banner92
banner69

Volkan Döşoğlu ALJ Finans Genel Müdürü oldu

banner113

Finansman sektörünün yenilikçi ve öncü şirketi ALJ Finans’ın yeni Genel Müdürü Volkan Döşoğlu oldu.

banner114
OTOMOTİV 24.06.2022, 14:51 24.06.2022, 14:54 Erkan YILMAZ
Volkan Döşoğlu ALJ Finans Genel Müdürü oldu

2014 yılından bu yana ALJ Finans’ın sektörde öncü konuma ulaşmasında büyük katkısı olan ALJ Finans Yönetim Kurulu Başkan Vekili Volkan Döşoğlu, 27 Mayıs 2022 itibarıyla ALJ Finansman A.Ş.’nin Genel Müdürü olarak atandı. Döşoğlu “Genişleyen satıcı ağımızın ihtiyaçlarını ve değişen müşteri davranışlarına yönelik hizmet anlayışımızı yenilikçi çözümler ve dijital transformasyon kriterleri kapsamında geliştirmeye ve büyütmeye devam edeceğiz.” dedi.

İstanbul Üniversitesi İngilizce Ekonomi Bölümü mezunu olan ve çalışma hayatına Garanti Bankası’nda müfettiş yardımcısı olarak başlayan Volkan Döşoğlu,takip eden süreçte; Garanti Ödeme Sistemleri, FortisBank, TEB Finansmanve ALJ Finans’ta risk yönetimi, tahsilat ve müşteri hizmetleri yönetimi, karar destek sistemleri, risk analitiği ve modelleme, krediler, operasyon ve bilgi teknolojileri yönetimi gibi alanlarda birçok değerli projeye imza attı. Volkan Döşoğlu, uzun yıllara dayanan bankacılık ve finans sektörü tecrübesi ve 2020 yılının başından beri ALJ Uluslararası Operasyonlar çatısı altında MENA Bölgesi’nde yürüttüğü Finansal Hizmetler üst düzey yöneticiliği nezdindeki deneyimleriyle ALJ Finans’ın dönüşüm yolculuğuna liderlik ediyor olacak. İngilizce bilen Döşoğlu, evli ve iki çocuk babası.

ALJ FİNANS

MENAT bölgesinde 70 yılı aşkın süredir çeşitli iş kollarında operasyonlarını sürdüren Abdul Latif Jameel’in (ALJ) Türkiye’deki yatırımı ALJ Finansal Hizmetler A.Ş. iştiraki olan ALJ Finans, otomotiv kredileri alanında uzmanlaşmış bir finansman şirketidir. ALJ Finans, 2013’ten bu yana %100 ALJ sermayeli Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş.’nin iş ortağı olarak Toyota, Lexus, Otoshops satıcıları ve müşterileri ile yeni ve ikinci el taşıt konusunda uzmanlaşmış seçili perakende noktalarında kolay başvuru imkânı, hızlı değerlendirme süreçleri, rekabetçi koşulları ile yeni ve ikinci el araç kredisi hizmeti vermektedir. ALJ Finans’ın ürün yelpazesi, müşterilerinin ve iş birliğinde bulunduğu anlaşmalı satıcılarının istek ve ihtiyaçlarını karşılamak üzere özelleştirilebilmektedir. ALJ Finans, hizmet verdiği sektöre yönelik Kredim OL mobil uygulaması, e-sözleşme hizmeti gibi inovasyonlarıyla farklılaşmaktadır.

Yorumlar (0)
banner92
banner155