banner139
banner69

UND Başkan Adayı Nagihan Soylu, iki önemli projesini açıkladı

banner113

Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) Yönetim Kurulu Başkan Adayı Nagihan Soylu, sektörde gelenekselleşmiş yaklaşımlara meydan okuyarak, lojistik sektörünün geleceğini şekillendirecek iki önemli projesini açıkladı.

banner114
MESLEK KRL 15.02.2024, 13:49 Erkan YILMAZ
UND Başkan Adayı Nagihan Soylu, iki önemli projesini açıkladı
banner101

Soylu’nun vizyonu, Türkiye’nin lojistik sektörünü uluslararası arenada daha rekabetçi hale getirmeyi hedefliyor.

Uluslararası taşımacılık sektörünün çözüm ortağı: Djital satın alma ve tedarik platformu

Yenilikçi “Dijital Satın Alma ve Tedarik Platformu”, uluslararası nakliye firmalarının ihtiyaçlarına özel olarak tasarlanmış bir platform. Bu platform, nakliye sektörünün günümüz dinamikleri gözetilerek tasarlandı. Platform, nakliye firmalarının kamyon lastikleri, yedek parçalar, takip cihazları, yazılımlar ve daha pek çok ürün ve hizmeti tek bir yerden, kolayca karşılaştırıp satın alabilmelerine olanak tanıyacak.

Maliyetler düşecek, karlılık artacak

Firmaların satın alma süreçlerini kolaylaştırmak, maliyetlerini düşürmek ve karlılıklarını arttırmak amacıyla kurulan bu platform, geniş bir tedarikçi ağına erişim sağlayacak. Kullanıcılar, ürün ve hizmetlerin fiyatını, özelliklerini ve tedarikçi değerlendirmelerini karşılaştırabilecek ve en uygun seçeneklere hızla ulaşabilecekler. Yine, platformun sağladığı detaylı filtreleme imkânı ile ihtiyaç duyulan özellikli ürün ve hizmetlere de kolay erişim mümkün olacak.

Kampanyalar ve en iyi teklifler

“Dijital Satın Alma ve Tedarik Platformu” ayrıca kullanıcılarına özel indirimler, kampanyalar ve promosyonlar sunarak, nakliye firmalarının en iyi teklifleri bulmalarını ve bütçelerini daha verimli kullanmalarını sağlayacak.

Uluslararası nakliyecinin alışveriş rehberi

Bu platform, uluslararası nakliye firmaları için tasarlanmış bir alışveriş rehberi olarak, sektörün özel ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde özelleştirilmiş bir çözüm. Kullanıcıların güvenli, bilinçli ve verimli alışveriş yapmalarını sağlayarak, nakliye sektöründe bir dönüşüm yaratmayı hedefliyor.

Eğitim ve teknoloji online eğitim platformunda birleşiyor

Nagihan Soylu’nun diğer önemli projesi "Online Eğitim Platformu", uluslararası taşımacılık sektöründe çalışan sürücülerin ve diğer lojistik profesyonellerinin ihtiyaç duyduğu bilgi ve becerileri geliştirecek bir iklim tesis edecek. Bu platform, yollarda karşılaşılan zorluklar başta olmak üzere, taşımacılık süreçlerinin tümünü kapsayan video içerikler sunmayı hedefliyor. Mobil cihaz üzerinden erişilebilen bu eğitimler sayesinde, herhangi bir sürücü veya lojistik çalışanı, ihtiyaç duyduğu bilgilere istediği zaman kolayca ulaşabilecek.

Platform, gümrükten, acil duruma kadar içerik barındıracak

Platform, gümrük işlemlerinden yük güvenliğine, geçiş belgesi işlemlerinden TIR karnesi/T1-T2 işlemlerine, acil durum yönetiminden araç bakımına kadar çeşitli konularda uzman eğitmenler tarafından hazırlanan içerikleri barındıracak. Sektördeki tüm paydaşların karşılaşabileceği zorluklara pratik, anlaşılır çözümler getirirken, Türkiye’nin lojistik sektöründeki profesyonellerinin bilgi ve beceri düzeylerini arttırılması ve sektörün genel kalitesinin yükseltilmesi gözetilecek. Bu eğitim platformu, sektördeki standartları yükseltirken, uluslararası taşımacılık operasyonlarında Türkiye’nin rekabet gücünü da arttırmayı hedefliyor.

Sektöre ve UND üyelerine çağrı

Nagihan Soylu, sektördeki tüm paydaşları, bu yenilikçi projelerin parçası olmaya ve Türkiye’nin lojistik sektörünü birlikte ileriye taşımaya davet ediyor ve tüm bölgeleri ziyaret etmeye 16 Şubat tarihinde Bursa’dan başlıyor. Soylu, “Hadi birlikte sektörümüz için gerçek bir dönüşüm yaratalım; bilgi ve deneyimimizi teknoloji ile birleştirerek uluslararası başarılara imza atalım,” çağrısını yineliyor. Soylu, seçimli genel kurula kadar her hafta iki yeni proje duyuracağını söyleyerek, sektör profesyonellerini ve UND üyelerini bu dönüşüm yolculuğunda aktif bir rol almaya ve sürekli yeniliklerle sektörün gelişimine katkıda bulunmak üzere diyalog kurmaya davet ediyor… Bu sürekli yenilikçilik anlayışı, Soylu’nun liderliğindeki UND’nin sadece bugün için değil, yarın için de nasıl bir değer yaratacağının işareti.

Yorumlar (0)
banner117
15
açık
banner159
banner153