banner139
banner69

Habasit’in otomotiv alanında her uygulamadaki ihtiyaç için bir çözümü mevcut

banner113

Habasit, otomobil ve otomobil bileşenlerinin üretimi için; antistatik, güç tutuşan ve farklı elektrik iletkenliğine sahip çeşitli materyallerden üretilmiş özel çözümler sunuyor.Kaporta paneli preslemesinden nihai araç muayenesine kadar tüm otomobil üretim sürecini kapsayarak Habasit’in her uygulamadaki ihtiyaç için bir çözümü mevcut. Kumaş bazlı konveyör bantlar, plastik modüler bantlar ve zaman kayışları en zorlu çalışma koşullarına adeta meydan okumak için tasarlanmış.

banner114
Habasit’in otomotiv alanında her uygulamadaki ihtiyaç için bir çözümü mevcut
banner101

Verimlilik, duruş sürelerinin azaltılması, işçi sağlığı ve emniyeti bugünün rekabetçi otomotiv sektöründe kritik başarı etkenlerinden birkaçı olarak sıralanabilir. Habasit, otomobil ve otomobil bileşenlerinin üretimi için; antistatik, güç tutuşan ve farklı elektrik iletkenliğine sahip çeşitli materyallerden üretilmiş özel çözümler sunuyor.

Metal pres hatlarındaki uygulamalar

Habasit, metal pres hattındaki çeşitli uygulamalara özel kayış tipleri ve konfigürasyonları sunuyor. HabaSYNC® zaman kayışları yaprak panellerin ayrılmasında ve pres besleme hatlarında yaygınca kullanılıyor. Kumaş bazlı konveyör bantlar da beslemeden çıkışa kadar birçok farklı noktalarda hizmet veriyor. Uzun ömrü ve dayanımı sayesinde pres çıkış hatları için HabasitLINK® plastik modüler bantlar en ideal çözümü sunuyor.

Kaporta ve boyama hatlarında yaygın kullanım

Kaporta ve boyama hatlarında HabasitLINK® plastik modüler bantları çok yaygın olarak kullanılıyor. Bu bantlar diğer bağlantılı olan üretim hatlarındaki güvenirliliği artırarak bakım, onarım ve planlanmamış duruş sürelerini minimize ediyor. Bantın belirli bir bölgesinin zarar görmesi durumunda, karmaşık aletlere gerek duymadan kısa bir süre içerisinde kolay bir şekilde ilgili modül değiştirilebiliyor.

HabasitLINK® plastik modüler bantları kaporta ve diğer boya proseslerindeki en sert şartlara dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Bu bantlar, yüksek mukavemetli malzemelerle enjeksiyon kalıplama tekniğine göre üretildiği için en ağır yükleri sorunsuzca taşıyabiliyor. Çok düşük sürtünme katsayısına sahip olan bu ürünler herhangi bir yağlayıcı madde gereksinimi olmadan boyama hatları için en ideal çözümü sunuyor. Düşük gürültü seviyeleri ve enerji tüketimleri geleneksel metal zincirli konveyörlere göre HabasitLINK® plastik modüler bantların başlıca avantajları olarak sayılabilir.

Montaj ve kalite kontrol hatları için özel tasarlanmış ürünler

HabasitLINK® plastik modüler bantları otomotiv montajı ve kalite kontrol hatları için özel tasarlanmış ürünleri de kapsamaktadır. Üzerindeki araçları ve bu araçların montajını gerçekleştiren işçileri taşımaları için çok çeşitli konfigürasyonlarda özel ihtiyaçlara cevap verebilmek için antistatik, güç alev alan, elektrik iletkenliğine sahip ya da bunların herhangi iki özelliği aynı anda barındıran malzemelerden imal edilebilir. Nihai montaj alanında araç henüz tekerlek ve konveyör üzerine oturtulmadan işçilerin ve aletlerin taşınması için tekstil bazlı konveyör kayışlar da kullanılabilir. Askılı konvansiyonel sistemlerle hareket halindeki otomobillerin montajını yapmak için ağır takım çantalarıyla birlikte yürüyerek otomobilin hızına ayak uydurmak zorunda kalan işçilerin güvenlik ve verimlilik noktasında kıyaslandığında HabasitLINK® plastik modüler bantlar büyük avantajlar sunuyor.

Yorumlar (0)
banner117
15
açık
banner159
banner153