En Çok İzlenen Videolar

Popüler Videolar

PETRONAS Pist Laboratuvarı Sahne Arkası

ENERJİ 08.09.2021, 15:27

Mercedes-AMG PETRONAS Formula One Team Garajındaki PETRONAS Pist Laboratuvarı Sahne Arkası

PETRONAS Pist Mühendisleri Stephanie Travers ve En De Liow, PETRONAS Pist Laboratuvarı'nda özel bir sahne arkası turu gerçekleştirdi.

Mercedes-AMG PETRONAS Formula One Team garajında bulunan son teknoloji laboratuvar, PETRONAS Pist Mühendisleri tarafından her Grand Prix'de yaklaşık 150 PETRONAS Sıvı Teknolojisi Çözümleri™ numunesini izlemek ve analiz etmek için kullanılıyor.

Laboratuvarlarında özel teçhizatlar kullanan PETRONAS Pist Mühendisleri, her seanstan önce ve sonra sıvıların numunelerini alıyor ve analiz ediyor. Analiz Primax yakıtı, Syntium yağı ve Tutela fonksiyonel sıvılarının F1’in teknik düzenlemeleriyle uyumlu olmasını ve optimum seviyelerde çalışmasını sağlıyor.

Takımın Unvan ve Teknoloji ortağı PETRONAS, 2010'dan beri Mercedes-AMG PETRONAS Formula One Takımına güç veriyor ve Fluid Technology Solutions™ (Sıvı Teknolojisi Çözümleri) takımın performansına, güvenilirliğine ve verimliliğine paha biçilmez katkılarda bulunmaya devam ediyor.

Stephanie Travers ve En De Liow, 2018 ve 2019 PETRONAS küresel yetenek arama programlarındaki başarılarının ardından Pist Mühendisleri olarak atandılar.

Bugün PETRONAS Pist Laboratuvarı'nda sıvı analizi yapmak için Formula 1 takvimi boyunca her Grand Prix'ye Mercedes-AMG PETRONAS Formula 1 Team ile birlikte seyahat ediyorlar. Ayrıca Malezya ve İtalya'daki daha kapsamlı PETRONAS Fluid Technology Solutions™ (Sıvı Teknolojisi Çözümleri) ekibi tarafından destekleniyorlar.

PETRONAS Pist Mühendisleri hakkında:

Stephanie Travers, ilk PETRONAS küresel yetenek aramasında 7 bine aday arasından seçildi ve 2019'daki Barselona testinde takım pistine katıldı. Zimbabve'de doğan Stephanie, 2020 Steiermark Grand Prix'sinde podyuma çıkan ilk siyah kadın olarak Formula 1™ tarihine geçti. Stephanie üç sezondur PETRONAS Pist Mühendisi olarak çalışıyor.

Malezyalı En De Liow, art arda ikinci yetenek aramasında seçildikten sonra 2020 yılında PETRONAS Pist Mühendisi olarak ekibe katıldı. En De şu anda takımdaki ikinci sezonunda.

PETRONAS Hakkında

Petroliam Nasional Berhad (PETRONAS), 50'den fazla ülkede varlığı bulunan küresel bir enerji ve çözüm ortağıdır. Sürdürülebilir bir gelecek için hayatı zenginleştirme hedefiyle hareket eden PETRONAS, portföyünü geleneksel ve geleneksel olmayan kaynaklarla elde ettiği çok çeşitli yakıt, madeni yağ ve petrokimya ürünleriyle genişletmeye devam ediyor.

Yorumlar (0)