FANUC’un yüzde 70’e varan enerji tasarrufu sağlayan ROBOSHOT modelleri Plast Eurasia İstanbul’da sergilendi

Sektör ayırt etmeksizin bugünün ve geleceğin robot teknolojilerini geliştiren Japonya merkezli CNC, robot ve makine üreticisi FANUC, dünya plastik sektörünün en büyük aktörlerini bir araya getiren Plast Eurasia İstanbul’a katılım gösterdi. Fabrika otomasyonunu geleceğe taşıyan teknolojilerini sergileyen FANUC’un fuarda en dikkat çeken çözümleri ROBOSHOT S100iB ve ROBOSHOT S150iB plastik enjeksiyon makineleri oldu.

banner114
OTOMOTİV 24.11.2023, 14:59 24.11.2023, 15:06 Taşıma Dünyası
FANUC’un yüzde 70’e varan enerji tasarrufu sağlayan ROBOSHOT modelleri Plast Eurasia İstanbul’da sergilendi

Dünyanın öncü fabrika otomasyonu üreticilerinden FANUC, bu yıl 32. kez gerçekleştirilen Plast Eurasia İstanbul Fuarı’nda yer aldı. Plastik makinelerinden makine yan ve ara sanayi ürünlerine, ham madde ve kimyasallardan ısı kontrol cihazlarına kadar plastiğin alanına giren en yeni ürün ve teknolojilerin TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde sergilendiği fuarda FANUC, rakipsiz enerji tüketimi ile öne çıkan ROBOSHOT S100iB ile ROBOSHOT S150iB yüzde 100 elektrikli plastik enjeksiyon makinelerini katılımcılarla buluşturdu.

FANUC ROBOSHOT ile kısa döngü süreleri, tutarlı parça kalitesi

Türkiye’nin plastik endüstrisinde Avrupa’da ilk sırada, dünya genelinde de altıncı sırada yer aldığını vurgulayan FANUC Türkiye Genel Müdürü Teoman Alper Yiğit, “Plastik endüstrsi, bugün 10 milyon tonu geçen toplam üretimi, 50 milyar doları aşan cirosu, 8 milyar doları aşan direkt mamul ihracatı ve son 10 yılda GSMH büyümesini aşan yıllık büyümesi ile Türkiye ekonomisinin en önemli aktörlerinden biri. Bu yönüyle Plast Eurasia İstanbul Fuarı’nın yarattığı ticari potansiyel özellikle bölgemiz için büyük bir fırsat. Biz de FANUC olarak fuara yüzde 70’e varan enerji tasarrufu sağlayan ROBOSHOT modellerimiz S100iB ve S150iB ile katılım gösterdik. Aynı zamanda kurmuş olduğumuz farkı otomasyon ve robotik sistemleri ile üretimlerden daha da yüksek performans alınabileceğini sergiledik. ROBOSHOT’ın yüzde 100 elektrikli olması sayesinde yüksek enerji maaliyetlerine rağmen sunduğu avantajlar ile müşterilerimize sağladığı tasarrufları anlattık. Aynı zamanda dünyanın en düşük toplam sahip olma maliyetine sahip ROBOSHOT, otomotivden medikale onlarca farklı sektörde ve farklı şartlarda yüksek kalite ve verimlilik ile çalışarak, elektrikli plastik enjeksiyon makineleri arasında dünyanın en düşük enerji tüketime ve karbon ayak izi özellikleri ile öne çıkıyor. Beraberinde kullanılan FANUC Robotlar tak ve çalıştır olarak oldukça hızlı bir kurulum ile üretime katılarak müşterilerimize birçok avantaj sunuyor” dedi.

FANUC Hakkında:

FANUC, CNC kontrol sistemleri, robotlar, Robodrill (İşleme Merkezi), Robocut (Tel Erozyon), Roboshot (Plastik Enjeksiyon) gibi üretim makineleri için fabrika otomasyonunda dünya liderliğini üstleniyor. 1956'dan beri Japonya’nın Yamanaka Gölü yakınındaki Fuji Dağı eteğinde 1,7 milyon metrekarelik fabrikasında, otomasyon endüstrisi için; CNC kontrolör, robot ve makinelerin geliştirilmesine öncülük ediyor. Dünya çapındaki 271 iştiraki ve 8.200'den fazla çalışanıyla hizmet veren FANUC, müşterilerine satış, servis, teknik destek, Ar-Ge ve müşteri hizmetleri alanlarında yüksek kalitede hizmet sunuyor. Geleceğin fabrikasını yaratma hedefiyle dünya endüstrisi için nesnelerin endüstriyel internetini (Industrial IoT-IIoT) tasarlayan ilk firmalardan olan FANUC, geliştirdiği FIELD (FANUC Intelligent Edge Link and Drive) uygulaması ve robotları gerçek zamanlı izleme teknolojisi ‘Zero Down Time (ZDT)’ ile fabrika otomasyonuna yön veriyor.

Yorumlar (0)
banner117
15
açık
banner155