banner69

Allison Transmission tam otomatik şanzımanlarını tanıttı

banner113

Allison Transmission, midibüsler, şehiriçi ve şehirlerarası otobüsler için geniş yelpazedeki tam otomatik şanzıman ve tahrik sistemleri ürün yelpazesini Busworld’de sundu.

BUSWORLD TURKEY 2020 09.03.2020, 15:34 09.03.2020, 15:50 Taşıma Dünyası
Allison Transmission tam otomatik şanzımanlarını tanıttı
Allison Transmission, midibüsler, şehiriçi ve şehirlerarası otobüsler için geniş yelpazedeki tam otomatik şanzıman ve tahrik sistemleri ürün yelpazesini Busworld’de sundu. Elektrikli hibrid sistemlerinden, yeni e-aks ürünleri, 9 vitesli şanzımanına kadar farklı ürün yelpazesini tanıtan Allison, fuarda, T2100 xFETM ve T3270 xFETM tam otomatik şanzımanlarını sergiledi. 


Allison Transmission Türkiye ve Ortadoğu Bölge Direktörü Atak Talas, “Allison, 100 yılı aşkın bir geçmişe sahip. Geçmişindeki pek çok önemli kilometre taşlarından biri ise 2003 yılında H40/50 EPTM Hibrid ürünlerin otobüs pazarına sunulması. Allison, elektrikli otobüs pazarında 17 yıllık bir deneyime sahip. Edindiğimiz deneyim ve teknik bilgi birikimini geleceğe taşıyoruz” dedi. 

Allison, 2003'ten bu yana dünya çapında yüzlerce şehirde faaliyet gösteren otobüsler için 8 binden fazla hibrid tahrik sistemi sundu. Son olarak 15 kilometreye kadar arttırılmış menzilli hibrid sistemi H 40/50 Flex EV ile elektrikli ürün portföyünü genişletti. Şehiriçi otobüs ve toplu taşıma uygulamaları için ideal olan sistem, daha sessiz ve daha temiz bir çevre için yolcu duraklarına yaklaşırken, dur-kalk esnasında bile motor kapalı olarak sıfır emisyon sağlıyor.  

Allison Transmission, yakın zamanda entegre elektrikli aks çözümleri de dahil olmak üzere AxleTech’in elektrikli araç sistemleri bölümü ile elektrifikasyon, batarya ve uzaktan kontrol sistemlerinde uzman Vantage Power'ı şirketlerini devralınmasıyla ticari araçlarda elektromobilite uyarlamalarını geliştirmek için mevcut yeteneklerini genişletti. 

Allison’un elektrikli çözümler geliştirdiğine değinen Talas, “Çok-hızlı ve merkezi olarak konumlandırılmış EV motor sistemleri, genişletilmiş menzilli elektrikli hibrid tahrik sistemleri, entegre e-akslar, sistemler ve batarya yönetimi, şanzıman entegre jeneratörleri ve aksesuarların elektrifikasyonu için güç dağıtımı üzerinde çalışmalarımız devam ediyor” şeklinde konuştu. ■

Allison’ın yeni ürünü: AXE ve ABE


Standart şasiye aks boyunca uyacak şekilde tasarlanmış tam entegre bir elektrikli güç aktarma sistemi olan AXE Serisi’nde, elektrik motorları, 2 hızlı vites kutusu, yağ soğutucular ve pompalar entegre olarak sunuluyor. Ayrıca, eksiksiz bir aktarma organı çözümü için güç elektroniklerini de kapsıyor. 2 vitesli şanzıman olması, elektrik motorlarının verimliliğini arttırıyor ve pil paketi boyutundan tasarruf ederek, daha fazla kullanılabilir alan sağlıyor. 

Ultra-alçak tabanlı elektrikli otobüs tahrik sistemleri alanındaki ilk e-aks olan ABE, geleneksel aktarma organları sistemini, mevcut olan en kompakt ve güçlü elektrikli tahrik sistemi ile değiştiriyor. 

Sektöre yön veren Allison: 9 vitesli şanzıman

Allison 9 vitesli şanzıman, tork konvertörünün birinci viteste erken lock up yapmasını sağlayan yüksek verimli dişli tasarımı sayesinde önemli bir yakıt tasarrufu sunuyor. Ayrıca motor yeniden başlatıldığında şanzımanın direkt devreye girmesini ve aracın aynı pozisyonda tutulmasını sağlayan entegre dur-kalk sistemini kapsıyor. 

İSTAB Yöneticileri Allison Transmission standını ziyaret ederek ürünler hakkında bilgi aldılar.

Yorumlar (0)
banner117