banner92
banner69

Suzuki Global Ventures tanıtıldı

banner113

Suzuki; sürdürülebilirlik, sağlık teknolojisi, endüstri 4.0, DX ve finans teknolojisi öncelikli start-up’larla iş birlikleri yapmak üzere 100 milyon dolarlık Suzuki Global Ventures’ı (SGV) Ekim 2022 itibarıyla kurduğunu açıkladı. SGV aracılığıyla, Suzuki’nin misyonunu paylaşan start-up’larla işbirliği yapılarak, inovasyonlar oluşturulacak, sosyal sorunlar ele alınarak çözümlere odaklanılacak. SGV sadece Japonya’da değil, Amerika Birleşik Devletleri ve Hindistan da dahil olmak üzere küresel çapta müşterilerin ve toplumun karşılaştığı sorunları ele alacak yatırımlar yapmayı hedefliyor.

banner114
OTOMOTİV 17.10.2022, 10:17 Erkan YILMAZ
Suzuki Global Ventures tanıtıldı

Suzuki Motor Corporation (Suzuki), Silikon Vadisi (ABD) merkezli bir kurumsal risk sermayesi fonu olan Suzuki Global Ventures’ın (SGV) Ekim 2022 itibariyle pazara sunulduğunu açıkladı. Suzuki, müşterilerin ve toplumun talep ettiği ve hak ettiği değerleri sağlamak için SGV’yi devreye aldı. Bu yapının, Suzuki ve start-up’lar arasındaki ortak üretim faaliyetlerini hızlandırması, yeni iş ve iş modellerini oluşturması planlanıyor. Suzuki, SGV’yi start-up ekosisteminin erişim noktası yaparak, sadece Japonya’da değil, Amerika Birleşik Devletleri ve Hindistan da dahil olmak üzere küresel çapta müşterilerin ve toplumun karşılaştığı sorunları ele alacak yatırımlar yapmayı hedefliyor. Suzuki ayrıca, SGV’nin büyük şirketler ve start-up’lar arasında bir iş birliği ve inovasyon ekosisteminin geliştirilmesine katkıda bulunacak.

Suzuki Motor Corporation Başkanı Toshihiro Suzuki, yeni girişimleriyle ilgili olarak; “Suzuki, 1920 yılında dokuma makineleri üretmeye odaklanan küçük bir start-up olarak yola çıktı. Suzuki’nin kuruluş hikayesi, kurucumuz Michio Suzuki’nin pamuklu kumaş dokumak için çok çalışmak zorunda kalan annesine yardım etme umuduyla yenilikçi ve kullanıcı dostu pedallı dokuma tezgahı geliştirmesine kadar uzanıyor. Suzuki, kuruluşundan bu yana kendini müşterilerinin yerine koyarak ve onların bakış açılarını anlayarak topluma hizmet etmeyi misyon edinmiş durumda. Her zaman müşterilerin sorunlarını çözmeye çalışan temel prensibi aynen korumaya devam ediyor. SGV aracılığıyla, Suzuki’nin misyonunu paylaşan start-up’larla işbirliği yaparak ve inovasyonlar oluşturarak sosyal sorunları ele almak için aynı adımları atmak için heyecan duyuyoruz” dedi.

World Innovation Lab (WiL) 

World Innovation Lab (WiL), Japonya ve Asya’daki önde gelen küresel şirketler ve devlet kurumlarıyla ortak bir risk sermayesi şirketi. Firmanın misyonu, Palo Alto, California ve Tokyo’daki ofisleri ile özellikle Japonya’ya odaklanarak Amerika Birleşik Devletleri ve Asya’daki yeni start-up’lar ile şirketler arasında bir köprü görevi görmek. WiL, portföy şirketlerini, ABD ve Avrupa start-up’larının küresel çapta yayılmasını ve Japon start-up’ları inovasyon ve küreselleşmesini, kurumsal ortaklıklar kurarak destekliyor. WiL, finans teknolojisi, sigorta teknolojisi, otomasyon ve üretkenlik, siber güvenlik, bulut altyapısı, geliştirici araçları, sağlık teknolojisi ve sürdürülebilirliği kapsayan gelişmekte olan teknolojilere yatırım yapıyor. WiL ayrıca nadir girişim fonlarına yatırım yapıyor ve LP’leri kurumsal girişim çabalarında destekliyor. Daha ayrıntılı bilgi için www.wilab.com adresini ziyaret ediniz.

Suzuki 

1920 tarihinde Michio Suzuki tarafından kurulup dokuma tezgahlarıyla başlayan faaliyetini; motosiklet, otomobil, dıştan takma deniz motorları ve ATV araçları olmak üzere genişleten Suzuki Motor Corporation, günümüzün küresel ölçekteki en önemli markaları arasında yer almaktadır. Suzuki bu konumunu endüstri, tasarım, pazarlama ve inovatif alanlarda kazandığı başarılarla taçlandırırken, insan hayatını kolaylaştıran ve teknolojiye yön veren birçok yeniliğe imza atmaya da devam etmektedir. Suzuki otomobilleri ve motosikletleri ile Suzuki deniz motorları, ülkemizde Doğan Holding’e bağlı Doğan Trend Otomotiv tarafından temsil edilmektedir.

Doğan Trend Otomotiv 

Doğan Trend Otomotiv Ticaret Hizmet ve Teknoloji A.Ş., Doğan Holding çatısı altında otomotiv ve mobilite alanlarında faaliyet gösteriyor. Teknolojik, müşteri odaklı ve keyifli bir deneyim sunan markaları tüketicilerle buluşturuyor. Marka temsilciliklerinin yanısıra ülke çapında bayileri ve perakende satış-servis noktaları ile kiralama operasyonları da bulunan Doğan Trend Otomotiv hakkındaki güncel bilgilere www.dogantrend.com adresinden ulaşılabiliyor.

Yorumlar (0)
banner92
banner155