gelişen bir sektörde, bilgiyi güncel ve değerlendirilebilir kılmak adına Magma Data ismini verdiğimiz ODD Veri Tabanıyla daha kapsamlı bir yapıya geçtik. Ayrıca Kurumsal yönetim ilkelerini benimsemiş olmamızdan dolayı tüzüğümüzü güncelledik. Bu noktada, Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevimi devrederken bana verdikleri destek için başta Genel Koordinatör Dr. Hayri Erce ve ekibine, birlikte görev yaptığımız yönetim kuruluna ve dernek üyelerimize içten teşekkürlerimi sunarım. Yeni yönetim kurulumuzun da bu vizyonla, sektörümüzün değişim ve dönüşümünü en iyi şekilde yöneteceklerine canı gönülden inanıyorum. Yeni başkanımızın liderliğinde ODD’nin başarılarına nicelerini ekleyeceğine eminim. Yeni Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarımı bir kez daha tebrik ederim.’ sözleri ile konuşmasını tamamladı” dedi.

ODD’nin 2022-2024 Dönemi Yönetim ve Denetleme Kurulu Üyeleri:

Yönetim Kurulu: Ali Haydar Bozkurt, A. Şükrü Bekdikhan, İzzet Berk Çağdaş, Özgür Yücetürk, G. A. Gino Bottaro, İbrahim Anaç, Murat Berkel

Denetleme Kurulu: Altan Aytaç, Hakan Tiftik, Bülent Kılıçer

Yönetim Kurulu Yedek: Halil Karagülle, Zafer Başar, Emre Doğueri, Kağan Dağtekin, Ilgaz Korkmaz

Denetleme Kurulu Yedek: Nurkan Yurdakul, Haluk Helvacı, Tansu Giz

Yorumlar (0)
banner92
banner116
banner155